Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Listonosz

Rozwiązany: Fallout New Vegas - problem - gra działa prawidłowo tylko w oknie

Polecane posty

Witam!

Sprawiłem sobie dziś nowego Fallouta i od samego początku mam z tą grą problem.

To, że gra jest najeżona rozmaitymi bugami nie jest chyba dla nikogo żadną tajemnicą, ale akurat mnie przytrafił się taki, który - jak dla mnie - w znaczący sposób utrudnia zabawę.

Włączam nową grę, oglądam intro, wysłuchuję pierwszą kwestię doktora Mitchella i gra zastyga w miejscu. Nie jest to typowa "zawiecha", bowiem sama gra działa prawidłowo, ale żeby kontynuować grę trzeba wcisnąć "escape", wznowić grę i dopiero wtedy jest wypowiadana kolejna kwestia. Poza tym wszystko działa ze sporym opóźnieniem, dźwięk (głównie muzyka) jest przerywany, sama rozmowa z doktorem na kanapie też nie przebiega prawidłowo pod względem technicznym - pojawiają się napisy, a dopiero za kilka sekund jest wypowiedź.

Przeczytałem już wiele wątków na temat problemów jakie ludzie napotykają w tej grze i jedyną skuteczną metodą na naprawienie tego buga było włączenie gry w oknie. Rzeczywiście - problem rozwiązany - włączyłem nową grę i wszystko było super: nie trzeba było pauzować gry, żeby ruszyć akcję do przodu. Dźwięki i dialogi były takie, jakie być powinny.

Jednak dla mnie gra w trybie okienkowym jest bardzo niewygodna i nie potrafię tak grać. Jeżeli ktokolwiek zna sposób (poza czekaniem na kolejnego patcha) na komfortową grę na pełnym ekranie to będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Gra jest oczywiście oryginalna. Sterowniki mam zainstalowane najnowsze jakie są dostępne. Komputer mam stary (Athlon 64 3500+, 2Gb RAM, GF 9600GT 512Mb), ale Fallouta 3 pociągnął bez problemu na "High" w 1280x1024 i nie miałem z tą grą takich problemów jakie mam z New Vegas. Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielu godzinach przeglądania różnych stron internetowych i próbowania rozmaitych sposobów na to, aby gra chodziła jak należy, w końcu znalazłem ten jeden jedyny, który sprawdza się znakomicie!

Pozwolę sobie zacytować fragment postu Andresa z jednego z portali dyskusyjnych:

1. Load the game and pause it (hit the Escape / Esc Button)

2. Hit ALT + TAB and open the Task Manager (CTRL + ALT + DEL)

3. Under the Processes tab, Right click the Falloutnv.exe -> Set Priority -> HIGH

Myślę, że nikt nie będzie miał kłopotów ze zrozumieniem co trzeba zrobić, ale wytłumaczę to na wszelki wypadek.

Gdy już jesteśmy w grze to pauzujemy ją, naciskamy Alt + Tab, otwieramy menadżer zadań (naciskając Ctrl + Alt + Del).

Przechodzimy do zakładki "Procesy". Prawym przyciskiem myszki klikamy plik FalloutNV.exe i ustawiamy priorytet na wysoki.

Po tym zabiegu gra działa bezproblemowo. Problem rozwiązany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielu godzinach przeglądania różnych stron internetowych i próbowania rozmaitych sposobów na to, aby gra chodziła jak należy, w końcu znalazłem ten jeden jedyny, który sprawdza się znakomicie!

Pozwolę sobie zacytować fragment postu Andresa z jednego z portali dyskusyjnych:

1. Load the game and pause it (hit the Escape / Esc Button)

2. Hit ALT + TAB and open the Task Manager (CTRL + ALT + DEL)

3. Under the Processes tab, Right click the Falloutnv.exe -> Set Priority -> HIGH

Myślę, że nikt nie będzie miał kłopotów ze zrozumieniem co trzeba zrobić, ale wytłumaczę to na wszelki wypadek.

Gdy już jesteśmy w grze to pauzujemy ją, naciskamy Alt + Tab, otwieramy menadżer zadań (naciskając Ctrl + Alt + Del).

Przechodzimy do zakładki "Procesy". Prawym przyciskiem myszki klikamy plik FalloutNV.exe i ustawiamy priorytet na wysoki.

Po tym zabiegu gra działa bezproblemowo. Problem rozwiązany.

Pomijając drobny szczegół, że Task Managera otwieramy kombinacją CTRL+SHIFT+ESC :)

W większości nowszych systemów CTRL+ALT+DEL powoduje tylko jeszcze jedno "okienko" po drodze z którego Task Managera się dopiero wybiera......

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listonoszu, dzięki Ci :) Ja też miałem podobny problem, często dźwięk się w walkach spóźniał (tzn. nie było go, a po walce sama walka była odgrywana dźwiękowo), bądź też dialogi się kopały, a tu wybawienie :) No, ten sposób w końcu pozwolił Mi cieszyć się grą bez praktycznie żadnych ścinek plus bez problemów z dźwiękiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...