Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nemesis753159

Problem z Komputerem

Polecane posty

No dobra zacznę od tego że mój "Blaszak" ma już swoje lata(około 3)i może być tak że ze starości niedomaga ale przejdźmy do meritum sprawy. Problem polega na tym że gdy odpalę jakąkolwiek grę po chwili po prostu łapie taka zwiecha ze nic się nie da zrobić Alt+Tab nie pomaga Alt+Ctrl+Del tez, Po prostu zwiecha totalna. Gdy owa "zwiecha" złapie głos tak zaczyna pierdzieć niemiłorzebnie, no po prostu Yhhh... . Gdy zaczął się ten problem, komputer przy starcie wydawał jakieś dziwne dzwięki ale nie umiałem zlokalizować miejsca, po jakimś czasie przestało. Dysk formatowałem chyba 4 razy. Wyczyściłem już chyba wszystko od Zasilacza począwszy(rozciąłem palec auu) skończywszy na DvD. Już skończyły mi się pomysły. Może macie jakieś doświadczenie z tym i znacie rozwiązanie??? Działam na Windows XP Service Pack2 32Bity. Karta graficzna GForce 8800 GTS Procesor Intel Core2Duo E6400 2.13 2GB Ramu Dysk Seagate 150 GB Zasilacz Chieftec GPS-450AA-101 A(Przynajmniej tak na nim pisze) . Jak chcecie więcej info to piszcie w Postach. Liczę na was ;].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm..jeżeli masz zwiehe podczas odpalenia jakiej kol wiek gry to może być wiele powodów które są ze sobą powiązane..

Najczęściej tak jest jak HDD jest gorący i ma powyżej temp 50*C wtedy może to powodować zwiehy jeżeli długo grasz i masz codziennie odpalonego kompa..

Zwiehy też mogą powodować kości RAM które też mają w tym jakiś problem..

Bądź sama karta graficzna może ci się powoli już wygrzewa i wykańcza...

Bo nie wiadomo jakie masz temperatury i też jaki masz stan swojego HDD..

Dla początkowego testu zalecił bym ci takie programy:

1.HWMONITOR

2.HDD TUNE PRO

Na początek sprawdź jakie masz temperatury i też stan dysku HDD drugim programem...

Dając zdjęcie najlepiej:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla początkowego testu zalecił bym ci takie programy:

1.HWMONITOR

2.HDD TUNE PRO

Na początek sprawdź jakie masz temperatury i też stan dysku HDD drugim programem...

HD Tune (w jakiejkolwiek wersji, to nieistotne) do skanowania dysku? Bady to widać nawet w S.M.A.R.T. dysku i samo to, że wiemy gdzie one są nic nie daje. Z HD Tune przydatne są tak naprawdę tylko zakładki Health i Benchmark (zamieść je, benchmark po wykonaniu benchmarku). Do innych zadań znajdzie się lepsze i do tego w pełni darmowe programy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co powiem wam ze mój dysk jest troszki podejżany. Gdy formatowalem kompa kiedyś, zawsze do wyboru była format dysku FAT i NTSC a ostatnio pojawia się do wyboru tylko NTSC. To może problem faktycznie leżeć w Dysku. Sprawdzę Dysk tymi programikami co mi podaliście i dalej zobaczymy jak to wyjdzie w Praniu

Dobra strzeliłem skana tym programem HD Tune i dodałem załączniki ze skanu 4 opcji (Benchmark,Info,Health,Error Scan)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem się tego że program diagnostyczny może dać mało szczegółów co do tego.

Ale dobra dla kolejnego testu programikiem zrób zdjęcie całego okna drugiego programu którego ci zapodałem.

Bo jakiś powód musi być który coś ci tam miesza w blaszaku.

I to prosty powód na pewno jest. Który powoduje u ciebie wysoki wzrost temperatury że ci się komputer resetuje...I to już nie jest wina dysku twardego..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie resetuje się, właśnie się zawiesza a te zawiaski są po jakiejś chwili a szczególnie podczas gry. A to dziwne bo normalnie gra (do testów używam Resident Evil 5) chodzi na Wysokich Gładziutko. I zaraz sie zabieram za testy na tym 2 programiku

To Info z Drugiego Programu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

avast;/ o rany polecił bym ci go lepiej najlepiej usunąć to słabiutki to jest program antywirusowy..

Hm...a weź go odinstaluj i zobacz temperatury bo miałem ten anty virek i był koszmarny..

I lepiej by było jak byś NODem się zainteresował bo jest o wiele lepszy i mniej muli komputer

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż i tak temperatura spadła po czyszczeniu Karty Grafiki. Niekiedy tak potrafiła być gorąca ze aż parzyła i takie temperatury były dla mnie codziennością. i to nie przez Miesiąc albo dwa ale Rok chyba. Wiec według moich dedukcji Karta za nie długo pójdzie w odstawkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe Chyba wiem w czym problem. Gdy otworzyłem Karte Grafiki, Procesor, Pasta termoprzewodząca straciła swoje własciwości,w końcu ona MA 3 Lata ;D. Może wymiana jej cos pomoże. Jakie jest wasze zdanie? A i odkąd otworzyłem Grafike do tej małej karty pokrytej Pasta Termo. Grafika potrafi dojsc do 85C :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak pastę powinno się zmieniać co 1-2 lata co najmniej o ile to jest dobra pasta..

Hmm.Bo jak mówisz już straciła swoje wartości to powiem że masz rację..

No i szczerze powiem kup jakąś pastę dobrą ale nie najtańszą do karty.graf.

Bo tanie pasty są bardzo słabe i niewiele pomagaja

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w moim Geforce 9800 GT który się aż tak dużo od twojej karty nie różni mam około 54-55 stopni

To też już prawie za dużo... ja mam HD 5770 i ona na desctopie sie grzeje do 40 góra (lecz trzeba przyznać że mój comp leci otwarty)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak kiedyś miałem, gdy próbowałem odpalić cod 4 na 7 letnim złomie. Osobiście przetrzepałbym (sformatował) dyski. Mnie to pomogło, i nawet komp zaczął działać 4 razy szybciej.

Ewentualnie to wina sterów do karty graficznej, które się gryzą z czymśtam.

Ogólnie jednak to słabo się znam, ale tak bym zrobił :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...