Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

freshcie

Wyłączanie się komputera

Polecane posty

Wczoraj był pierwszy objaw, włączyłem sobie kompa, poszedłem uszykować coś do jedzenia, wracam, patrze a komp się od nowa włącza. Siostra dostała kazanie za to że mi wyłączyła komputer(tzn. myślałem że to ona). Gdy załadował się system, włączyłem winampa, gg i mozille. Minęło góra 10 min i komputer się wyłączył i włączył z tym że 3 razy powtórzył się ten dźwięk przy którym włącza się komp, chwilka przerwy i znowu 3 razy dźwięk i tak w kółko. Odłączyłem go od zasilania i zostawiłem na 30 min, bo myślałem że może coś się przegrzewa po prostu, sprawdziłem szybko czy czasami nie ma smrodu spalenizny, ale było ok. Włączyłem go i działał normalnie. Dzisiaj włączyłem go, i ta sama czynność winamp+gg+mozilla. Mija 10 min i wyłącza się i znów 3 razy dźwięk włączania i przerwa. I tak w kółko. Odczekałem 10 min, włączyłem go jeszcze raz i działa aż do teraz(jakieś 2h).

Wydaje mi się że coś z zasilaczem jest nie tak.

Mój config w sygnaturze jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj popoludniu mojej siostrze wylaczyl sie komp tak jak mi wczoraj i przedwczoraj, a teraz 5 min temu komp sie zawiesil na amen ze nie mozna bylo nawet myszka ruszyc. Resnalem go i po 2 min to samo, zwiecha. karte odkrecilem po tym jak sie wylaczyl mojej siostrze.

sorry za brak polskich znakow ale pisze z kom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie tak samo. Tylko ze mi się często ścina tak ze myszka nie mogę ruszać. A jak odpalę grę w tle to się nie zacina. A jak się zatnie z włączonymi głośnikami i jak jakiś głos leci to leci tak jakby ciągle odtwarzał ten sam dźwięk. Czasami jak sie włącza to z płyty głównej wydobywa się taki pisk (jak przy włączaniu, tylko ciągły). Ale narazie działa, nie wiem na jakiej podstawie. Ogólnie jeszcze podczas tej awarii udało mi się lekko procek podkręcić :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tych 2,3 zacięciach przez godzinę nie mogłem włączyć kompa bo znów się wyłączał i te 3 dźwięki tak jak w 1 poście:/

Na początek sprawdź pamięć programem Memtest86+ (link do programu w mojej sygnaturce). Płyta załaduje się jedynie wtedy, gdy nie będzie tych powtarzających się 3 pisków. Test powinien trwać minimum 3 godziny, lub do pierwszego błędu. Po zakończeniu testu napisz co z tego wyszło.

Mam dokładnie tak samo. Tylko ze mi się często ścina tak ze myszka nie mogę ruszać. A jak odpalę grę w tle to się nie zacina. A jak się zatnie z włączonymi głośnikami i jak jakiś głos leci to leci tak jakby ciągle odtwarzał ten sam dźwięk. Czasami jak sie włącza to z płyty głównej wydobywa się taki pisk (jak przy włączaniu, tylko ciągły). Ale narazie działa, nie wiem na jakiej podstawie. Ogólnie jeszcze podczas tej awarii udało mi się lekko procek podkręcić :P

Załóż własny temat. Według mnie te przypadki są zupełnie niepodobne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem coś podobnego i to bardzo na starej konfiguracji.Okazało się że to wirus.Może przeskanuj kompa, co?Ja bym tak doradził.Sevard ma u siebie w sygnaturce program o naziwe Malwarebytes' Anti-Malware pobierz i zanstaluj jak da radę.

Wyjmij jedną kość RAM i odpal po testuj..poprzekładaj w inne sloty.Może to coś da.

EDIT@UP

O sory masz jedną kość.To przełóż w inne gniazdo i gitara :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje że mogłem znaleźć przyczynę tych zjawisk.

Temperatura 68-70 stopni procesora przy włączonej tylko przeglądarce nie jest o wiele za wysoka?:/

Edit - Włączyłem jeszcze gg i temperatury od 70 nawet do 76 dobija:/:/

Po 5 min uspokoiły się trochę i teraz chodzi 65-68 przy mozilli i gg.

Po 15 minutach testu Prime95 - 84 stopnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...