Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

arsa95

Komputer niekiedy sam wprowadza znaki z klawiatury

Polecane posty

Piszę do was z prośbą, aby ktoś pomógł mi rozwiązać trapiący mnie od dawna problem, a więc: co jakiś czas mój komputer sam zaczyna pisać. Po prostu zaczyna pisać, podczas gry zaczyna używać skrótów itp. Nie wiem co z tym zrobić próbowałem na innej klawiaturze ,ale problem się powtarza, więc jest to moim zdaniem problem z softwarem. MA ktoś jakieś pomysły? (oczywiście komputer był skanowany kilka razy :D).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi po pipczenie, ale o to że komputer sam pisze np.: siedzę na gadu gadu i nagle mimo że nie sam nic nie piszę w okienku zaczynają się pojawiać litery- czyli komputer sam pisze. Skanowałem komputer programem malwarebytes chyba, a jaki polecasz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, mówisz. Czy przypadkiem nie masz jakichś "dziwnych" programów, po których mógłbyś się tego spodziewać? Jednak serio trzeba by było jakimś dobrym programem przelecieć, bo inaczej się nie da, jak nie znajdziesz problemu to ja polecam format, może nawet przeinstalowanie systemu. Przypomnij sobie najlepiej co instalowałeś/robiłeś przed wystąpieniem problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób test, wykorzystując jeden z poniższych sposobów:

1. Na firewallu (o ile taki używasz :dry: ) zablokuj całkowicie ruch sieciowy. Nic nie ma prawa łączyć się z internetem. Przeważnie zapory ogniowe mają wbudowane trzy tryby (może być ich oczywiście więcej): zezwalaj na cały ruch, kreator reguł, blokuj wszystko. Ewentualnie możesz wyczyścić listę programów, które mają dostęp do sieci i tworząc nowe reguły dla wszystkiego co chce się łączyć wybieraj BLOKUJ.

2. Jeśli jesteś nie kumaty w sprawach opisanych w punkcie 1 (to może nie powinieneś mieć komputera... obsługa i znajomość możliwości swojego firewall'a to jednak dobra rzecz...) - do sedna - odłącz kabel od internetu. Alternatywnym rozwiązaniem będzie uruchomienie komputera w Trybie Awaryjnym (tylko i wyłącznie).

Jeśli nadal będzie sam pisał - możesz faktycznie mieć coś z klawiaturą. Warto byłoby to sprawdzić podłączając inną np. pożyczoną od kolegi. Jeśli nie będą się pojawiały już żadne anomalie związane z pisaniem - to znaczy że chłopaki mają rację, a ty masz coś w komputerze. Możliwe że "wlazło" w system tak, iż twoje oprogramowanie antywirusowe zwyczajnie już tego nie widzi. Wtedy trzeba wymontować dysk, podłączyć pod innym komputerem i przeskanować.

Jeszcze jedna rzecz: zakładając iż nie będziesz w stanie sobie poradzić z żadnym z w/wy punktów, wywołaj okno swojej zapory ogniowej, a następnie przejdź do listy programów. Zrób screeny tak, aby pełna lista była widoczna i wklej nam tu na forum, możliwe że coś wyłapiemy. Jeśli to trojan - to musi łączyć się z internetem, czyli musi przejść przez reguły zapory - o ile nie używasz Windows Firewall'a tylko bo wtedy fail na całej linii...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...