Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mystic8

Zasilacz do GF GTX460

Polecane posty

Witam

Aktualnie zamieniam kartę graficzną na Gigabyte GF GTX460 768MB 192bit. Na forach doradzano mi bym wymienił zasilacz na większy niż 400w, jednakże w sklepie stwierdzili iż ten zasilacz jest ze średniej półki i powinien spokojnie dać radę(gdyby chcieli zarobić to by zaproponowali nowy). Ponadto znalazłem dziś na internecie informacje, że cały komputer z tą kartą(procesor i7) zabiera max 350W.

Mój sprzęt:

AMD X2 6000+ 3.01Ghz

GF 8600GT 256MB

2 GB RAM

WIN XP SP2

zasilacz Tracer 400W

A więc czy do tego zestawu wystarczy zasilacz 400W? Nie zamierzam kręcić sprzętu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radeony nie wchodzą w grę, poza tym kupiłem monitor 22" i teraz na niższych rozdzielczościach gry wyglądają tragicznie bo są spłaszczone(potrzeba przynajmniej 1650 by wyglądało ok). Kolega ma GF 240 i wszystko mu chodzi na max detalach, ale ma monitor 19" i max rozdzielczość 1440

Co do CPU - nie mogło być to parę lat temu bo ja go kupiłem rok temu a sam procesor ma 2 lata ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze Athlony x2 6000+ pojawiły się na rynku na początku roku 2007 (Windsor 3 GHz, Cache 2x1024 MB), następne w połowie 2008 (Brisbane 3,1 GHz, Cache 2x512 MB). Bez względu na wersję do żadnego z nich nie warto ładować GTX 460, GTS 250 w zupełności by tu wystarczył.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tego świadom, że procesor będzie ograniczeniem dla karty, ale na pewno nie takim by gry wydawane w przeciągu najbliższego roku nie chodziły na przyzwoitych detalach. Między moją 8600GT a GTX 460 nawet na takim CPu będzię znaczący skok wydajności, a GTS 250 niestety nie jest mocną kartą i wątpię, by odpalił np. nadchodzącego Wiedżmina 2 w średnio-wysokich detalach, a także obecne gry w rozdzielczości przynajmniej 1650 płynnie.

Jednakże sprawa jest zasilacza - w sklepie stwierdzili, że powinno pójść jeżeli nie będę nic podkręcał. Gdyby chcieli zarobić powiedzieliby "tak oczywiście potrzeba coś nowszego", a zakładam że znają się na tym. Sam mam ten zasilacz prawie 3 lata i nie było z nim nigdy najmniejszych problemów, dodatkowym zabezpieczeniem jest u mnie listwa zasilająca z filtrem przepięciowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. ja mam praktycznie cały sprzęt na gwarancji w tym sklepie i to oni będą wymieniać, a z tego co wiem to jeżeli zasilacz będzie za słaby to komputer się zawiesi lub nie odpali.

P.S.

A jaki ewentualnie tani i pewny zasilacz polecacie?

P.S.

Mniej więcej o ile CPU będzie ograniczać kartę? 10-20%?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednakże w sklepie stwierdzili iż ten zasilacz jest ze średniej półki i powinien spokojnie dać radę (...)

zasilacz Tracer 400W

Szczerze mówiąc, to ja tam bym nie patrzył na jakiej półce on stoi, ale jak jest wykonany. Nawet jeśliby go położyli na czarnej półce w różowe czaszki to i tak jest to złom, tyle tylko, że może ciekawiej by się prezentował.

Między moją 8600GT a GTX 460 nawet na takim CPu będzię znaczący skok wydajności, a GTS 250 niestety nie jest mocną kartą i wątpię, by odpalił np. nadchodzącego Wiedżmina 2 w średnio-wysokich detalach, a także obecne gry w rozdzielczości przynajmniej 1650 płynnie.

