Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mr.D

Neostrada - przedłużenie umowy

Polecane posty

Witam

Niedługo kończy mi się umowa z Neostradą i chciałbym zamówić 6Mbps, ale jak zadzwoniłem na infolinię i spytałem się czy te 6mega u mnie pójdzie powiedzieli mi że jak dla mnie to tylko 512kbps. Cena za 6mega jest o 5zł wyższa niż teraz płacę za 512kb, więc jeśli zamówiłbym, 6Mb i chodziło by mi tylko 4Mb to by mi pasowało, a oni w uparte że tylko 512kbps.

I tu moje pytanie, jeśli u kumpla działa 1Mbps, a wiem że i 2Mbps też chodzą w mojej okolicy to dlaczego mi wciskają 512?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciskaja ci 512, bo przy wyzszej predkosci bedzie ci rozlaczac neta, a chca uniknac takich zdarzen bo traca kase ;)

Jesli szukasz alternatywy to polecam Multimedie Polska, sa czasem przerwy w dostawie, jakas godzina na kwartał, ale to jest opisane w umowie ze raz na ten czas wylaczaja i konserwuja czy cos w tym stylu, tak wiec doslownie 24 na h mam neta :) a konserwacje przebiegaja glownie w nocy 1-sza 2-ga

Slyszalem jeszce o upc, tez solidna firma ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli szukasz alternatywy to polecam Multimedie Polska[...]

Slyszalem jeszce o upc, tez solidna firma

Polecam zapoznanie się z usługami oferowanymi przez te dwie firmy. Oferują one internet oparty na ich kablach z tego też powodu jest on w 99 % oferowany jedynie w blokach. Neostrada opiera się na zasadach ADSL tak więc jest dostępna we wszystkich lokalizacjach opartych na łączach TP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ zecik - UPC jest tylko w większych miastach, tam gdzie kablówka, a wnioskuję, że jeśli u Mr.D chodzą tak niskie prędkości, to raczej nie mieszka w Poznaniu czy Krakowie... pozostaje mu więc Neo lub Netia. Co do problemu - polecam wykłócać się o większe łącze. Ludzie z TepSy są okropnie uparci i warto z nimi się trochę pozprzeczać. Poza tym powinieneś ubiegać się o wymianę elementów odp. za przepustowość - u mnie do niedawna nie chodziło 2 Mb/s a teraz i 10 Mb/s pójdzie, bo wymienili jakieś kostki i coś zw. z centralą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz też zadzwonić do Orange i spytać się ich. Tak naprawdę to jest ta sama firma co TP S.A., choć niektórzy pewnie będą się zaraz kłócić, że jest inaczej. Orange jednak robi mniejsze problemy przy podpisywaniu umowy, a TP nie daje im BMT bez powodu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedłużę umowę przez internet na 6Mbps, a jak coś będą kręcić że u mnie nie da rady, to już ich problem, bo jak wpisuję swój numer telefonu w tym przedłużaniu umowy i biorę 6Mbps to mi nic nie wyskakuje że nie pociągnie tych 6mega, więc wszystko powinno chodzić. Jak te 6mega jednak mi nie będzie działać to wtedy niech jakieś wtyczki powymieniają lub coś, bo inaczej to oni się z umowy nie wywiążą.

p.s.

wydaje mi się że im chodzi o pieniądze bo jak wezmę 6mega to zarobią mniej kasy, bo jedna osoba mająca 6mega to 12 łączy po 512kbps, a cena za 512 i 6mb jest tylko o około 15 zł mniejsza

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak te 6mega jednak mi nie będzie działać to wtedy niech jakieś wtyczki powymieniają lub coś, bo inaczej to oni się z umowy nie wywiążą.

Oni cię informowali o tym, że np. nie możesz mieć takiej prędkości i przy podpisywaniu umowy może być tak, iż sprawdzą kable i wyjdzie ile możesz mieć max. Wtedy gdy nie będzie siły na 6 Mbps a ty i tak podpiszesz umowę to nie będzie wina z ich strony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to nie jest kwestia wciskania. Wiadomo, że operatorom bardziej opłacają się wyższe prędkości. Ale skoro masz mieć problemy techniczne , to po co?

Z tą infrastrukturą bywa różnie- tzn tp ma chyba w chwili obecnej największy zasięg, więc jeśli u nich nie masz możliwości przejść na wyższą prędkość, to pewnie pozostaje tylko droga radiowa- tak mi się wydaje. Z tego co czytałam na forach mają się pojawić pod tym względem spore zmiany,ale czas pokaże. Właściwie jest to możliwe, bo w tym roku bardzo prężnie działali : Mam na myśli zarówno wprowadzenie nowej oferty dla studentów, jak i obniżek cen standardowej neo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do konkurencyjnych firm - Dialog itd. i zapytaj ile oni byliby w stanie Ci dać. Potem znów zadzwoń, a najlepiej ZAJDŹ do salonu tp lub orange w okolicy (z własnego doświadczenia wiem, że sprzedawcom w salonach zależy nieco bardziej abyś coś kupił). Gdyby się upierali dalej to możesz powiedzieć, że "Dialog daje mi 5 mega i nie robi problemów, więc czemu wy robicie?".

Metoda na konkurencje podziałała kiedyś w moim wypadku więc możesz spróbować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...