Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Wosq

HD 5850 i hałas wentylatora

Polecane posty

Witam.

Dziś rano uruchamiając Call of Juarez zauważyłem, że chłodzenie na karcie zaczęło strasznie wyć i jakby to ująć szurać. Wyłączyłem grę, odpaliłem gpu-z i zobaczyłem mniej więcej coś takiego: 

784ac7d3100ee080m.jpg

Co ciekawe po odpaleniu dowolnej gry chłodzenie przestawało hałasować, ale na pulpicie znów się odzwywało. Rano obroty skakały aż do 1500 RPM. Teraz jest niby lepiej, ale cały czas coś obciera. Z tego co pamiętam, to domyślnie miałem chłodzenie na 20% ustawione, ale nie wiem teraz, gdzie to zmienić. Zastanawiam się, czy coś nie tak z tym jest, czy po prostu obroty są za wysokie? Myślałem nad potraktowaniem tego sprężonym powietrzem, ale muszę się jeszcze w nie doposażyć. Do tej pory komp był w zasadzie niesłyszalny, ale dziś mu się coś odwidziało. Co ciekawe raz po starcie wszystko wróciło do normy. Teraz klepnąłem w obudowę lekko, zawarczało i przyspieszyło, po czym przycichło, ale nadal coś jest nie do końca jak powinno. Przy jakiś 150-300 RPM wg GPU-Z było cichutko, ale karta raz działa lepiej, raz gorzej. 

Jakieś porady? Czy da się to jakoś wyregulować, czy też zanieść kompa do sklepu i niech wysyłają na serwis?

Jakby co mój sprzęt:

Proc: Intel Core I5 750, Mobo: Asus P7P55DLE,Chłodziwo: Scythe Mugen II rev. B, k.graficzna: Gigabyte Radeon 5850 1 GB, 4GB(2x2GB) Patriot 1600 Mhz CL9, k.dźwiękowa: Asus Xonar DS, HDD: Samsung F3 500 GB, obudowa: Silentium Gladius Pure Black, zasiłka: OCZ ModXStream 600 W, napęd:DVD-REC Samsung Sata SH-S223C, Windows 7 Home Premium 64 bit.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielu bojach( czyszczenie kompa, zmiany sterów, przywrócenie domyślnych ustawień biosu i driverów ATI) w końcu chyba się udało. Tzn karta nie hałasuje już, nie skrzeczy, powoli wchodzi na wyższe obroty i na krótki moment. Co prawda start kompa po tym wszystkim był dość wolny, ale jestem dobrej myśli i o ile coś się karcie nie odwidzi podczas następnego startu kompa, to wszystko wróciło do normy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...