Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bethezer

Lara Croft and the Guardian of Light

Polecane posty

Stało się! Temat powstał ^^ Podziękowania dla Bethezera :uklon:

No i co możecie powiedzieć o nowym wizerunku Lary Croft? Dla mnie pozbycie się z nazwy gry słów "Tomb Raider" było dobrym posunięciem twórców - w końcu w grze mamy zupełnie inny widok, taki a'la Diablo.. (Tomb Raider od zawsze mi się kojarzy z widokiem zza pleców głównej bohaterki) Ale czy to coś zmienia jeśli chodzi o miodność z gry - dla mnie nie, bo Guardian of Light uważam za naprawdę dobrą grę - przyzwoita grafika, ciekawe zagadki logiczne (np jak się tam dostać itp), nastrojowa muzyka.. Pomimo tego, że twórcy zrezygnowali z widoku zza pleców Lary, to gra naprawdę daje radę.. Początkowo myślałem, że ta gra nie może mi się spodobać - ale wystarczyło zagrać, żeby zmienić zdanie..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądziłem, że nowe przygody Lary okażą się tak wciągające. Z początku w ogóle nie interesowałem się tą grą, ale skusiło mnie demo na Steamie. Jest darmowe, to czemu nie spróbować? :wink: Pograłem trochę i mogę stwierdzić kilka rzeczy: piękna grafika, przystępne sterowanie, fabuła, komiksowe wstępy do każdej misji, co-op, rozwój postaci oraz przedmioty do zbierania... To wszystko i wiele więcej spowodowało, że wnet zapragnąłem móc w to zagrać! Niestety na razie nie wiem czy będzie mi dane, ponieważ ani ja, ani nikt z rodziny nie ma karty kredytowej :pinch: Może pomoże to PayPal (tylko muszę się dowiedzieć jak to działa)...

Wydaje mi się, że cena jest w miarę adekwatna do jakości gry, więc czemu by nie kupić. Poza tym, podobają mi się również osiągnięcia Steama i zagadki w samej grze. Jak na razie jestem po wrażeniem efektów pracy twórców :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pograłem w demko, było całkiem wesoło. Przy takim umieszczeniu kamery gracz słabiej widzi wielkie cycki i obcisłe szorty Lary, więc skoncentrowano się bardziej na gameplayu. Są np. lance, które można wbijać w ściany i po nich skakać, fajna rzecz. Jest też parę bonusów do odkrycia, jak rozumiem, można też grać w co-opie i wspólnie rozwiązywać zagadki, np. 1 gracz przesuwa bloki, drugi osłania przed przeciwnikami. Generalnie wrażenia całkiem pozytywne, choć nie jestem na tyle wielkim fanem Lary (właściwie to w ogóle nie jestem), żeby kupować pełną wersję.

Może pomoże to PayPal (tylko muszę się dowiedzieć jak to działa)...

Musisz mieć konto bankowe oraz konto w systemie PayPal na to samo nazwisko. Z konta bankowego przelewasz środki na swoje konto PayPal (klikasz w PayPal na "dodaj środki" i wyjdzie ci numer konta bankowego oraz tytuł przelewu, który masz wpisać). Po około 2 dniach masz pieniądze na koncie, wtedy zakup na Steam jest banalnie prosty, bo automatycznie system przelicza złotówki na ojro. Za dodatkową opłatą (bodajże 1 zł w przypadku większości banków) możesz wpłacić pieniądze na PayPal natychmiastowo. Sam kupiłem w ten sposób na Steam kilka gier i wszystko przebiegło bez najmniejszych problemów.

Nowa gra z Larą kosztuje w tej chwili 15 ojro (ok. 60 zł), nie wiem, gdy będzie sprzedawana w Polsce przez jakiegoś dystrybutora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie jest temat ;]

Jak by to powiedzieć, nie tomb raider jest lepszy od tomb raidera xD

Gra się naprawdę przyjemnie, zagadki są łatwe i bardzo dobrze bo w poprzednich częściach były zbyt trudne...

