Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Arkadix

Win32:Malware-gen - problem z wirusem

Polecane posty

Witam wszystkich,

Od kilku dni Avast krzyczy mi że mam wirusa, tego własnie podanego w temacie. Za każdym zarem gdy skanuje system znajduje go w innych plikach. Infekują się tylko exe'ki, jest już nim zarażonych kilka plików, i teraz nie wiem co robić, naprawić się nie da, a z kolei nie chcę usuwać wszystkiego po kolei :/

Dodam że skanowanie antywirusem Comodo nic nie wykryło.

Poniżej wyniki z RIST-a .

Proszę o pomoc, czy rzeczywiście mam zainfekowany komp, czyn Avast coś szwankuje (tak, wiem już czytałem opinie o Avascie, trzeba go czymś zastąpić ;) )

Z góry dzięki

/log.txt

info.txt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim pliku dokładnie Avast! znajduje tego wirusa?

Poza tym zrób co następuje:

1. Wykonaj pełne skanowanie systemu programem Malwarebytes' Anti-Malware.

2. Jeśli masz programy emulujące napędy, to ściągnij program Defogger, uruchom go i wyłącz nim emulację napędów.

3. Ściągnij i uruchom OTL. W OTL w sekcji Rejestr - skan dodatkowy zaznacz opcję Użyj filtrowania, poza tym pozaznaczaj również opcje Infekcja LOP - Sprawdzanie oraz Infekcja Purity - Sprawdzanie, Skanuj wszystkich użytkowników i kliknij skanuj.

4. Ściągnij program GMER. Nie zmieniaj żadnych opcji i kliknij przycisk Szukaj. Po zakończeniu pracy zostaniesz poinformowany, że log został zapisany w schowku. Otwórz notatnik, wklej go i zapisz na dysku.

Logi powstałe w krokach 1, 3 oraz 4 (czyli log z Malwarebytes', dwa logi z OTL oraz log z GMERa) wrzuć na forum. Najlepiej jako załącznik do posta, albo na wklej.org i daj linki na forum.

W razie problemów z GMERem spróbuj go odpalić w trybie awaryjnym, jeśli i tam będzie sprawiał kłopoty, to daj znać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...