Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pucio

Problem z płynnością gier

Polecane posty

Witam. Mam problem z... komputerem :wink: . Otóż niedawno postanowiłem kupić nową kartę graficzną do starego kompa, by móc pograć w nowsze gry(nie mam na myśli gier typu crysis :tongue: ). Niestety, niepokojące objawy zmusiły mnie do poszukania na internecie czegoś co by mi pomogło. Nic nie znalazłem, szukając pół miesiąca. Do rzeczy.

Pierwszym niepokojącym objawem było ścinanie się gry, na silniku HL1 (ESF), gdzie fps'y spadają poniżej 20, gra strasznie się ścina, szczególnie jak jest ok. 8 osób na serweże, itp. itd.

Drugim objawem był Thief 3. W niektórych lokacjach gra ścinała się niemiłosiernie, w części chodziła jak marzenie, lecz zazwyczaj troszkę przycina, głównie, gdy patrzę w stronę całej mapy i strażników.

Trzecim objawem są przycinki w grze Fable. Potrafi przyciąć w najbardziej nieodpowiednim momencie, gdzie walczy się z kilkoma przeciwnikami i przy zwiedzaniu głównego miasta.

Sprzęt:

Pentium 4 2,4GHz (podkręcone do 2,77GHz), 1,5 Gb RAM, Radeon HD 3650 AGP 512 Mb (z najnowszymi sterownikami 10,9 hotfix), płyta główna P4i65G, zasilacz sprawdzę (wiem że jest ważny ale nie mam w tej chwili możliwości rozkręcenia komputera).

Dodam, że moja poprzednia karta GeForce 440 MX 64 Mb liczba klatek na sekundę nie spadałą poniżej 20.

Aha, zapomniałby. Gra pt. "Hostile Waters: Antaeus Rising" na karcie GeForce ścinała się przeraźliwie (nie dało się grać), lecz na tym Radeonie chodzi elegancko.

Za wszelkie próby pomocy dziękuję z góry pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz Feel: model: ESP-300 ATXSP4; version: 2,03; 300W.

Przed instalacją sterowników do Radeona usuwałem sterowniki od GeForce. Tylko czytałem coś, że trzeba usunąć je jeszcze z rejestru, ale nie wiem jak to zrobić. Usuwałem poprzez: panel sterowania/ dodaj lub usuń programy no i usuwałem.

Zapomniałem dodać: w między czasie miałem również (bodajże) radeona 9xxx 128mb od kolegi pożyczanego. do niego też stery instalowałem i usuwałem, ale nvidia chodziła normalnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaj lub usuń programy nie wystarczy. Trzeba jeszcze wyczyścić pozostałości specjalnym programem np. Driver Cleaner 3. Przyczyną ścinek moga być też sterowniki, ta karta do najnowszych nie należy(:P), a więc i najnowsze sterowniki mogą sobie nie radzić z nią tak jak z nowszymi, pod które są zazwyczaj robione(patrz: MÓJ TEMAT)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdegradowanie sterowników pomogło. Tak... trochę. ESF chodzi znacznie lepiej, lecz fable nadal się ścina, w Combat Arms ciężko się gra. Zdegradowałem do 8.8 bo takie znalazłem. Udało mi się znaleźć na stronce producenta info, że na moją kartę graf. najlepiej działają stery 9.3 i w dół. Poszukam jeszcze takich:).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie: jaki zasilacz do kupna polecacie?? Cy może być

CATlink Zasilacz ATX 500W PFC silent [CL-500W-SILENT]?? Chodzi mi o coś do 150 zł. Bo ten zasilacz, który obecnie mam( FEEL 300W) jest zdecydowanie za słaby i to powoduje low fps w grach. Komp też włącza się powoli. Więc jak: dobry on jest?? Może ten LOGIC Zasilacz ATX 500W 120mm FA [ZAS-LOGI-LC-500-ATX-PFC]??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...