Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

losio3

Dysk zewnętrzny do grania?

Polecane posty

Witam, co tu dużo pisać gram w WoW'a zbliża się Cata, miejsce na dysku się kończy i trzeba kupić nowy dysk. Jako że niedługo będę mieszkał w dwóch(jak nie trzech) miejscach na raz, pomyślałem ,że może warto się zainteresować dyskiem przenośnym aby WoW'a mieć zawsze przy sobie :D

Czy granie na tego typu dysku nie pozbawi gry płynności? Jakiej firmy wybrać dysk i jaki model? Zależmy mi na dysku 2,5" co by nie "bujać" się wszędzie z zasilaczem :)

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee... Jest jeden mały problem. Na przenośnym dysku możesz mieć tylko instalkę. Instalacja w praktyce się nie opłaca, bo przepustowość danych jest dosyć niska. Chyba, że używasz USB 3. Z reguły na takim dysku nic się nie instaluje, bo to co się zainstalowało można uruchomić tylko na tym komputerze na którym to zrobiłeś. Tzn. gdy podepniesz pod inny, to ci się to co zainstalowałeś nie uruchomi, ponieważ wpisy do rejestru zostają na tym kompie co wcześniej. Chyba, że program jest w wersji ,,mobile", czyli przenośnej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli coś mogłoby być nie tak, to można po prostu zainstalować WoWa na obydwóch kompach, tylko litera dysku musi się zgadzać i wtedy wszystko musi być ok w przypadku większości gier. Jedynym wyjątkiem, jaki przychodzi mi do głowy jest Black&White.

Jeśli myślisz o odpalaniu gry z tego dysku, to będzie potrzebne coś szybszego niż dysk na USB 2.0. Możliwości masz 3: eSATA, Firewire oraz USB 3.0. Pytanie jednak, które rozwiązania są możliwe do zastosowania w Twoim przypadku? Tzn. czy któryś z portów istnieje w każdym z komputerów, do których chcesz ten dysk podłączać? Jeśli nie, to będzie trzeba kombinować z czymś, co ma kilka interfejsów, lub zainwestować w zewnętrzną obudowę do dysku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji do płyty znajdziesz wszystkie informacje. Można też kombinować z kartami rozszerzeń, żeby mieć USB 3.0, lub Firewire, ale najpierw sprawdź dokładnie w instrukcji, czy czegoś takiego nie masz. eSATA oraz Firewire ma dosyć spora część płyt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie widać niczego mądrego, w takim razie, jeśli chcesz coś szybszego, to będziesz musiał zainwestować w kontroler Firewire pod PCI (koszt to jakieś 20-30 zł), lub coś podobnego do eSATA, lub USB 3.0, ale to już jest wyższy koszt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wydajność - to mam jeden SYSTEM zainstalowany na dysku zewnętrznym (taka kopia bezpieczeństwa :)) i odpalam gry zainstalowane na dysku wbudowanym - spora część nawet chodzi bez reinstalacji w tym systemie - znaczy nie mają śmieci w rejestrze :P

Problemów z płynnością nie mam, ale podpiąłem przez eSate, więc nie powinno być... HDTune wskazuje, że dysk jest może o 30% wolniejszy niż wbudowany...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...