Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mr.Mario

Rozwiązany: Wiele nowych gier nie działa

Polecane posty

Ostatnio na moim komputerze nie da się uruchomić wiele nowych gier (demo Arcanii, Fallout 3, Fallout: New Vegas) - po włączeniu na chwile pojawia się czarny ekran, a chwile potem wyświetla się komunikat "Program <nazwa programu> przestał działać" (odpowiednik "Wystąpił problem z aplikacją i zostanie ona zamknięta" na starszych systemach).

Względnie starsze gry, takie jak Neverwinter Nights 2 albo Gothic 3 działają bez problemu.

Mam Windowsa 7 wersje 32 bitową, najnowsze sterowniki do karty graficznej i DirectXa, więc nie wiem w czym może tkwić błąd. Próbowałem też różnych kombinacji w trybie zgodności i dalej nic.

Mój sprzęt:

Karta graficzna: R5770 PMD1G (1GB pamięci)

Ram: 2GB

Procesor: Phenom II X2 555 3.20Ghz

Byłbym wdzięczny za wszelkie sugestie, odnośnie tego co powinienem zrobić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po zainstalowaniu gierek nie zmieniales czasem systemu operacyjnego ?

Czy Twoj komp nie jest zainfekowany jakims wirusem?

Kiedys mialem tak, ze na danej partycji zadne ( zadne!) pliki .exe nie chcialy mi sie odpalac, nawet gg, przeskanuj komputer pod tym wzgledem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można wiedzieć jaki to dokładnie błąd?

W okienku błędu nie ma żadnej możliwości uzyskania większej ilości informacji. Raczej nie jest to błąd "APPCRASH", sterowniki są najnowsze ze strony amd.

Dysk był wcześniej podpięty do innego zasilacza?

Nie. Ale niedawno przerzuciłem do nowego kompa dysk ze starego (i mam teraz 2 w jednym kompie). Dla ścisłości - na starym dysku też próbowałem instalować i nadal nie działało.

W zakładce Info w HD Tune zobacz jaki dysk ma firmware.

Nie wiem o co chodzi, więc wklejam całą zakładkę Info :D.

post-29019-1287995749_thumb.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Ale niedawno przerzuciłem do nowego kompa dysk ze starego (i mam teraz 2 w jednym kompie). Dla ścisłości - na starym dysku też próbowałem instalować i nadal nie działało.

Daj jeszcze screena z zakładką Health dla tego drugiego dysku. Tu winny może być zasilacz, lub niedociśnięty kabel zasilający dysk. W pierwszym przypadku również na drugim dysku będą występowały podobne problemy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...