Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Blitz

Problem z obrazem w monitorze Gateway HD2201

Polecane posty

Witam!

Mam problem nieco trudny do opisania, nie wiem też, czy tyczy się on karty graficznej, czy też monitora. W każdym razie zacznę od tego, że mam kartę graficzną Zotac GeForce GTX 260 wraz z zainstalowanymi najnowszymi sterownikami nVidii oraz monitor Gateway HD2201 podłączony do komputera kablem DVI (jednokanałowym).

Problem polega na dosyć dziwnych zakłóceniach obrazu. Co ciekawsze, w niektórych grach je widać (np. S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky, Devil May Cry 4 oraz Hitman: Blood Money), w niektórych nie (np. Dark Sector), chociaż może ich po prostu w innych tytułach nie zauważyłem.

Zakłócenie objawia się brakiem zsynchronizowania obrazu w dynamicznych sekwencjach; wygląda to trochę tak, jakby jeden jedno-centymetrowy pas obrazu nie nadążał za resztą (naprawdę, trudno by mi było to w innych słowach podać).

Włączyłem na wszelki wypadek w grach opcję "synchronizacja pionowa", ale nic to nie pomogło.

Same gry zaś, włączone, dodam, w wysokich detalach w rozdzielczości HD nie mają problemów z płynnością (tzn. framerate wynosi stale 50-60 klatek na sekundę).

Dodam, że zakłócenie objawia się też czasami w postaci poziomych, jaśniejszych wąskich pasów obrazu biegnących w dół podczas mało dynamicznych sekwencji.

Przepraszam za nieco enigmatyczny opis, jednakże na dokładniejszy i bardziej czytelny nie było mnie stać. :) Prosiłbym oczywiście o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...