Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aRo

Komputer się zawiesza

Polecane posty

Wymieniłem sporo części, ale nic to nie dało... A niedawno zostałem niemile zaskoczony. Od początku:

KONFIGURACJA POCZĄTKOWA

Płyta główna: ASRock ALiveNF6P-VSTA

Procesor: AMD Athlon X2 7550 2,5GHz

RAM: CSX 1GB DDR2

Grafika: Zintegrowana

Dysk twardy: Western Digital WD800JD 80GB

Zasilacz: Mustang 400W

Monitor: 19" Samsung SyncMaster943NW

Na początku komputer zawieszał się często, wtedy ekran pokrywał się różnymi kolorowymi paskami.

Pierwsza nowa zakupiona część to karta graficzna - GeForce 9500GT 1GB. Teraz kiedy się zawiesza widzę co się przed chwilą działo, nie ma pasków, np. wiem w której sekundzie przerwałem oglądanie filmu na YouTube ;)

Poczytałem trochę na internecie o tym, co może powodować problemy. Mój wybór padł na zasilacz - i tak planowałem wymienić większość części. Zakupiłem 500W Chiefteca, co jednak nie rozwiązało tego problemu.

Nie wiedziałem, co dalej. Temperatury wydają się w normie, dochodziło do 50C na procesorze przy normalnej pracy, trochę więcej przy grach. Z pomocą OCCT dotarłem do 70C, ale problemów wtedy nie było. Reszta nie przewyższała 50C, płyta główna ma zazwyczaj ok. 30C. Sprawdzane Everestem i SpeedFanem.

Na koniec pomyślałem, że problem może stanowić pamięć RAM. Żeby nie wydać kolejnej ilości pieniędzy nadaremno, pożyczałem części od znajomych do testów. Miałem 2 kości GoodRam, 1GB+512MB. Przez 2 tygodnie komputer zawiesił się raz, po 10 godzinach gry w Heroes 5. Potem miałem 2x512MB firmy Geil z radiatorami, po 2 tygodniach nie było żadnych problemów. Uznałem, że potrzebuję właśnie RAM. Zakupiłem Kingston HyperX 2GB DDR2 1066MHz CL5. Niestety... Problem powrócił. Wprawdzie mam wrażenie, że zawiesza się rzadziej, mogę spokojnie obejrzeć film na internecie/komputerze, ale podczas grania czy to w Heroesy, DMC, Wormsy 2D, flashówki, zawiesza się w nieregularnych odstępach czasu.

Może to konflikt sprzętowy, temperatury, może jeszcze coś innego... Proszę Was o pomoc, bo strasznie długo się z tym męczę :)

Jeśli potrzeba więcej danych - mówcie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model zasilacza - CHIEFTEC GPS-500AB-A 500W

Procesor wg CoreTemp

Najniższa temp. - 34C

Najwyższa temp. - 65C przy 100% obciążeniu procesora

Grafika: W stresie ciężko było zmierzyć, używałem GPU-Z żeby na bieżąco zapisywał temperatury, po ponownym uruchomieniu komputera po tym, jak się zawiesił, końcowe temperatury oscylowały wokół 55-60C. W spoczynku zazwyczaj jest 40-50C[wg. Everesta/SpeedFana].

Próbowałem też testować grafikę w OCCT, po 5 minutach dotarłem do 86C i nie było problemu. Inny dziwny przykład: Ninja Blade. W oknie, rozdzielczość 1440x900 maksymalne detale dało się grać. Po przejściu na pełny ekran po krótkim czasie zawieszał się.

Dodam, że na filmach na komputerze nigdy się nie zawiesił, ale zdarza się to podczas oglądanie czegoś na YouTube bądź grania w gry w przeglądarce.

Wentylator na stojaku? Myślałem kiedyś o tym, ale nie posiadam takiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...