Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Blackhand

Rozwiązany: Pytanie o klonowanie dysku, po raz kolejny ;)

Polecane posty

W związku z tym, że nareszcie prawie się zdecydowałem, jaki dysk kupię do swojego notebooka (prawdopodobnie Samsung HM500JJ), mam jedno pytanie - czy przy klonowaniu (nie wiem jeszcze czym, będę kombinował z HDClone, jak nie da rady, to nawet niech będzie i dd :)) będzie jakiś problem? Obecny dysk (WD3200BEVT) ma 512-bajtowe sektory a ten Samsung (podobno) 4-kilobajtowe, czy klonowanie w takiej sytuacji może się nie udać? Podkreślam, że chodzi mi o zrobienie kopi 1:1, tak, by partycja recovery i inne "cuda" wgrane przez producenta notebooka działały poprawnie. Bo jeśli może być problem, to zdecyduję się na drugiego kandydata, HTS725050A9A364, który na 100% ma 512-bajtowe sektory (ewentualnie rozważałbym jeszcze 500-tkę WD Scorpio Black, ale tylko w przypadku, gdy ktoś mnie przekona, że ta seria jest 100% pewna i nie ma absolutnie nic wspólnego z niesławną Scorpio Blue).

PS Nie mam 100% pewności, do jakiej kategorii zaliczyć swój problem (w końcu klonowanie to kwestia software'owa :)), więc wybrałem na chybił-trafił, oby było "trafił" ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba jednak zdecyduję się na tego Hitachi, mimo wszystko będę się upierał przy kopii 1:1 :). Tylko nie wiem, czy zasilanie SATA w moim sprzęcie wydoli, ten dysk ma o 10% większy maksymalny pobór prądu od WD, no ale to już do rozważenia gdzie indziej. Temat do zamknięcia :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...