Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

grzegor9

Nawigacja GPS - jaką kupić ?

Polecane posty

Przede wszystkim powiedz ile możesz wydać na tą nawigację. A jeśli o telefon z nawigacją chodzi to owszem ma to sens ale musisz się liczyć z tym, że nawigacja może "ciąć" i znacznie skróci to czas działania telefonu na baterii (wystarczy ładowarka samochodowa i powinno być dobrze). Drugą sprawą jest znacznie mniejszy ekran w telefonie niż w GPSie. Najczęściej nawigacje mają ekrany po 5" (nie wspominając już o wersjach 7") podczas gdy telefony zazwyczaj nie przekraczają 3,5". Jak dla mnie jedynym telefonem, który nadawałby się do częstego używania GPSa jest HTC HD2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako nawigację proponuję Mio P350 jako najtańszy wariant, poprzez P360, P550 aż po P560. Różnią się posiadaniem Wi-fi i paroma mało istotnymi detalami, lecz każdy ma własny odbiornik GPS. Do tego AutoMapa Polski lub Europy, jaką wolisz. Roczne przedłużenie subskrypcji (przy zakupie to jest 12 miesięcy) kosztuje 89 złociszy, a częste aktualizacje, czytelny i rozbudowany interfejs wraz z ogromną bazą POI tworzonych przez użytkowników czynią z AM jedną z najlepszych nawigacji dostępnych w Polsce. Dodatkowo, przy instalacji na karcie pamięci, możesz ją przerzucać między urządzeniami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli potrzebna Ci do jazdy tylko po Polsce to Auto Mapa lub Mapa Map. Bawiłem się obydwoma i lepiej prezentuje się AM choć w obsłudze jest troszkę bardziej wymagająca (albo miałem MM w wersji okrojonej bo z promocji neostrady :) ).

Wgrywanie map jest w AM proste - robisz to raz w momencie instalacji. Gdybyś chciał dograć inną to instalator wykryje co masz i pozwoli dograć co nie masz. Aktualizacja to konieczność przeinstalowania całej aplikacji.

Telefon z nawigacją.. mam już od jakichś 4-5 lat. Teraz mam na HTC HD i nie ma problemu z płynnością czy wielkością ekranu. Oczywiście konieczna jest ładowarka i uchwyt (choć ja nie mam bo mi dobrze leży w samochodzie i bez tego) Manakament to że jak ktoś zadzwoni to jest trochę zamieszania. Ale za to zawsze możesz potrzebna ulicę znaleźć nawet jak jesteś pieszo. Wielkość ekranu nie ma takiego wiekiego znaczenia... wcześniej miałem bodajże 2,8 cala. I tak bardziej pomocne sa komunikaty głosowe w mieście bo trzeba patrzeć na drogę. Poza samochodem to już w ogóle bez znaczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dumałem nad kupnem Gps`a i stwierdziłem, że ich era się kończy. O wiele ciekawszą alternatywą (i niewiele droższą) jest zakup tableta z anteną GPS..

Proszę, przykładzik - 600zł. Windows Ce, muzyczka, gierki, filmy, MS Office, wifi, necik ... W tej cenie nie kupisz takich możliwości, ba, nawet ich nie zmieścisz do wozu..

Troszeczkę więcej i mamy takie cudo -> KLIK , można do niego dorzucić specjalną stację dokującą i używać go zamiast radia samochodowego..

@DOWN: Nieźle powiedziane :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grzegor

to że firmowe są gorsze to fakt ale na stronce tomtoma można znaleźć mapki "specjalistyczne" które są naprawdę dobre (testowałem sam kiedy jechałem na mapce z 2007 do czech w tym roku i ani razu nie pomylił mapki pomimo tego że po powodziach było naprawdę kupę objazdów).

Oprócz tego są mapki z aktualkami od użytkowników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...