Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sudan

Mass Effect 2 - 3 Osoby nie są lojalne

Polecane posty

Cześć

Dziś mam zamiar zakończyć 1 raz grę Mass Effect 2

Wiem że aby wszyscy przeżyli w misji samobójczej ( omega 4 ^^ ) muszą być lojalni

I u mnie powinno tak być ALE !

Są 3 wyjątki :

Samara : nie udało mi się zatrzymać tej babki w obszarze dla Vip-ów :(

No i nie jest lojalna

Legion : wybrałem Tali w kłutni o przesyłce danych gethom

Miranda : wybrałem Jack w kłótni

I tak

Aby oni byli lojalni potrzeba mieć duuużo prawości ( w opcjach rozmowy można wybrać to na niebiesko ^^ ) a mi nie starcza

W niektórych dialogach jej używam bo mam do drugiej krechy prawie ale u mirandy, legiona i samary to nie idzie

Proszę o pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samara przeżyje. Sam miałem nielojalną. Legion... No cóż nie możesz go użyć w czasie końcowej walki, bo mi zginął, chociaż był lojalny ;]

Miranda nigdy nie ginie, więc tu się nie masz o co martwić.

Ja miałem nielojalną Jack (Samara przeżyła, Thane przez Samarę widać), a zginął mi jeszcze lojalny Thane i Legion... Niemiło :sad:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno największy wpływ na to kto zginie, a kto nie ma ulepszenie Normandii. Jak nie masz choć jednego ulepszenia statku to nawet nie leć na koniec. W końcówce trzeba będzie też wybierać spośród członków załogi 2 osoby do pewnych zadań, więc tam wybierz mądrze i tylko lojalnych członków. Polecam zrobić ci tak: 1 wybór: drużyna ogniowa - Garrus lub Miranda (chociaż u ciebie nie jest lojalna więc to chyba nie najlepszy pomysł), specjalista - Tali. 2 wybór, drużyna ogniowa:znowu Garrus, specjalista:Samara nie jest lojalna więc bierz Jack. Do tego na Normandię odeślij najlepiej Mordina, albo Tali. Nie wiem czy wiesz o co mi chodzi, ale jak będziesz przechodził końcówkę to raczej będziesz wiedział :wink:.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce seva

Już przelazłem grę i zrobiłem tak

Do tej rury Tali - Zgineła jak zamykała drzwi

Do odporowadzenia członków normandii Legion ( zginął )

Do walki z żniwiarzem Samara i Jack ( samara dedła )

3 osoby AAAAAAAAA

Przechodze gre od nowa i robie all lojalnych ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legion jest za słabym technikiem żeby iść do rury. Tam powinna się znaleść Tali albo Garuss.

A żeby cała załoga była lojalna to po prost dużo z nimi rozmawiaj i podczas kłotni członków załogi kożystaj z perswazji/zastraszania, dzięki temu nie zrazisz do siebie załogi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe powiem wam. U mnie było tak że jak Legion na początku w bazie zbieraczy bawił się w wentylacji to przeżył. Tak samo po ostatniej walce. Co więcej wszyscy przeżyli, nawet Mordin który podobno ma skłonności do umierania. Rób tak jak ja.

Do osłabienia barier Normandii bierz Tali i Legiona. W bazie zbieraczy na początku weź Grunta i Thane'a, drugą drużyną niech Jacob dowodzi. W miejscu gdzie będą roje bierz Samarę żeby barierę zrobiła. Grunt i Thane niech z tobą idą. Do walki z żniwiarzem weź Legiona i Tali. Zapomniałem. Do eskorty ocalałych weź Garrusa.

Ja tak zrobiłem i wszyscy przetrwali. :) Tylko za pierwszym razem Miranda padła bo była nie lojalna, to po misji Jack wybrałem ją heh. Dlatego dobrze robić questy poboczne, by zrobić sobie prawości lub egoisty. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca.

Nawet gdy ma się nielojalne osoby w drużynie, to istnieje szansa, by wszyscy przeżyli.

