Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kuba114

Rozwiązany: Korektor graficzny - szukam

Polecane posty

Nazwa tematu dziwna trochę ale nie wiem jak to inaczej sprecyzować.

Otóż problem mam taki - szukam korektora graficznego (czyt. Equalizera) do windowsa - czyli tak, że będzie cały czas to działać a nie że będę musiał np słuchać muzyki na winampie i wtedy tylko będę miał włączonego equalizera (bo winamp ma taką funkcję).

Chodzi mi o to, żeby użyć equalizera w grach - a to, że ustawię go w winampie czy innym programie do słuchanie muzyki mi za bardzo w grach nic nie zmieni.

Karta dźwiękowa to SB Audigy SE. Próbowałem instalować sterowniki "modowane" które zmieniają SB Audigy w Creative X-FI Extreme - zadziałało to, ale trzeszczy trochę dzwięk co mnie wkurza niemiłosiernie.

Ma ktoś jakiś pomysł?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż problem mam taki - szukam korektora graficznego

Chodzi mi o to, żeby użyć equalizera w grach

Karta dźwiękowa to (...) zadziałało to, ale trzeszczy trochę dzwięk co mnie wkurza niemiłosiernie.

yy jajko? To z czym masz w końcu problem - z grafiką czy dźwiękiem?

A bezpośrednio, co do tytułu tematu - grafikę możesz korygować z poziomu:

a) - systemu lub panelu ster. karty graficznej (ew. samej gry) np. zmiana rozdzielczości

b) - z poziomu monitora

Zaprawdę nie słyszałem o korektorach obrazu, chyba nie ma takiego czegoś. Equalizer w np. Winampie to coś wbudowanego w program, to samo z obrazem, jeśli nie masz tego w tym co podałem wyżej, to raczej już mieć nie będziesz.

Może napisz to jeszcze raz po polsku, bo nie trafia do mnie Twój przekaz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręce opadają...

Specjalnie dla ciebie cytat z Wikipedii :

Korektor graficzny, equalizer ? jeden z rodzaju korektorów, składający się z zestawu potencjometrów suwakowych pozwalających na podbijanie bądź tłumienie określonych pasm częstotliwości.

Źródło KLIK

Następnym razem nim się wypowiesz to albo trochę poczytaj na żądany temat albo przeczytaj dziesięć razy problem - jak dalej nie będziesz wiedział o co chodzi to sobie daj spokój.

Sorry że się unoszę ale nie lubię jak ktoś nie zna się na temacie i próbuje mi wbić ciemnotę - tym razem niestety bezskutecznie.

Nazwę tematu jak i treść posta może i skleciłem trochę do bani, ale myślę że przekaz mimo wszystko jest jasny - aczkolwiek widać się mylę...

Powtórzę w skrócie - szukam korektora graficznego (jak ktoś dalej nie wie co to to odsyłam do linku podanego wyżej) który będzie działał na tej zasadzie co w Winampie (np do podbijania niskich i wysokich tonów) tyle że nie będzie działał tylko w winampie a w całym systemie - czyli np jak sobie odpalę film, puszczę muzykę z winampa (bez użycia jego equalizera=korektora graficznego), odpalę gierkę czy usłyszę błąd winzgrozy - żeby dźwięk usłyszany był zmodyfikowany przez ów korektor graficzny.

Wiem, że z niektórymi kartami takie programy są dodawane (nawet na mojej zintegrowanej VIA AC97 jest taki programik) ale na tym SB Audigy 1 SE nie ma takiego - przynajmniej ja się nie doszukałem przeczesując Internet.

Sterowniki modowane, które "sprawiają" że mój SB Audigy działa jako X-Fi Extreme i dodają X-Fi Extreme'owego Crystalizera odpadają - próbowałem, Crystalizer działa i wsio tyle że przy niskiej głośności dźwięk mi trzeszczy.

Także jakby ktoś mógł mi pomóc to byłbym wdzięczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z tym problem jest - nie ma nigdzie żadnego equalizera dla windy. To jest o tyle dziwne, że często przy byle jakich kartach (lub zintegrowanych) takie proste equalizery są - a np przy moim Audigy już nie ma.

Faktycznie, spróbuję coś porobić przy tych modowanych - może było tak, że nie usunąłem do końca sterowników starych i był jakiś konflikt i dlatego trzeszczał dźwięk.

Hmm no nic, poczekamy jeszcze trochę czasu, może akurat przyjdzie ktoś, komu o uszy obił się jakiś taki equalizer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda opieram się na oryginalnych sterownikach z 2003 r. do SB Audigy Player, ale spróbuj poszukać na dysku pliku CtPanel.exe, jeśli jest to go uruchom. Prosty equalizer powinien tam być.

Plik powinien być w ...\Creative\SBAudigy\Program\WDM\COMMON

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S.aT - niestety, nawet wyszukiwarka windowsa nie znalazła tego pliku - ani o tej nazwie ani o podobnej.

M@TH3V - to ja akuratnie wiem, ale ffdshow zadziała tylko przy odtwarzaniu filmów.

xirgan - no właśnie o to mi się rozchodzi, że takiego nigdzie nie ma - a przynajmniej ja się go nadal nie doszukałem. Może masz jakieś namiary na te sterowniki?

Ok problem rozwiązany - zainstalowałem sterowniki dołączone z kartą (czyli pewno jakieś stare) i wszystko hula pięknie - łącznie z equalizerem ;) I dźwięk jakby lepszy ;P Wniosek jeden - nie wszystko co nowsze to lepsze :P

Temat do zamknięcia - i dzięki wszystkim za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...