Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kukus112

Rozwiązany: Dark Messiah of Might & Magic - uruchomienie gry

Polecane posty

Witam, raniutko pobiegłem do sklepu po kolejne CDA, by zaraz móc pograćw Dark Messiaha... Niestety...

Instalacja przebiega bezproblemowo, gra się odpala, pojawia sie intro, a potem... czarny ekran i kursor myszy i nic wiecej.

System się nie zawiesza wtedy, gra teoretycznie równieżnie, jednakże nic nie moge zrobić.

Próbowałem uruchamiać grę w trybach zgodności z Win 98 i Win XP ale nie pomagało...

Specyfikacja

Win 7

AMD Athlon X2 4200+

3GB RAM DDR-2

GeForce 9800GT 512MB DDR3 256B

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach ten sam problem mam ale zaradziłem sobie jakoś a dokładniej to ctr +alt + delete i zaczęło działać a po ponownym odpaleniu gry już wszystko w porządku. Lecz gdy tylko ukończyłem pierwszy etap i zaczął się drugi ekran zrobił się czarno biały i jakieś cyferki zaczęły wyskakiwać lecz po wczytaniu autosave już w porządku lecz o mało z siebie nie wylazłem no cóż mam nadzieję że obejdzie się już bez przykrych niespodzianek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to zrobiliście (redakcja CD-A) że gra działa bez płyty ?

Bo ta gra po prostu działa bez płyty :-)

Nie,działa z płytą

jak to zrobiliście (redakcja CD-A) że gra działa bez płyty ?

Bo ta gra po prostu działa bez płyty :-)

Nie,działa z płytą

Po wielu godz udało mi się rozwikłać problem

Uruchamiamy grę z Z.z win xp Potem Alt+Tab i konmiec zmartwień

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się!

Błagam! Zamiast, za przeproszeniem, pierdzielenia głupot powiedzcie, jak to zrobić!

Vista - sztuczka z alt+tab nie działa.

Nie działa Ctrl+alt+del.

W wersji od kolegi wszystko działało, ale od CDA oczywiście nie!

Patch 1.02 się nie sprawdził.

GF 260

2 Giga RAM

Vista 32

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki problem iż gra single działa wszystko wporządku lecz gdy klikam gra dla wielu graczy nie dzieje się dosłownie nic klepsydra obok myszki tylko "mignie" i tyle nic się nie otwiera ktoś zna lekartwo na ten problem ??

Możesz spróbować ściągnąć sam multiplayer przez Steam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższym grzebaniu i kombinowaniu gra w końcu odpaliła.

Nastąpiło to po:

Instalacji tylko Single Player + Directx

Aktualizacji sterowników grafiki

Uruchomieniu ponownym komputera.

NIE ma znaczenia odpalania kompatybilności. Włącza się normalnie pod Win7

Czasami po wczytywaniu znikają tekstury, pełno literek i innych takich, wtedy pomaga alt+tab.

Widac to uroki starych gier i nowych systemów.

Jeżeli mimo alt+tab gra dalej sie krzaczy to reset gry. Ot co.

WARUNKIEM KONIECZNYM DO DZIAŁANIA JEST INSTALACJA DIRECTX W TRAKCIE INSTALATORA GRY

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim witam wszystkich :)

Moj sposob na rozwiazanie samego kursora w menu i czarnego tla:

1) Po pierwsze primo, instalacja gry wraz z DirectX 9.0c (nawet jesli macie DX10 czyli Viste to powinniscie DX9.0c tez zawsze instalowac lub jednorazowo zainstalowac za posrednictwem downloadera microsoftu ktor sciagnie wszystkie paczki z kazdego miesiaca jak byl ów sterownik wydawany)

2) Po drugie primo, ustawic zgodnosc sprzetowa z Windows XP + SP3 w opcjach zgodnosci

3) Po trzecie primo, odpalic gre :)

4) Po czwarte primo, cieszyc sie niesamowitymi doznaniami audiowizualnymi plynacymi z gry, czcic magazyn CDA i jego pisarzy a takze pomocnych ludzi na forum (dla mnie wystarczy maly oltarzyk i godzina modlitw dziennie przy nim).

U mnie to zadziałało, jeśli po intrach zobaczycie ten sam kursor i czarny ekran - DO NOT PANIC! Poczekajcie jakies 5 do 10 sekund i wsio ruszy.

/offtopic Swoja droga polska wersja jezykowa jakas taka skiszona mi sie wydaje, opcje menu sa brzydko opisane i tak dalej: solution - instalacja po angielsku.

Ad Multiplayer:

Najlepszy sposob to instalacja gry tylko dla single-player, a potem wpisanie kodu na Steamie i sciagniecie 2,5GB paczki aktualnej gry po angielsku :) Swoja droga gra ma problem z widescreenem, menusy w niej a takze loading bar w trybie multiplayer sa skiszone wzgledem ekranu :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...