Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

CzarnyPolter

Poltergeist

Polecane posty

Na płycie DVD listopadowego CDA możecie znaleźć pierwszy numer elektronicznego czasopisma "Poltergeist" - czyli zbioru najciekawszych artykułów ukazujących się na serwisie Polter.pl. Co miesiąc będziecie mogli przeczytać wiele ciekawych tekstów związanych z fantastyką, grami na PC i konsole, karciankami, planszówkami i wieloma innymi rzeczami, które uznaliśmy za godne waszego zainteresowania.

Temat ten służy informowaniu was o tym, co możecie znaleźć w naszym czasopiśmie oraz, przede wszystkim, dyskutowaniu o tym, co chcielibyście u nas przeczytać. Jako licząca kilkadziesiąt osób redakcja dużego serwisu czekamy na wasze propozycje: może artykuł o historii RPG? Albo o kamieniach milowych w grafice komputerowej? Konwersje planszówek na PC i na odwrót? Możliwości jest bardzo wiele - czekamy tylko na wasze pomysły :).

W numerze listopadowym:

Gry PC:

Brutalność w grach

Zapomniana rewolucja - Earth 2160

Wywiad z Mirosławem Dymkiem

Co mnie wkurza w cRPG?

Gry Konsolowe:

Just Cause 2 - recenzja

PixelJunk: Shooter - recenzja

Felietoniki: Trofea i Achievementy

RPG:

Savage Worlds - edycja polska - recenzja

Dungeons & Dragons 4.0 Podręcznik Gracza, wersja polska - recenzja

WFRP 3 edycja - recenzja (część 1)

WFRP 3 edycja - recenzja (część 2)

Książki:

The Windup Girl - Paolo Bacigalupi - recenzja

Skrytoświat. Wiosna

William Horwood - recenzja

Wywiad z Cezarym Zbierzchowskim

Film:

Incepcja - recenzja

Predators - recenzja

Karcianki:

Darmowa talia Magic: The Gathering

Budujemy Mana Base

Czarny kolor w grze towarzyskiej

Andrzej ?Łysy? Łysek - wywiady przed MP 2010

Komiks:

Wywiad z Michałem Śledzińskim

Zapraszam do komentowania :).

Wątek ten powstał za wiedzą i zgodą redakcji i adminów forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W numerze 12/2010 CDA ukazał się kolejny numer czasopisma Poltergeist. Oto jego zawartość:

FILM:

Resident Evil: Afterlife - recenzja

Salt - recenzja

PLANSZÓWKI:

Warhammer Invasion - recenzja

Okko - recenzja

RPG:

Robotica - recenzja

Cold City - recenzja

Evernight - recenzja

KARCIANKI:

Architektura Decku 9 i 10

KSIĄŻKI:

Korzenie białego drzewa - felieton

Miasto i Miasto - recenzja

KONSOLE:

Konsole przenośne - felieton

Wrażenia z dema Vanquish - artykuł

KOMIKS:

Zemsta Hrabiego Skarbka - recenzja

Wywiad ze śledziem

PC:

Wywiad z City Interactive

Wywiad z programistą Fable III

Gry kontra dzieci - felieton

Jak zawsze zachęcamy do dzielenia się z nami Waszymi pomysłami oraz do odwiedzin serwisu Poltergeist :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę biednie w kąciku RPG. Do tego same recenzje. A gdzie jakieś scenariusze, czy porady dla Mistrzów? Przecież na poltku jest tego od metra. No ale +1 za rzucenie recki Cold City, bo to bardzo interesujący setting jest. Nie żebym go kiedykolwiek widział na oczy, ale Trzewik tak nię kiedyś nad nim w Gwiezdnym Piracie rozpływał, że aż mi się udzieliło. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może trzeba zacząć zapraszać ludzi z poltera na FA, żeby zrobił się tu nieco większy ruch, bo na razie to w tym temaciku bida straszna. Jak coś się będzie działo, to może ludzie, którzy wcześniej tematu nie zauważali wdepną chociaż z czystej ciekawości?

