Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nemeks

Facebook czy Nasza Klasa?

Polecane posty

Jako serwis społecznościowy wolicie Facebook czy Nasza Klasa? Chciał bym trochę się dowiedzieć jakie wasze są opinie. Przeczytałem Zmiany na Facebooku ale coś dalej nie za bardzo mogę się do tego przekonać. Jest bardziej skomplikowany mimo plusów że można nawalić zdjęć i filmów. A jakie wasze opinie?

Pozdrowionka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na pewno zależy, na co się nastawiasz i na czym ci zależy. NK daje fora klasowe (pomimo wprowadzenia namolnego spamu po dwudniowej nieobecności, cholernych przypominajek i innych bzdur, jeszcze nikt nie pomyślał o wprowadzeniu o informacji o nowych postach albo chociaż implementacji jakiegoś prostego, bezpłatnego skryptu forum; zresztą, przy zarabianych przez nich krociach pewnie stać by ich było na nielimitowane używanie choćby vBulletina, choć to już kwestia na zgoła inną dyskusję), od biedy Śledzik do komunikacji między znajomymi i współuczniami. I to są jedyne praktyczne zalety tego serwisu. Facebook może się przydać do szybkiego logowania na różne serwisy, jeśli z nich korzystasz, jak choćby uToob, który może automatycznie publikować twoje nowo polubione filmy lub te, które uznałeś za fajne lub nie. No i są gry, całkiem niemało, z o wiele dłuższą tradycją niźli na NK. Summa summarum, NK do komunikacji z klasą, FB do całej reszty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja początkowo byłem na NK ze względu na straszny, jak mi się wydawało, bajzel na Facebooku. Aktualnie na nk zaglądam rzadko. Na fb po prostu więcej się dzieje. Podczas nudnych 8miu godzin w pracy fajnie jest posiedzieć popisać i poczytać głupoty, poczytać co słychać u Asusa czy Intela, albo pograć w głupie gierki.\

Co do skomplikowania i natłoku wszelkiego szajsu - trzeba się po prostu przyzwyczaić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to zalezy czego chcesz czy portalu aby zajac sobie nude, czy szukanie znajomyuch

ja skasowalem nk poniewaz roilo sie tam od dzieciarni i glupich ludzi, ktorzy jak nie dawali super extra smiesznych zdjec to sie chwalili byle czym, mialem w kontaktach kolezanke z klasy ktora dodawala dziennie 5 zdjec ! powykupywala sobie jakies kwiatki smratki... aa w sumie na stronie mozna szybko odszukac dawnych znajomych, ale ten wyglad mnie odstrasza i te funkcjonowanie...

a facebook ? jeszcze nie widzialem jakichs typowych emo, neo i innego pokroju spoleczenstwa, dostaje na swierzo informacje o imprezach i wydarzeniach, a takze mam kontakt ze znajomymy na poludniu, facebook posiada duzo smiesznych aplikacji ktore mozna od razu blokowac oraz duze pole konfiguracji i prywatnosci profilu ;)

do tego facebook jest prawie zintegrowany z roznymi portalami ktore mnie interesuja i bez w sumie ruszania sie po nich, mam najswiezsze nowinki na fb :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez obaw, migracja gorących trzynastek, szalonych szenstastek, krejzoli itp. już zaczęła się na FB :/. Widać to po tworzonych grupach w stylu :"Gdy zrobię kupę, nigdy nie myje rąk", "Gdy piję kawę zawsze pale papierosa" itp. Dobrze, że można usuwać znajomych, albo chociaż blokować takie strony(ale najlepiej nie mieć takich znajomych).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ciach]

Cholera. Nauczyli się obsługiwać? :(

Co do różnych zdjęć. Ostatnio widziałem paniusie robiące sobie zdjęcia przed... sklepami w galerii. Super... można się pochwalić wszystkim, że było się pod jakimś sklepem!

Ja dziś rano przechodziłem koło kiosku ruchu! Niestety nie mam zdjęcia aby to udokumentować. ;(

Niemniej, na fb wciąż jest mniej takich zjawisk.

Nie cytuj posta poprzedzającego. -politan

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo długo zastanawiałem się nad założeniem konta na jakimkolwiek portalu społecznościowym i wybrałem Facebooka, bo jeszcze nie jest opanowany przez "pokemony". Polecam na dzień dzisiejszy Facebooka, bo NK wg. mnie poszła na dno wraz z wieloma kontami tych, którzy nie zaakceptowali nowego regulaminu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ciach]

I przeszli na FB gdzie regulamin jest praktycznie taki sam (o ile nie gorszy).

A sporo osób nie przeczytało regulaminu tylko gdzieś coś usłyszało i przeniosło się na FB, gdzie z kolei znowu nie zapoznali się z regulaminem.

Nie cytuj posta poprzedzającego. -politan

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie chodzi o to, że portale roszczą sobie prawo do dowolnego rozporządzania m.in. zdjęciami uploadowanymi przez użytkowników czy wręcz ich danymi. Szczegółów nie znam, bo stosując zasadę ograniczonego zaufania nie podaję nic ponad imię i nazwisko, nie wysyłając im ani pół grafiki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście miałem (a na jednym nadal mam) konta na obu portalach. Co lepsze? Obstawiałbym za Facebookiem, głównie dlatego, że tam nie ma jakiś głupich bzdetów jak na NK, idea też jest nieco inna (na NK akcja polega na "oceń moją słit focię", na fejsie jest raczej "jak u mnie leci"). A jaki jest minus? W Polsce nadal jest popularniejsza NK, przez co nadal z fejbuka korzysta mniej ludzi. Chociaż, może to dobrze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówicie o tym regulaminie, więc chcialbym zebyscie napisali w swoich slowach co jest z nim nie tak ?

Mogą używać wszystkiego co umieścisz na takim portalu w celach marketingowych i innych.

Jeśli więc umieścisz tam zdjęcie z imprezy to czysto teoretycznie nie możesz pozwać ich do sądu gdy pewnego dnia zobaczysz swoje zdjęcie na billboardzie lecha czy innego żubra.

Jeśli kiedyś pochwalisz proszek omo to w jego reklamie ktoś może powiedzieć że "Pan TuTwojeImieINazwisko twierdzi, że TuTwojeSłowa" i też nic nie będziesz mógł nic zrobić.

Oczywiście czysto teoretycznie gdyż z tego co wiem nikt czegoś takiego nie robi.

Kiedyś jakiś człowiek wygrał proces z NK ponieważ wykorzystali jego zdjęcie do wklejenia go na reklamę karty kredytowej. Tyle, że każdy użytkownik widział tam swoje zdjęcie. Teraz coś takiego nie będzie już miało miejsce. Oto źródło: http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35751,7...kredytowej.html

Tak naprawdę raczej niewiele Ci grozi gdyż takie portale czerpią kasę w dużej mierze z reklam i innych usług. Skandal jaki wynikłby przez takie praktyki jakie opisałem powyżej jako teorie odstraszyłby spore ilości użytkowników, a co za tym idzie sporo pieniędzy z tychże źródeł. Raczej nie ma się czego obawiać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem NK to skasowałem.Facebooka mam ponieważ mam szybki dostęp do znajomych przez telefon.Facebook na Androidzie to cudo i dlatego mam.Tak to nie miałbym w ogóle.Dla mnie to strata czasu bo do wszystkich mam Skype albo GG czy też ewentualnie numer telefonu.Polecam Facebook.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...