Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

47

Rozwiązany: Star Wars The Force Unleashed - brak dźwięku

Polecane posty

Grę kupiłem kilka dni temu i do dzisiaj wszystko działało... Pomijam już tragiczną optymalizację, za którą podmiot odpowiedzialny powinien zostać skazany na 23 lata tortur, a ofiary jego działania (czyli na przykład ja) powinny dostać odszkodowanie w wysokości 100 miliardów euro. Płacę, więc wymagam, żeby produkt oddany do sprzedaży działał bez żadnych problemów, a nie żeby pracował z prędkością jednej klatki na godzinę, w sytuacji kiedy grafika, lekko mówiąc, do pięknych nie należy. Dobrze chociaż, że wyłączenie wysokich detali naprawiło problem z wydajnością.

Ale o czym to ja miałem...? A tak - dźwięk. A raczej jego brak. Stwierdziłem dzisiaj, że mam czas, to sobie pogram, a co! A tu ^%&(&, za przeproszeniem, bo dźwięku nie ma. I ja się pytam - dlaczego?! Co takiego zmieniło się w konfiguracji mojego komputera, czy samej gry, że jednego dnia dźwięk jest, a drugiego już nie? Dźwięk występuje jedynie w filmikach; w menusach i samej grze już go nie ma... Bo i po co? Restartowałem kompa, umyłem monitor, wyjąłem płytkę i włożyłem z powrotem, sprawdziłem czy nic nie zmieniałem w ustawieniach karty dźwiękowej (nie zmieniałem) oraz uderzyłem kilka razy pięścią w klawiaturę. Nic nie pomogło.

PS To już trzecia oryginalna gra z rzędu, z którą mam jakieś chore problemy, więc czasem nie dziwię się piratom, naprawdę... Sam mam teraz ochotę... a nieważne, bo jeszcze osta dostanę.

Jakby kto pytał: windows xp sp3, 2 giga ramu, 9600gt 512, jakaś dwurdzeniówka od intela. Dźwiękówa to xonar d1, a słuchawy creative aurvana live. Dziękuję za uwagę i czekam na ewentualne propozycje rozwiązania problemu.

PS2 Sama gra jest świetna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było ciekawiej, bo... miałem gorszą kartę (9500 GT), a na wysokich w 1024x768 chodziło płynnie (2 GB DDR2 800Mhz, AMD Athlon II X2 250). teraz mam HD 5770, ale grę już przeszedłem, razem z DLC i nie chcę do niej wracać (28GB, brrrr..... a II będzie zajmować 10 :D )

Skoro masz XP SP3, to supcio, bo akurat w tym systemie jestem w stanie zdziałać najwięcej (sam mam taki, w wersji Pro).

Przede wszystkim - czy patchowałeś go do wersji 1.2 (wersja polska jest w wersji 1.1)? Jeśli nie, to to zrób. Jeśli nie pomoże, pobaw się w ustawieniach dźwięku w grze. Jeśli i to nie pomoże, spróbuj z Akceleracją sprzętową dźwięku (wyłącz ją, albo pobaw się suwakiem) - wejdź w Start -> uruchom -> dxdiag -> Dźwięk i tam to powinno być.

Poza tym zainstaluj najnowszy DirectX 9.0c.

A sama gra mnie nie urzekła, głównie przez poziom trudności w połączeniu ze sterowaniem mysz/klawiatura(po co Ci było ustawiać na Lorda Sithów, po co...), siermiężność i bugi. Co do tego sterowania, mogłem ustawić na pada, ale już nie chciało mi się bawić z emulacją joy'a a la X360, a poza tym chciałem sprawdzić, jak się gra w tradycjnym PC'towym tandemie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie patchowałem. Mam internet w pleju, więc musiałem oszczędzać transfer. ;] Niemniej, właśnie zacząłem ściągać tego patcha; może faktycznie pomoże. Zanim się ściągnie minie trochę czasu, więc odezwę się pod wieczór jakoś i napiszę o ewentualnych zmianach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekhm... Hehehe... Hahahaha... Buahahahahah! BUuheuehuehe! AHAHAAHHA!

Naprawdę przepraszam za to powyżej, ale:

bez_komentarza.jpg

I w tym momencie oficjalnie oświadczam, iż każdy user Forum Actionum powinien mieć raz w miesiącu prawo do bezkarnego użycia w jednym poście, tylu bluzgów, ile tylko zapragnie. Bo jak widzę takie coś, to mam ochotę napisać wielkimi czerwonymi literami dwuwyrazowe wyrażenie, którego pierwszą literą jest 'K', a ostatnią 'Ć'. Ściągam patcha przez 700 lat, marnując przy tym półtora limitu, tylko po to, żeby zobaczyć tego typu komunikat... Ale nic to! - pomyślałem - Google pomoże!

Mhm, jasne.

Wiecie, co piszą ludzie w odpowiedzi na to całe 'Software not found'? "Kup se oryginał, złodzieju parszywy."

<wiązanka najgorszych przekleństw, znanych ludzkości> Zaraz wytoczę proces zarówno twórcom, jak i dystrybutorom. Co to ma być, do jasnej choinki?! Jak to nie znaleziono? To w takim razie czym jest ten gigantyczny 28-gigowy (BAUHAUHAUHA!) folder, jak nie Star Warsami? No czym? Jak bardzo ograniczonym umysłowo programem paczującym trzeba być, żeby nie moć znaleźć takiego kolosa? ŻA-ŁOS-NE.

Jutro, albo we wtorek idę oddać to coś do sklepu, bo nie mam cierpliwości do tego półproduktu.

Przy okazji. Zmiana w tej całej akceleracji pomogła... prawie. Dźwięk jest, ale jest tak beznadziejnej jakości, że aż nie chce mi się tego nawet komentować. Dlatego jeszcze raz powtarzam: żałosne.

I proszę o zamknięcie tego tematu, bo nie mam zamiaru już dłużej cackać się z tą grą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...