A tak BTW, to w tutejszej RPGowej jamie brakuje Mistrzów do sesji forumowych, może ktoś z poltka by się pofatygował? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie z poltera są i obserwują;) Temat ten służy głównie do tego, by czytelnicy mogli zgłaszać swoje uwagi. Zapewniam, że wszystko co tu piszecie, trafia do ludzi odpowiedzialnych za skład naszej coverowej gazetki.

Czekamy więc na wszelkie Wasze opinie i propozycje:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc moja pierwsza opinia jest taka by jednak nieco urozmaicić tła. Każda strona każdego działu wygląda tak samo, co trochę za bardzo rzuca się w oczy. Gdyby dorzucić jeszcze po jednej, dwóch grafikach tła do każdego działu nie biłyby taką monotonią i powtarzalnością. Starczyłoby wprowadzić kilka drobnych zmian na gotowej grafice. Np dział RPG, jakieś nadpalenie w rogu strony, drobna plamka krwi, czy coś w ten deseń, i nieco inny odcień pergaminu. No i jeszcze obrócić stronę do góry nogami. Roboty mało, a efekt jest widoczny. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekazane :).

Jakbyś uściślił, o co chodzi, byłoby fajnie. Jak dla mnie niebieskie tło działu PC różni się od czerwonego Konsol czy pomarańczowego RPG. :)

Chyba że, jak sugeruje Gower, myślisz o różnych tłach w każdym dziale (np. przy każdym artykule)?

Pytanie tylko, czy nie zrobi to zbytniego misz-maszu. Sprawa do przedyskutowania - najlepiej na tym forum :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości zajrzałem sobie na stronę z racji tego, że nie mogę się przemóc aby ostatnie płytki z CDA wylądowały w nośniku i ogólnie strona wygląda elegancko ;] aczkolwiek widzę, że D&D cieszy się największym powodzeniem albo to po prostu moje wrażenie ;P Hmm, chętnie ujrzałbym więcej artykułów o Exalted (który uważam za genialny system gdzie nie trzeba od początku zajmować się ubijaniem jednego szczura ^^) oraz karcianki Munchkin - takiej bardziej na luzie. Jeżeli jednak są to znaczy to, że słabo szukałem :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi oczywiście o lekkie różnice stron w obrębie jednego działu, bo na razie każda jest identyczna. Oczywiście ni chodzi mi o to by każda strona prezentowała inny styl, bo to mijałoby się z celem. Niech pojawią się do każdego działu z jedna, albo dwie dodatkowe strony, utrzymane w tych samych stylach graficznych panujących w odpowiednich działach, ale różniące się drobnymi detalami. Tyle. :)

A Polterowy dział D&D faktycznie silnym jest. Moja Warhammerowa duma strasznie przez to cierpi. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto, co przygotowaliśmy dla Was w trzecim numerze czasopisma Poltergeist, zamieszczonym na coverze CDA:

PC:

Shogun 2: Total War ? godny następca?

Star Wars: The Old Republic

King?s Bounty: Nowe Światy - recenzja

Konsole:

Nintendo 3DS

Demo The Force Unleashed II

Felietoniki: Edycje kolekcjonerskie

RPG:

Wolsung: Magia Wieku Pary - recenzja

Operacja Wotan - recenzja

Lyonesse: Miasto, Mgła, Maszyna - recenzja

Książki:

Z planem czy na żywca?

Wieści z Warsztatu: Jakub Ćwiek

Film:

Dorian Gray - recenzja

Karcianki:

Magic: the Gathering - o początkach

Komiks:

Anioł Mroku

Planszówki:

Age of Empires III - recenzja

Astoria - recenzja

Jak zawsze zapraszamy do komentowania oraz do odwiedzin na stronie internetowej naszego serwisu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...