Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Eart

FOrmatowanie Dysku- nadzwyczajny problem

Polecane posty

Formatowalem dysk dziewczynie i podczas formatowania widzi windows tylko jedna partycje kiedy ja sformatuje nie da sie dalej instalowac bo po przymusowym restarcie znow sie formatuje. Wsadzam inna plyte winxp widzi caly dysk jako jedna partycje i nie moge tego sformatowac. Kiedy podpinam ten dysk pod mój widzi tylko jedna partycje tą c:. Ktora jest pusta nie widac partycji ze zdjeciami!! ZDJĘCIA MUSZE ODZYSKAĆ! Prosze o szybką odpowiedz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sformatowalem klasycznie wsadzilem plytke i windows xp jak sie instauje zawsze formatuje partycje. Chciale mtez wierszem polecen ale zgubił bym dojścia. Prawym przyciskiem myszy nie moge bo pozbede sie tez ukrytej partycji dysku. Robie teraz z live sciagam jakis live windows na usb mzoe da rade.

ps- jest tez opcja ze ta 2 partycja jest zablokowana lub niewidoczna. Da sie to jakos zdjac nie wchdozac na nia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę krakać ale możliwe jest że tych danych (zdjęć) nie odzyskasz . Miałem taki przypadek i za nic w świecie nie mogłem odczytać danych, żaden komp nie widział bądź nie mógł odczytać danych z dysku ( a miałem dysk w 4 kompach ) Pewnie u Ciebie też po wciśnięciu prawego przycisku, polecenie "eksploruj" nie działa ??????

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe bylo tam systemu zadnego są tlyko pliki. Kiedy podpinam pod moj pc widzi partycje ale tylko jedną tą c. Dla niego ta 2 jest jakby ukryta i moge ja otworzyc.

ALe zdjecią MUSZE ODZYSKAĆ. NIe ma takiej możliwośći zeby sie straciły. Wogle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja sie zmienila, partycja ktora che odzyskac ma 360 giga. Nie odczyta jej partition magic, ani moj system, obydwa systemy live które botowalem takze jej nie zobaczyly. Co teraz? Czy moze jakis 64 bitowy system zboaczy tak duza partycje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, każdy system MS od Windowsa XP SP1 powinien poprawnie rozpoznać dysk o takim rozmiarze. Inne systemy w ogóle nie mają z tym problemów. Skoro TestDisk nie widzi partycji, to niestety będzie ciężko. W TestDisku spróbuj jeszcze wykonać dokładne skanowanie w poszukiwaniu partycji, może to coś da, jeśli nie, to jedyna nadzieja to eksperymentowanie z różnymi programami do odzyskiwania danych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko tylko z tego co widze TestDisk jest do odzyskiwania danych ja tam je mam, partycja jest pełna róznych rzeczy natomiast mi jej nie wykrywa. Nie widzi ani jak podepnę pod moj pc, ani jak windows live odpale. Myślałem ze ma atrybut ukryty, chcialem go zmienić w cmd ale nie da sie bo nie ma on przypisanej nawet nazwy typu C: itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje. Dzięki.

Ps- obawiam sie ze to był windows prof. x64. A ja mam home x32. Znalazłem taka informacje :

Any 32-bit Windows Explorer extension fails to work with 64-bit Windows Explorer. Explorer is a 64-bit program, so it cannot load a 32-bit DLL. However, Windows XP x64 Edition also ships with the 32-bit explorer.exe, which can be used as the user's default shell with a registry change.

Widze ze ten programik ma mega możliwości. Posiedzę jeszcze chwile popatrzę na to a jutro albo pojutrze sie zabiore do tego. Dzięki wielkie Sevard.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program super, znalazł partycje ale nie znalazł folderu ze zdjeciami! Tylko tego jednego! Nie wiem czemu, robie to jeszcze raz bo przedtem robilem to na linuxsie z dysku startowego teraz u mnie z podpietym dyskiem, mam nadzieje ze znadzie te zdjecia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe ma takiej możłiwości, był bo sam widziałem. Potem sformatowałem partycje c. TestDisk owszem znalazł partycje chiwle to trwalo wszystkie folder oprócz tych kur^^ zdjęć. Nie wiem czy płakać czy sie śmiac. Jedyne co to był problem z cylindrami, bylo 255 a ma byc 240 jakoś tak. Nie chciałem sie bawić w geometri dysku bo to nie mój. A zdjęć chyba nie odzyskam. Myślałem nawet zeby sforamatować cały dysk, zainstalować windowsa a potem jakimś mega kozacki programem do odzyskiwania danych przelecieć caly dysk. Tylko nie wiem czy jak podziele ten stary co teraz na nim są zdjęcia na kilka partycji coś odzyskam. Naprawdę dziwi mnie dlaczego TestDisk tego jednego folderu nie chciał pokazać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odzyskiwanie w ten sposób nie ma sensu. Nie należy nijak modyfikować dysku, z którego chce sie odzyskiwać dane programami do ich odzyskiwania, czyli dysk, z którego chcesz odzyskać dane powinien być podpięty jako drugi. Pewnym wyjątkiem jest tu TestDisk, ale on robi zupełnie coś innego niż klasyczne programy do odzyskiwania danych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak jest pod mój jest podpięty ten drugi. TestDiska używałem na live i z poziomu mastera mojego dysku tamten był na slave. Okazało się że windows nie czyta sam z siebie dysków tak dużych natomiast mam Service Packa 3 tak że już powinien czytać. Specjalnie chciałem wpisać do rejestru to enablebigblba ale program mi wyrzucił że już jest odpowiedni wpis. Jutro ide to formatować całe jak do tego czasu nic nie wymyślę.

Dowiedziałem się też że zdjęć nie zobaczył (TestDisk) z powodu błędów cylindrów. Obciął to czego nie zobaczył. KARA JAK [beeep]!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja to mojej dziewczynie robię. Jedyna opcja to przynieść dysk do szkoly tutaj mi by zrobili to, chodzi do inf. szkoly.

Myśle tez ze moge miec wylaczone 48 bitowe adresowanie enablebiblba. Sprawdze to w rejstrze dziś jak jest wlaczone to [CIACH] i formatuje caly dysk.

Na forum nie przeklinamy. - Sevard

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...