Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

SerwusX

Dziwne dźwięki zasilacza...

Polecane posty

Nie wiem czy to jest dobry dział na takie pytania, ale...

Kupiłem niedawno nowy komputer. Przez tydzień wszystko było git, a potem nagle coś zaczęło piszczeć w komputerze (cichy ciągły dźwięk, okresowo przerywany). Przyczyna nie została zidentyfikowana, ale z jakiegoś powodu wszystko ucichło i przez miesiąc wszystko znowu było git. No i jakiś tydzień znowu odezwał się ten dźwięk, a to mnie doprowadza do pasji! Przyłożyłem ucho po kolei do wszystkich komponentów. Chłodzenie proca - OK. Karta graficzna - tylko szum wentylatora. Płyta główna chyba też w porządku... Okazuje się, że ten dźwięk wydaje zasilacz - Corsair CMPSU-650TXEU 650W. Czy ktoś umiałby wskazać przyczynę tego dźwięku i jak ją wyeliminować? A i jeszcze taka rzecz, że zasilacz zamontowany został wentylatorem do góry, może odwrócenie go by coś pomogło?

Inna rzecz, że gdy ruszam myszką, czy na ekranie coś się rusza w danym momencie, z komputera dobiega inny dźwięk, jakby buczenie. Jakieś pomysły?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że któreś zasilacze Corsaira miały problem z skwierczącymi cewkami. Całkiem możliwe, że chodziło o ten model. Problem dotyczy pierwszych egzemplarzy z tej serii później to naprawiono. Jeśli to to, to rozwiązaniem jest zalanie cewek żywicą, lub klejem, ale do tego trzeba rozebrać zasilacz i w nim grzebać, co wiąże się z utratą gwarancji. Możesz spróbować oddać zasilacz do serwisu, lub skontaktować się najpierw z Corsairem i spytać się co oni na to.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że ten dźwięk wydaje zasilacz - Corsair CMPSU-650TXEU 650W

Kiedy go kupiłeś?

Możesz spróbować oddać zasilacz do serwisu

Mam pewne wątpliwości, czy serwis uzna to jako usterkę-zależy jaki sklep. :)

Jeśli to to, to rozwiązaniem jest zalanie cewek żywicą, lub klejem

http://psufaq.wordpress.com/2008/03/16/zaklejanie-cewek/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jakoś nagrać jak to brzmi, bo jednak trudno zgadywać co to jest dokładnie z niezbyt dokładnego opisu.

Nie da rady, mikrofon tego nie złapie. :( Przynajmniej nie mój.

Jesteś absolutnie i na 100% pewien, że to nie monitor? To by jakoś tłumaczyło większą aktywność przy niektórych grach (bo inne kolory, etc.). Mojemu monitorowi zdarza się piszczeć przy dużych białych, planszach.

To na 100 % NIE monitor. Jeszcze zanim kupiłem komputer, ten monitor podłączony był do starego kompa i wszystko było OK. Poza tym na tyle dokładnie mogę sprecyzować źródło dźwięku, a monitor był także wyłączony. Dźwięk dalej słychać...

Napisałem do pomocy technicznej sklepu Techplanet, w którym kupiłem komputer. Oto co mi odpisali:

Witam,

Proszę spróbować uziemić komputer. Np. do kaloryfera. Powinno pomóc. Jeśli nie to proszę napisać raz jeszcze.

Pozdrawiam

[tu dane]. - Specjalista ds. technicznych

Techplanet.pl - Dział Techniczno-Serwisowy

Komputer i wszystkie peryferia podłączone są do listy z uziemieniem, tyle że listwa podłączona jest do gniazdka bez uziemienia. :) Może należy zmienić gniazdko na takie z uziemieniem? W internecie znalazłem różne dziwne pomysły np. ktoś uziemiał obudowę, biorąc miedziany kabel i wiążąc go jednym końcem do obudowy, a drugim do własnej kostki... I że grał w trakcie burzy, bo miał ważny mecz.

Co o tym myślicie? Czy wymiana gniazdka coś zmieni?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...