Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

klakier1

AMD 6870 czy moze GTX 470

Polecane posty

IMO obie propozycje sa bardzo ciekawe i trzeba sobie troche wyjasnic. 6870 jest karta swieza i ciezko teraz cokolwiek powiedzic o pelnym zastosowaniu. Co do gtx 470 jest to karta bardzo dobra, szczegolnie wersja od Gigabyte [sOC] jest godna polecenia. Ja osobiscie sklanialbym sie do opcji 470 SLI z jednej prostej przyczyny JEST TO PEWNIAK. Oczywiscie 6870 w pierwszych testach wypada dosc ciekawie takze tryb Crossfire napewno nie bedzie zawodził.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SOC ma ponoć dość głośne chłodzenie. Gigabyte nie ma chyba dobrych nieferencyjnych układów chłodzenia :) Dodajmy do tego większe o 100 W TDP. Z drugiej strony wydajność jest dość spora. Ja też mam ten dylemat, bo nie wiem, czy moja serwisowana 5850 nie będzie wymieniana. Na dzień dzisiejszy skłaniałbym się ku 6870 ze względu na niższą cenę, mniejsze zużycie prądu i prawdopodobnie nieco cichsze chłodzenie. Coś za coś jednak, bo ta karta nie ma aż takiego potencjału O/C jak GTX 470. Gdzieś za rogiem czai się jeszcze Zotac AMP GTX 460 1 GB, który kręci się nieźle i dogania referencyjnego GTX 470. Szkoda tylko, że chłodzenie na GTX 470 jest dość drogie( ok 250 zł za cacko Zalmana). Cokolwiek nie wybierzesz możesz być zadowolony, aczkolwiek ja bym poczekał jeszcze ze 2 tygdonie aż karty ATI będą dostępne. Wtedy nastąpią spadki cen GTX-ów, co jest pewne jak w banku. Będzie ciekawie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak...

Wydajnościowo 6870 i GTX470 są takie same.

niewiem o której grze mówisz ale mnie się wydaje że GTX 470 jest w każdej grze oprócz Crysisa szybszy od HD 6870. Drugi jest wolniejszy nawet od HD 5870, chyba że dochodzi tesselacja

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj macie bardzo ładny test. 470 w większości jest szybsza od Radzia, ale za to ma mniejsze zużycie energii i niestety trochę gorzej się kręci. Moim zdaniem jeszcze za wcześnie żeby Radka kupować. Jak Gi3r3k rzekł mądrze - 6870 ma podatek od nowości. Osobiście stawiałbym na 470 jeśli chodzi o wydajność i OC.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko: weź GTXa 470. Tanszy od 6870, lepszy w OC i bardzo szybki. Zużyciem prądu i głośnością się nie przejmuj, bo napewno tego nie odczujesz, chyba że nasłuchujesz co chwilę co się dzieje w obudowie. ;)

Weź np. tego http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=68496.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiem o której grze mówisz ale mnie się wydaje że GTX 470 jest w każdej grze oprócz Crysisa szybszy od HD 6870. Drugi jest wolniejszy nawet od HD 5870, chyba że dochodzi tesselacja
Opierałem się na podsumowaniu testów ze strony techpowerup.com.

http://techpowerup.com/reviews/HIS/Radeon_HD_6870/29.html

Jak widać różnica między HD6870 a GTX470 wynosi ledwie 3 punkty procentowe. To za mało, by mówić o zauważalnej różnicy w wydajności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest kwestia tego jaki test się wybierze, bo wyniki są dosyć rozbieżne. Ale w większości przypadków ta różnica nie jest duża. Te 3% było w testech TechPowerUp i były to testy ujawnione zaraz po premierze. Od tej pory AMD trochę usprawniło sterowniki, więc jest możliwe, że jeśliby przeprowadzić testy teraz, to inaczej to by wyglądało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam sobie cenię ciszę i jeśli miałbym brać GTX 470, to byłaby to wersja AMP od Zotaca. Ceny miewa różne. Tak samo jak zwykłe gtx-y 470. W sklepie, gdzie kupiłem kompa stoją od 950-1100 zł. 6870 nie mają jeszcze ustalonej ceny. Gdyby 6870 miały równie ciche chłodzenie jak 5850, to można by je było polecić osobom ceniącym ciszę. Czytałem jednak, że kultura pracy nie jest tak dobra i chłodzenie trochę hałasuje w 3D. Dla entuzjastów wydajności GTX 470 będzie chyba lepszym rozwiązaniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...