Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dolar73

Instalatory z płyt CD-Action

Polecane posty

Od pewnego czasu męczy mnie jedna sprawa. Nie jest ona może strasznie uciążliwa ale czasami przysłowiowy szlag może trafić.

Otóż, kiedy próbuje zainstalować programy/gry bezpośrednio z menu płyty (np. menu płyty DVD CDA - gra King's Bounty - przycisk Zainstaluj) nic, ale to absolutnie się nic nie dzieje. Musze po prostu otworzyć eksplorator płyty, znaleźć folder z programem/gra i uruchomić umieszczony w nim instalator. Wtedy wszystko śmiga ładnie i cacy. Jak napisałem, nie jest to poważna sprawa jednak jestem ciekawy co jest odpowiedzialne za powyższy fakt. Na pewno nie jest to wina sprzętu - szybciej Windowsa (używam Visty). Byłbym wdzięczny za jakieś pomysły w tej kwestii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, przypuszczam, że powodem jest po prostu unikalny zestaw czynników (konfiguracja sprzętowa komputera + system jako całość wraz z całym softem) i bublowatość Wind, szczególnie Visty :)

Nie, wiem, jak Ci to przeszkadza to spróbuj może uruchomić instalator w trybie zgodności z XP (ew. 2000) i 'jako administrator' ... Jest też malutka szansa, że masz jakiegoś szkodnika na kompie - profilaktycznie mógłbyś pyknąć dogłębny test całego dysku dobrym antywirem i antymalware (Avira / Avg / Comodo + Malwarebytes Antymalware, dajmy na to).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkodnik w grę nie wchodzi bo raczej o to dbam i skanuję regularnie. Zaznaczam, że instalatory bezpośrednio z folderu programu/gry chodzą bez problemu. Mam problem z uruchomieniem instalatora z menu płyty. Wczoraj na przykład po próbie zainstalowania F1 2010 z menu pojawił się komunikat o nie znalezieniu setup.exe. Oczywiście po wejściu w płytę instalator oczywiście tam był i odpalił się z tego miejsca bez problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano, ja mam podobnie (Win7 Ultimate 64bit). Dodatkowo, jako że mam wersję angielską, zamiast polskich znaków są krzaczory. Co ciekawe - instalator CDA jest jednym z niewielu programów, które mają problem z polskimi czcionkami.

A motyw z nie działającym przyciskiem instalacji jest irytujący, fakt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to również przez jakiś czas nie działało, ale po aktualizacji Comodo do wersji 5 problem ustąpił. Może być więc to wina antywirusa.

Jeśli chodzi o czcionki, to również mam angielską wersję Windows 7 i u mnie nie ma żadnych problemów ze czcionkami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...