Skok ze względu na procesor będzie bardzo podobny niezależnie od tego, czy weźmiesz GTS 250, GTX 460, czy też GTX 480. Niestety, ale ten procek będzie mocno ograniczał dowolną bardziej wymagającą kartę. Tzn. większy skok odczułbyś gdybyś wymienił procek na coś mocniejszego i kartę na GTS 250, niż gdybyś wymienił samą kartę na GTX 460.

Jednakże sprawa jest zasilacza - w sklepie stwierdzili, że powinno pójść jeżeli nie będę nic podkręcał.

A i owszem powinno pójść, ale z dymem. Realna moc szczytowa 400W zasilaczy Tracera to w optymistycznej wersji jakieś 250W.

Gdyby chcieli zarobić powiedzieliby "tak oczywiście potrzeba coś nowszego", a zakładam że znają się na tym.

Ewentualnie zarobią podwójnie, bo jeśli zasilacz coś spali, to serwis nie musi uznać gwarancji, bo zawiniły czynniki zewnętrzne.

Sam mam ten zasilacz prawie 3 lata i nie było z nim nigdy najmniejszych problemów, dodatkowym zabezpieczeniem jest u mnie listwa zasilająca z filtrem przepięciowym.

Ludzie z tego tematu też często nie mieli problemów ze swoimi zasilaczami, a potem wyszło jak wyszło. Tracery przewijają się tam dosyć często. Listwa przeciwprzepięciowa trochę zmniejsza ryzyko, ale i tak jest ono dużo większe niż na porządnym zasilaczu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150zł to nie jest tani :P Szukam czegoś nie palącego się za ok. 100zł

Planujesz wydać ok. 600 zł na kartę, a szkoda Ci 150 na zasilacz, który ją uciągnie? Na tym się nie oszczędza.

Tak jak napisał luq92 - poniżej Seasonica (ok. 120-130 zł) nie zejdziesz.

Tak, oba wystarczą do GTX 460. W przypadku Fortrona zostanie jeszcze trochę mocy.

Co do ograniczania, to będzie więcej niż 10-20%. Znacznie więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to nie jest tak, że zasilacze z niższej półki muszą od razu palić komponenty... Po prostu pewnych zasilaczy lepiej unikać. W internecie znajdziesz wiele list które opisują, jakie zasilacze się do czegoś nadają, a jakie są bombą zegarową. Dobrze żeby nowy zasilacz miał różnorakie zabezpieczenia, m.in. przeciwprzepięciowe, termiczne itd.

I tak jak pisali moi przedmówcy, naprawdę nie warto oszczędzać na zasilaczu. Jak nie masz, to dozbieraj te 50 zł i kup za miesiąc. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba faktycznie zdecyduję się na tego Fortrona, a co do karty to nawet jeżeli procesor będzie ją ograniczał o te 30% to i tak skok wydajności będzie olbrzymi w porównaniu do mojej wysłużonej od 3 lat 8600gt(wiele gier na niej elegancko chodzi do dziś, ale są problemy ze względu na 256MB na pokładzie/przy 512 było by znacznie lepiej). Co do GTS250 to on na wyższych rozdzielczościach nie będzie zbyt wydajny(do tej pory grałem na 1024x768 ale na starym CRT 17", teraz przy 22" i full HD rozdzielczości poniżej 1650 nie opłaca się ustawiać , lepiej zmniejszyć detale), a karta zostanie więc jak zdecyduję się na upgrade CPU i płyty głównej to będzie jak znalazł. Z tego co czytałem to opłacalna jest wersja 768MB bo różnica wobec 1024 to jest w grach kilka klatek(benchmark.pl/benchit.pl). Czy Gigabyte (który mam defakto sprawdzony od lat) będzie ok?

http://allegro.pl/gigabyte-geforce-gtx-460...1260959204.html

Czytałem gdzieś że karta ta nie ma regulacji obrotów wentylatorów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...