Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

tk2121

Win 7 64 czy 32 bit?

Polecane posty

Mam dylemat, nie wiem czy brać Win z 64 czy 32 bit. Mam 3 GB RAM. Kolega miał 64 bitową wersję, każdego z trzech systemów M$, XP, 7 i Vistę. Tylko się uskarżał, problemy ze sterownikami, grami, praktycznie wszystkim, mam tu swoje pytanie, jak z tym jest??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko się uskarżał, problemy ze sterownikami, grami, praktycznie wszystkim, mam tu swoje pytanie, jak z tym jest??
Jeśli nie masz starego sprzętu (często sterowniki nie działają), to wybrałbym wersję 64-bitową. Z nowszymi grami nie będzie problemów, a i często starsze dają się pewnymi sposobami uruchomić. Twój kolega problemy "ze wszystkim" mógł mieć co najwyżej pod XP x64. :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Win7 64bit i zasadniczo nie widzę specjalnych problemów - ale nie mam możliwości porównania czy jakieś głupotki, które się dzieją byłyby też w 32 bit...

Inna rzecz, że mając tylko 3GB RAM nie odniesiesz ŻADNEJ korzyści w win64 - bo tyle to i 32 bity obsługują.

Druga sprawa - praktycznie ŻADNA gra nie jest zoptymalizowana dla systemów 64bit, i nie wykorzystują większego Ramu (ba, nadal nie wiele - i głównie najnowsze - potrafi korzystać z wielu rdzeni), ergo - sporo produkcji chodzi nawet odrobinkę wolniej w 64 bit (był chyba nawet test na benchmarku ale teraz nie potrafię go znaleźć)...

Nawet jeśli gra ma napisane, że chodzi w 64 bitach to i tak nie osiąga żadnych korzyści - oznacza to tylko tyle że na pewno się nie sypnie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna rzecz, że mając tylko 3GB RAM nie odniesiesz ŻADNEJ korzyści w win64 - bo tyle to i 32 bity obsługują.

64 bity to nie tylko ilość obsługiwanej pamięci. System x64 nie ustępuje systemowi x86 jeśli chodzi o szybkość w aplikacjach 32-bitowych, a jeśli coś będzie napisane pod 64-bity, to ruszy tylko na systemie x64. Dodatkowo jeśli coś będzie skompilowane w obydwóch wersjach, to wersja x64 powinna być nieco szybsza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna rzecz, że mając tylko 3GB RAM nie odniesiesz ŻADNEJ korzyści w win64 - bo tyle to i 32 bity obsługują.

64 bity to nie tylko ilość obsługiwanej pamięci. System x64 nie ustępuje systemowi x86 jeśli chodzi o szybkość w aplikacjach 32-bitowych, a jeśli coś będzie napisane pod 64-bity, to ruszy tylko na systemie x64. Dodatkowo jeśli coś będzie skompilowane w obydwóch wersjach, to wersja x64 powinna być nieco szybsza.

Oczywiście, ale ja pisałem tylko o grach i wynikach wspomnianego benchmarka.

Jest oczywistym, że intensywne obliczenia powinny następować szybciej, jeśli większe porcje danych są przetwarzane w tym samym czasie - i jeśli faktycznie aplikacja została poprawnie skompilowana ale i ZAPROJEKTOWANA - to zysk powinien być znaczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi się zdecydować, popytam jeszcze w sklepie faceta, człowiek ten nie jest jak PC Lab, mówi szczerze i otwarcie, nie tylko by sprzedać co popadnie :D Najważniejsze by gry działały w miarę dobrze, tzn. będą działać lepiej pod 32 bity czy pod 64, dla przykładu taki jakiś Stalker Czyste Niebo. Nie będzie większych problemów z softem itd? Chodzi o domowy użytek kompa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie większych problemów z softem itd?

Ja poproszę jeszcze o wymienienie urządzeń sieciowych, które masz podłączone do kompa, bo to zazwyczaj z nimi są największe problemy. I tak swoją drogą, to zestaw rzeczywiście nie jest zbyt optymalnie dobrany.

Podaj te informacje, bo jeśli masz starą kartę sieciową itp. sprzęty, to może być kłopot ze sterownikami pod x64.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...