Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kruzd

Rozwiązany: płyta ASrock 775i915PL i nowe GPU

Polecane posty

Witam,

Przymierzam się właśnie do upgradu komputera. Celeron 2,8GHz, GF6200 Turbo Cache, 1024 DDR i płyta ASrock 775i915PL, zasilacz Fortron FSP400-60GHN . Moje pytanie odnosi się to tego czy mam możliwość kupienia na początek samej karty graficznej bez konieczności wymiany reszty sprzętu??

Jeśli tak to jaką proponujecie w cenie 600-800zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu nie rozbudowywałbym w ogóle tego zabytku (jemu już niewiele pomoże, a już na pewno nie włożenie karty za 600-800 zł), tylko rozglądał się za nowym kompem. Inwestycja w ten komputer będzie marnowaniem pieniędzy. Masz dobry zasilacz, zatem do kupienia na początek - płyta główna, procesor, pamięci i ew. karta graficzna. Do 800 zł można złożyć takie coś:

Goodram DDR3 2GB PC1333 CL9 121.00 zł

AMD Athlon II X4 630 AM3 BOX 319.00 zł

Asrock 880GXH/USB3 AMD 880G Socket AM3 (PCIE/DZW/VGA/GLAN/SATA/RAID/DDR3) 301.00 zł

Razem - 741.00 zł (techplanet.pl)

Czterordzeniowy procesor, 2 GB pamięci + płyta główna ze zintegrowaną kartą graficzną HD4200, która i tak jest szybsza od tego GF 6200. Obudowę, zasilacz, dysk i napęd na razie bym zostawił, a w razie przypływu gotówki dokupił lepszą kartę graficzną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar wymienic caly komputer, ale na chwile obecna nie mam fundusz na calosc, wiec chce wymienic wszystko pokolei. Chce zaczac od karty, ale nie wiem czy ta plyta obsluzy nowe gpu. max 800zl chce wydac tylko na karte.

A moze lepiej wymienic najpierw procesor, plyte i pamieci?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj ile masz kasy. Najlepiej najpierw zacząć od procka, płyty i pamięci. Potem grafę, dysk i zapewne będzie potrzeba przewiewnej obudowy.

Mój błąd. Więc grafę można by było na początku kupić ale na wydajności to nic by się nie zyskało, oprócz możliwości ustawienia aa i rozdziałki wyższej. Ale i tak warto zacząć od procka itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta płyta ma złącze PCI-E, więc nie potrzeba młotka, z tym że włożenie dobrej karty i tak nie ma sensu bo procesor będzie ją ograniczał i nie zauważysz dużego przyrostu wydajności. Wyjdziesz lepiej kupując to co polecił MikaelDorren, a później dokupisz kartę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...