Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dante1988

Rozwiązany: Szalejący mnożnik.

Polecane posty

Witam. Mam mały problem. Ogólnie zarysuję jego mój problem. Grałem sobie w "Blur'a". Gra chodziła świetnie, minimum 60 kl/s. Nagle wywaliło jakiś błąd, momentalny blue screen i restart. Poczekałem na ponowny rozruch, włączam grę no i prędkość spadła do 3-4 kl/s.

Więc wchdzoę do biosu, a tam mnożnik na procku przestawił się na x6.0. Zmieniłem na x12. Zadowolony znów uruchamiam grę i co?? jest tak samo wolno. Załączyłem więc CPU-Z i obciążyłem proc Orthosem wyczytawszy gdzieś że procki intela mają funkje obniżania mnożnika gdy nie są obciążone. Sytuacja wygladała tak: co sekunda zmnieniała się wartośc mnożnika raz była maksymalna raz minimalna i jest tak w kolo... i to nawet gdy orthos nie pracuje. Proszę o jakąś radę chłopaki...

Procek Intel E2220@2.4ghz podkręcony do 2.8ghz(był tak od nowości i nie wykazywał żadnych problemów). Płyta Gigabyte EP35- DS3R

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że mnożnik przy obciążeniu podskakuje jak trzeba? Napisz jeszcze jaki masz zasilacz. Wejdź też w narzędzie administracyjne i w podglądzie zdarzeń sprawdź jaki pojawił się kod podczas bluescreena. To może dużo powiedzieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że mnożnik przy obciążeniu podskakuje jak trzeba? Napisz jeszcze jaki masz zasilacz. Wejdź też w narzędzie administracyjne i w podglądzie zdarzeń sprawdź jaki pojawił się kod podczas bluescreena. To może dużo powiedzieć.

Gdy proc jest obciążony to wartość zmienia się z 6 na 12 tak na oko co sekundę a gdy nie jest obciazony to gdzieś co 3-4 sekundy. Zasilacz Forton FSP 400-60 GLN czyli 400W. Mam go od nowości całego zestawu, zawsze działał z podkręcony prockiem i nie było żadnych problemów.

Grafika 9600 GT 512 ram, pamięć 3ghz Kingston.

Znalazłem raport ale na temat aplikacji czyli blura ale nie widzę nic związanego z tym blue screenem. Za chwile sprawdze jeszcze te opcje w biosie

Wyłącz funkcje w BIOSie odpowiedzialne za zmniejszanie mnożnika (C1E, EIST, Speedstep) i zobacz czy sytuacja się poprawi.
Znalazłem i wyłączyłem funkcje C1E i teraz jest tak ze nawet pod orthosem mnoznik caly czas jest na x6 czyli zupełnie odwrotnie jak być powinno ;/

Done. Wszystko już okey. pomogło wyłączenie właśnie tego C1E i reczne przywrocenie w biosie wartosci mnoznika na 12.

Dzięki wam za pomoc, sam bym w życiu na to nie wpadł. Wielki THX :*:* ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...