A co do tych trzech nielojalnych osób? To są właśnie konsekwencje w tej grze. :)

U mnie zginęła nielojalna Jack odprowadzając ludzi do statku (patent z niskimi zdolnościami odprowadzjącej postaci więc się nie sprawdza - inna sprawa jak mogłbym ją wybrać zamiast Mirandy, w życiu, grr - a tylko jedna może być lojalna) i "dedną" lojalny Grunt w ostatnich sekundach etapu z rojem, a poświęcałem mu naprawdę sporo czasu i uwagi licząc że przeżyje - tak się działo przy stanie ok.70 na prawosc do 30 nieprawości - zastanawiam się czy nie jest to po prostu losowe lub faktycznie nie zależy od stanu prawości, tylko czy to by oznaczało, że totalny s***n straci prawie wszystkich w ostatniej misji?

I pytanie inne - po zakończeniu misji Omega 4 wybrałem opcję że nie chcę jeszcze kończyć gry (zostało mi jedno poboczne zadanie i kilka nieodwiedzonych planet do 100%) jak po wykonaniu reszty zadań zamknąć postać tak żeby była gotowa na ME3? Czy po prostu nic nie robić i zachować sejwy - orientuje się ktoś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grr - a tylko jedna może być lojalna

Nie prawda, zależy od poziomu paragon/renegat, dodam że musi być wysoki żeby obie były lojalne.

czy to by oznaczało, że totalny s***n straci prawie wszystkich w ostatniej misji?

Nie, źli ludzie też mogą mieć lojalnych pracowników :P. Na powodzenie i przeżycie wszystkich w ostatniej misji składa się wiele czynników, a czy jesteś renegatem czy paragonem nie ma znaczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nie wolno wysyłać nielojalnych do jakichkolwiek zadań (chyba, że chce się śmierci danej osoby).

Później podczas końcowej bitwy liczy się "kto zginie a kto przeżyje" biorąc pod uwagę badania, lojalności i jeszcze chyba kilka rzeczy. Pierwszy do odstrzału chyba idzie Mordin, więc warto go wysłać na statek, kiedy można. Ale piszę z pamięci, dość dawno czytałem dość dogłębną analizę tych obliczeń. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nie wolno wysyłać nielojalnych do jakichkolwiek zadań (chyba, że chce się śmierci danej osoby).

Później podczas końcowej bitwy liczy się "kto zginie a kto przeżyje" biorąc pod uwagę badania, lojalności i jeszcze chyba kilka rzeczy. Pierwszy do odstrzału chyba idzie Mordin, więc warto go wysłać na statek, kiedy można. Ale piszę z pamięci, dość dawno czytałem dość dogłębną analizę tych obliczeń. :)

uff w końcu metodą prób i błędów przeżyli wszyscy - przeszedłem jeszcze raz jako totalny drań, wszystkie spory udało się rozwiązać dodatkową "czerwoną opcją" i faktycznie mordin z miejsca do odstrzału (nawet mimo rozbudowania mu na niemal max zdolności), trzeba go gonić z uratowanymi członkami załogi

mamy sukces i 100% zadań, planet, etc. - czekamy na trójkę, yupikajej i dzięki za rady :cool:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ME2 już kilka razy ukończyłem na różnych poziomach trudności, kobietą i mężczyzną, różnymi klasami i parę razy paragonem, raz renegatem. Nigdy nie udało mi się tak przejść gry, żeby nikt nie zginął na końcu, ale jakoś specjalnie się tym nie przejmowałem :P

Najlepiej mieć wszystkich członków załogi lojalnych + wykupić absolutnie wszystkie możliwe ulepszenia dla wszystkich członków załogi i dla statku, a to niestety wiąże się ze żmudnym skanowaniem planet. Przy okazji dobrze jest wykonać jakieś misje poboczne przed tym, co by sobie wbić nieco doświadczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić renegata mi przy 3 pasku można było użyć na Tali/Legion i Miri/Jack :klaszcze:

Znalazłem http://www.sendspace.pl/file/e7f2cbabd005b460573a81c

Dla mnie-zwyczajne cheaty. Lepiej używać odpowiedzi na kole dialogów albo "na górze", albo "na dole". Niestety czasem zdarzają się wyjątki od tej reguły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...