Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

darktangram

Rozwiązany: Spadek wydajności

Polecane posty

Zaniepokojony niższą wydajnością w poszczególnych grach zrobiłem test w 3dmarku06. Pierwszy wynik to 4968 a drugi [po wylaczeniu gg i innych programow] 6333. Gdy testy robiłem pare miesięcy temu wyniki oscylowały w okolicach 9000. Co robić? Konfiguracja kompa w sygnaturce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo masz ten zasilacz? Sprawdź czy trzyma dobrze napięcia chociaż marka wskazuje, że powinien, ale różnie to bywa.

Poczyść kompa CCleaner'em, wyczyść wnętrze komputera, zainstaluj najnowsze sterowniki, zaktualizuj bios i winde, ew. defragmentuj dysk (nie wiem czy pomoże ale na pewno nie zaszkodzi) jeśli nic nie pomoże można pokusić się o formata.

@Edit jak się mają temperatury?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem daje, jeżeli dysk i rejestr są zaśmiecone, chociaż CCleaner powinien to większość wysprzątać.

Zrób to co napisał pepa016(może poza aktualizacją BIOS'u) + skan jakimś antywirusem, sprawdź temperatury i Health w HDTune, Memtest też nie zaszkodzi.

Nie przybyło jakichś procesów w Menedżerze zadań?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc po kolei:

CCleanerem czyściłem dokładnie parę dni temu, usunąłęm 1.5GB śmieci. :)

Zasilacz mam już niemal rok, kupywałem razem z grafiką.

Procesy kontroluję, dlatego wynik uzyskany za drugim razem w 3dmarku jest większy.

Ogólnie ten komputer mam od zeszłorocznych wakacji, a dysk twardy, obudowę, nagrywarkę od kilku lat [zostały ze starego kompa].

Co do temperatur: mam podejrzenie, że winna może być winna karta graficzna. W spoczynku temperatura wynosi ok. 53 stopnie, podczas grania ok 63 stopnie. Już kiedyś ktoś mi powiedział że to w spoczynku za dużo, przy okazji podkręcania grafiki, z której jednak zrezygnowałem. Jakoś wszystko działało pięknie więc o temacie zapomniałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura procesora dosyć gwałtownie skacze, ale jest w normie. Podobnie skacze jednak obciążenie procka. Nie wygląda na to, żeby się przegrzewał, więc być może coś w tle szaleje. Jakiego masz antywirusa? Proponuję sprawdzić system programem Malwarebytes' Anti-Malware, żeby zobaczyć, czy nie ma szkodników. Log ze skanowania zamieść na forum, do niego dorzuć log z OTL.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Sevard, ogólnie to mi zależy żeby to nie był wadliwy sprzęt. Bo jak wirus albo coś to się go usunie ew. sformatuje dysk [czego swoją drogą dawno nie robiłem]. Nie mniej cieszy mnie fakt, że to nie procesor. ;) Jutro dam obrazki z testu gpu.

Mój antywir to Avast.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem właśnie testy GPU w OCCT:

http://img529.imageshack.us/i/2010103008h48cpu1.png/

http://img818.imageshack.us/i/2010103008h48cpu2.png/

http://img513.imageshack.us/i/2010103008h48vcore.png/

http://img220.imageshack.us/i/2010103008h48volt3.png/

Test trwał około 10 minut, w międzyczasie wyskakiwały powiadomienia o tym, że sterownik ekranu przestał działać, i to było też pewnie przyczyną przed wczesnego końca testu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma temperatur GPU, no i test trwał za krótko. Jako iż masz Avasta, to tu może być problem. Tzn. sam Avast! może być przyczyną, ale mógł on też coś wpuścić. Na początek daj logi z Malwarebytes' oraz OTL, później zobaczymy co dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mam wkleić z tego loga, bo on trochę duży jest? ;)

Daj go jako załącznik do posta, albo umieść na wklej.org i daj linka.

Czy format może pomóc?

Tak, w takim przypadku może pomóc, ale najpierw sprawdziłbym najpierw, czy nie ma jakiegoś szkodnika w mbr. Możesz to zrobić tym programem. Inna sprawa, że dokładne usunięcie szkodników również może pomóc, więc wybór należy do Ciebie. Tak, czy owak zamieść gdzieś ten log.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pousuwaj zbędne toolbary (powinny być w Dodaj/Usuń programy), zmień antywirusa na coś lżejszego i mniej problematycznego (np. Avirę, lub Comodo) i zobacz jak to będzie wyglądało wtedy. Po usunięciu Toolbarów daj nowe logi z OTL i napisz jak teraz to działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...