Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość teofi7

Rozwiązany: Jak to bedzie z nowymi Radeonami?

Polecane posty

"Sukcesor HD 5770 powinien zaoferować wydajność na poziomie HD 5870, nie będzie to więc absolutny high-end nowej generacji." - tu cytat z PurePC. To po co wydają nową kartę skoro ma mieć wydajność taką, jak starsza seria?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMD jest dosyć oszczędne jeśli chodzi o komentarze na temat nowych kart. Wiadomo, że w przyszłym tygodniu AMD zacznie rozsyłać nowe karty do sklepów. Nie powiedzieli jednak oni jakie karty dokładnie mają być wysyłane. Biorąc jednak pod uwagę to, że seria 68xx już widniała na stronie jakiegoś sklepu w Holandii (w dosyć atrakcyjnych cenach, jeśli wydajność rzeczywiście będzie na takim poziomie, jak zapowiadano), to można przypuszczać, że mamy ciszę przed burzą.

Przypuszczam, że jeszcze w październiku będzie się sporo działo na rynku kart graficznych.

[edit]

Na Fudzilli znalazłem dokładniejszy grafik. Wygląda więc na to, że teraz pokaże się tylko seria 68xx, w przyszłym miesiący 69xx, a w grudniu karty dwuprocesorowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej dołożyć trochę kasy, poczeka i kupić coś mocniejszego? Przejście z 5770 na 5850 nie będzie równało się przyrostowi wydajności, wartemu zachodu związanego z wymianą karty...

Swoją drogą, krążą po necie jakieś bajki na temat odpowiedzi nVidii na nowe Radeony. GTX 580 ma uratować sytuację, ale raczej prędzej ujrzymy 485 lub 495... Na miejscu zielonych szybko wziąłbym Fermiego do przeprojektowania i zrobił jeden chip z 1024 strumieniowymi, do tego poważna optymalizacja zużycia prądu i ciepła, na wszystko 2GB szybkiej pamięci, TPD 250W i gitara. Ale cóż, jak widzę trzeba się uszykować na 2-3 letnie panowanie AMD...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko. Mają też być lepiej przystosowane do obsługi DX11, co oznacza pewne zmiany w architekturze. Najprawdopodobniej nie będą to aż tak kosmetyczne zmiany, jak twierdzą niektórzy, bo karty te mają radzić sobie bez problemu np. w benchmarku Heaven. Oznacza to, że popracowano np. nad tesselacją. Poczekamy tydzień, to zobaczymy, ale samo podkręcenie raczej nie zdałoby egzaminu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli będę musiał czekać jeszcze do grudnia z wymianą kompa ;/

Bo wnioskuje że HD 68xx będą nieco lepsze/takie same jak HD 58xx a tym samym nieco słabsze od GTX 470.

Nawet gdyby HD 69xx byłyby poza moim zasięgam to i tak warto poczekać bo może będzie lepiej z cenami HD 5870, które po obniżce mogą (lecz nie muszą) być dobrą alternatywą dla GTX 470.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc dziś miała miejsce premiera serii 6800 - HD 6850 i 6870. Wszedłem sobie na Allegro i patrzę że tam taka karta (6870) jest za 999zł - coś mi tu śmierdzi z tymi cenami*... Albo przyrost wydajności jest zaiste znikomy, albo AMD chce wykończyć zielonych szafując cenami...

Swoją drogą bardzo ciekawa jest kwestia GTX 580 - o którym wpis można znaleźć w najnowszych sterownikach. (http://www.purepc.pl/sprzet_pc/karty_graficzne/potwornie_wydajny_geforce_gtx_580_nadciaga) Jedno mnie cieszy - nVidia wreszcie da pełne 2GB GRAMU a nie jakieś 1536mb, 1792mb czy coś tam...

* w aukcji koleś daje zaledwie 1 rok gwarancji co jest co najmniej dziwne

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc dziś miała miejsce premiera serii 6800 - HD 6850 i 6870. Wszedłem sobie na Allegro i patrzę że tam taka karta (6870) jest za 999zł - coś mi tu śmierdzi z tymi cenami*... Albo przyrost wydajności jest zaiste znikomy, albo AMD chce wykończyć zielonych szafując cenami...

HD6850 i HD6870 to karty z średniej półki. Tak naprawdę wypełniają one lukę między GTX460, a GTX470, cena jest więc w normie. Dokładniej są to trochę ulepszone karty z serii Cypress. Dopiero karty HD59x0 będą walczyć z GTX480.

Swoją drogą bardzo ciekawa jest kwestia GTX 580 - o którym wpis można znaleźć w najnowszych sterownikach. (http://www.purepc.pl/sprzet_pc/karty_graficzne/potwornie_wydajny_geforce_gtx_580_nadciaga) Jedno mnie cieszy - nVidia wreszcie da pełne 2GB GRAMU a nie jakieś 1536mb, 1792mb czy coś tam...

W typowych zastosowaniach nie ma znaczenia, czy karta ma 1GB pamięci, czy więcej. Większa ilość pamięci może być przydatna w bardzo wysokich rozdzielczościach, no i w jakichś obliczeniach. GTX580 jest zapowiadany od końca marca, nie spodziewałbym się więc rewolucji, a raczej ewolucji. Sądzę, że GTX580 będzie ulepszonym GTX480, tak jak w przypadku AMD rdzeń Bart jest ulepszonym rdzeniem Cypress.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GTX580 jest zapowiadany od końca marca

bardzo ciekawe, bo ja do teraz słyszałem tylko o GTX 485, 490, 495 - pewnie coś przeoczyłem...

Większa ilość pamięci może być przydatna w bardzo wysokich rozdzielczościach, no i w jakichś obliczeniach.

Ano.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A istotnie, pomyliłem Euro z Dolarami i cena mi wyszła w normie. W takim przypadku karta istotnie jest droga. Według AMD karty HD6850 są wycenione na 200$, a HD5870 na 240$, co sprawia, że cenowo wpasowują się pomiędzy GTX460 z 1GB pamięci, a GTX470. Z wydajnością jak to zwykle bywa jest różnie. Niekiedy biją 470, a innym razem są wolniejsze od 460. Nie wiem jakie są możliwości OC, bo jedyna recenzja, którą czytałem i w której próbowano się bawić na poważnie mówi, że z karty możnaby wyciągnąć więcej niż pozwala na to ATI Override.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...