Graficznie szoku nie ma ale jest dobrze :D

Szkoda że gra jest tak krótka :/

Ale i tak naprawdę warto zagrać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to jest stary dobry Tomb Raider, tylko że przedstawiony w innej perspektywie.. Ja tą grę mógłbym określić jako Tomb Raider z widokiem a'la Diablo.. Poza kamerą, to Guardian of Light z serią Tomb Raider wiążą przede wszystkim świetnie przemyślane zagadki - one są dla mnie esencją tej gry ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie - sterowanie i zwolnienia. Co do tego pierwszego też miałem problemy na klawiaturze, grając w demko. Są in-game achievements, np. ten ze skakaniem po urnach bez dotykania ziemi. Dość szybko zrezygnowałem, na klawiaturze miałem problemy z odpowiednim ustawieniem postaci do skoku.

Druga rzecz to te zwolnienia, szczególnie podczas wybuchu pułapki ziejącej ogniem. Nie przeszkadzało to w grze, ale pozostawiło niemiłe wrażenie. Na mojej konfiguracji sprzętowej bez problemu chodzą bardziej skomplikowane efekty, sądzę, że coś takiego nie powinno się dziać. Ale jak ma być patch, to okej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grę kupiłem podczas letniej wyprzedaży Steama i od dwóch dni stopniowo dozuję sobie ten wyrafinowany produkt. Sama gra przerosła moje pozytywne oczekiwania po przeczytanych recenzjach, co tylko dobrze o niej świadczy. Jest świetna graficznie, zagadki są dobrze zbalansowane, każdy poziom stawia przed sobą wiele celów, często nie da się ich osiągnąć za pierwszym razem, co skłania do powtarzania etapów jeszcze raz. Póki co ukoczyłem 3 etapy i każdy zajął mi niecałą godzinkę - dobrze to rokuje zważywszy na listę etapów - to nie jest krótka gra. Do pełni szczęścia potrzeba mi skosztować rozgrywki w co-opie, ale serwery zawsze świecą pustkami. Może ktoś z tego forum byłby chętny na wspólną grę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę świetna gra i nie obraziłbym się, gdyby cała seria była kontynuowana w taki sposób (chętnie zagrałbym też w sequela). Ba, gra zjada na śniadanie wszystkie "normalne" Tomb Raidery :P. Świetna zabawa w stylu, bo ja wiem, LEGO Star Wars i innych gier Traveller's Tales, można ją przejść samemu i w co-opie, a doświadczenia są nieco inne w każdym przypadku. Świetne projekty map, sporo fajnych zagadek, bardzo dobrze zrealizowana walka wespół ze świetną oprawą audiowizualną dają znakomity produkt. Jak dla mnie 9+/10, bo jednak drugi raz mi się tego przechodzić nie chciało, chociaż pewnie jak znajdę kompana do zabawy, to pewnie skuszę się na kolejne podejście.

BTW gra jest dostępna za darmo (no, za oglądanie reklam) na platformie Core Online. Kto nie grał, a chciałby spróbować - ma ku temu bardzo dobrą okazję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pograłem już trochę w Lara Croft and the Temple of Osiris, niewiele się zmieniło pod względem grafiki czy gameplayu ale to dobrze, wysoki poziom zachowany ;] Gra się niesamowicie przyjemnie, szczerze mówiąc zaczęło mi trochę brakować Tomb Raiderowych klimatów i starej Lary chociaż cieszę się ze zmian w tych 'dużych' odsłonach serii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem trochę w różnych miejscach i nie udało mi się znaleźć jasnej odpowiedzi więc może odpowie ktoś, kto grał.

Czy w Guardian of Light można grać na jednym PC, na podzielonym ekranie czy wspólna zabawa możliwa jest tylko przez sieć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...