Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mystic8

GF GTX460 - zasilanie

Polecane posty

Witam

Chciałbym zapytać jaki zasilacz należy zakupić do takiej karty? Zastanawiałem się nad 500W (aktualnie mam 400W tracera i on nie podoła) tylko nie wiem jakiej firmy? Ważne by miał zabezpieczenia dobrze chroniące komputer i był dobrej, pewnej i sprawdzonej firmy. Cena do 200zł

Mój sprzęt:

AMD x2 6000+ 3.01 ghz

2GB RAM

WIN XP SP2

Płyta -GIGABYTE GA-M56S-S3

Jeszcze co do płyty to ona obsłuży tą kartę? (pisze, że karta zajmuje 2 sloty ale to i tak jest 1 PCI tyle, że jeszcze pod nim miejsce zajmują wentylatory karty dobrze mówię)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodzi o to, że do tej pory grałem na 1024x768 na starym CRT 17" ale monitor zaczął padać, tak samo karta padła (8600GT) . zakupiłem monitor 22" LCD LED od LG więc teraz min. rozdzielczość to 1680x1050 lub full HD. Do takich rozdzielczości karta np. gts250 nie podoła. A co do procesora to już poruszałem ten temat wiele razy i owszem wyszło na to, że ograniczenie będzie ale ok.15%, a zostanie mi zapas mocy jak wymienię w ciągu najbliższych kilku miesięcy procesor.

Problem tylko że nie wiem jaki wziąść zasilacz. Polecano mi w sklepie Highlandera (nie znam tej firmy), ale na forach polecono mi OCZ,Modecom Corsair lub Pentagram (ale co do modelu to już zupełnie nie wiem jaki)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś lepszego niż Fortron do 200zł i 500w?

Myślałem nad OCZ tylko jaki model?

Jeszcze co do płyty to ona obsłuży tą kartę? (pisze, że karta zajmuje 2 sloty ale to i tak jest 1 PCI tyle, że jeszcze pod nim miejsce zajmują wentylatory karty dobrze mówię)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro znalazłem OCZ za niewiele ponad 200zł tylko mam dylemat między:

OCZ StealthXStream 2 500W PSU 36GW 80+ *EM*

http://allegro.pl/ocz-stealthxstream-2-500...1267074174.html

a

ZASILACZ OCZ StealthXStream2 500W SLI 85%

http://allegro.pl/zasilacz-ocz-stealthxstr...1271666992.html

Ponieważ nie znam się na zasilaczach to chciałbym zapytać:

a) czy opłaca się dopłacać 50 zł do tego 2( i co on ma takiego że kosztuje więcej)

b) czy OCZ to są już zasilacze z górnej półki, posiadające odpowiednie zabezpieczenia by być pewnym, że komputer się nie spali przy skokach napięć i że będzie chodził stabilnie (a napięcia pokazywane na zasilaczu nie będą skakać)?

c) czy taki zasilacz wystarczy do mojego sprzętu gdybym chciał jeszcze zmienić procesor? (z tego co czytałem to nowe cpu pobierają mniej W niż mój aktualny)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz tego OCZ za mniej niż 200 zł

Tak, to są dobre zasilacze (OCZ SXS2 to konstrukcja Fortrona), komputera nie spalą. Do Twojego sprzętu, nawet po zmianie procesora, w zupełności wystarczy. Jeśli już do czegoś ew. dopłacać, to do zasilacza z odpinanymi kablami (jak np. OCZ MXS lub Amacrox Free Style).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że markowe 400w ;)

A jeszcze takie pytanie - czy mając np. takiego OCZ500W na gwarancji 36 miesięcy i przypuśćmy w skutek jakichś gwałtownych skoków napięcia padłby zasilacz i spalił coś w komputerze(teoretycznie) to wówczas za całość powinien wrócić producent zasilacza?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

b) czy OCZ to są już zasilacze z górnej półki, posiadające odpowiednie zabezpieczenia by być pewnym, że komputer się nie spali przy skokach napięć i że będzie chodził stabilnie (a napięcia pokazywane na zasilaczu nie będą skakać)?

OCZ jako takie nie produkuje zasilaczy. Zleca to firmom zewnętrznym, które mają różną renomę. Ale tak czy owak te zasilacze OCZ, które są obecnie dostępne na rynku raczej nie robią problemów same z siebie.

b) Zasilacze OCZ są OK, ale od SXS2 nieco lepszy (i tańszy) jest wcześniej wspomniany przeze mnie Fortron FSP500-60GHN.

To jest z grubsza to samo. Główna różnica jest na poziomie wyglądu i ilości kabli. Poza tym to jest ta sama platforma (GLN po poprawkach). Wadą GHN 500W jest skandaliczne okablowanie jak na zasilacz 500W, więc biorąc pod uwagę cenę lepiej brać SXS2 (raczej należy unikać pierwszej wersji SXS).

A jeszcze takie pytanie - czy mając np. takiego OCZ500W na gwarancji 36 miesięcy i przypuśćmy w skutek jakichś gwałtownych skoków napięcia padłby zasilacz i spalił coś w komputerze(teoretycznie) to wówczas za całość powinien wrócić producent zasilacza?

Nie. Gwarancje obejmuje tylko zasilacz jako taki. Za szkody, które on może wywołać producent nie odpowiada. Dlatego między innymi należy brać markowe zasilacze, bo wtedy ryzyko jest małe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...