Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

TheEquinoxe

Google SketchUp - pytania newba :D

Polecane posty

Witam, otóż mam taki problem. Może mi ktoś powiedzieć jak robić szkło? Chodzi mi o to aby było to przeźroczyste, bo pomalować na niebiesko to nie sztuka. Z góry dzięki za pomoc.

PS Proszę moda o nie zamykanie tego tematu gdyż mam zamiar pytać się tutaj w razie gdybym miał dalej jakieś pytania co do programu (stąd nazwa tematu taka a nie inna).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra z tym się udało i wyszło całkiem dobrze :) Teraz mam kolejne pytanie: czy da się tym programem jakoś ładnie zrobić model człowieka i ew. innych rzeczy, w których jest dużo krągłości? (tylko bez skojarzeń mi tu -.-) Bo generalnie sprawiają mi one jeszcze spore trudności, może jest jakiś sposób jak sobie to ułatwić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź:

Nie... Ten program jest bardzo dobry, jednak tylko do przedmiotów o ostrych, prostych krawędziach. Skłających się z kwadratów i równoległoboków, jeszcze łuki można do tego zaliczyć. Krągłości są prawie niemożliwe do zrobienia, a jeśli już to i tak nie są idealne.

Jest darmowy i całkowicie nieprzystosowany do tworzenia ludzi oraz przedmiotów o krągłościach.

Odsyłam do mojej krótkiej recenzji Google SketchUp :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o darmowość, to nie znajdziesz innego programu niż Blender, co by oferował tyle samo. Pozostają tylko płatne programy, chyba że... jest taki jeden, lecz to już całkiem inna jazda niż w Google SketchUp. Tam to musisz robić pełno współrzędnych i jeszcze znać polecenia. Wychodzi się z konsoli, a potem renderuje obrazek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z darmowych do nauki możesz wypróbować wersję PLE (Personal Learning Edition) Mayi, lub Softimage Mod Tool.

Oba są darmowymi, ograniczonymi wersjami znanych programów do grafiki 3d - kolejno Maya i Softimage (dawniej XSI, ale jak widać Autodesk przejął i Softimage). Oba powinny być dostępne ze strony Autodeska.

Jest jeszcze GMAX (darmowa wersja 3DS MAXa), ale on jest od dawna nierozwijany plus jest trochę "ukryty", bo przejął go serwis TurboSquid (i ma idiotyczne ograniczenia licencyjne - ale początkującemu to nie zrobi różnicy, chodzi o eksport plików)...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra z tym się udało i wyszło całkiem dobrze :) Teraz mam kolejne pytanie: czy da się tym programem jakoś ładnie zrobić model człowieka i ew. innych rzeczy, w których jest dużo krągłości? (tylko bez skojarzeń mi tu -.-) Bo generalnie sprawiają mi one jeszcze spore trudności, może jest jakiś sposób jak sobie to ułatwić?

W sketchupie można zrobić wszystko. Jeśli ktoś pisze że tylko kanciaste figury i bryły to po prostu nie zna tego programu i wprowadza w błąd.

Jest b. dużo darmowych pluginów za pomocą których można zrobić wszystko w sketchupie.

Tu jest link np. do znakomitego pluginu http://forums.sketchucation.com/viewtopic....lugin+curviloft

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...