Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Felipito

problem z Windows Movie Makerem

Polecane posty

Witam, jestem nowy na forum, więc proszę mnie nazbyt nie ganiać, gdyż nie bardzo orientuję się w tych sprawach. Zarejestrowałem się a forum, bo mam problem z wmm. Mianowicie, gdy zrobiłem już projekt(poszczególne powtórki z PES2010 nagrane frapsem i sklejone w jeden projekt, z napisami i muzyką) i chcę zapisać film na dysku C(na E też probowałem na eFce też.) pojawia się dziwny komunikat, który mówi o błędzie, że ,,windows movie maker nie może zapisać filmu w określonej lokalizacji" . Próbowałem już wielu rzeczy, także zmiany lokalizacji zapisania filmu, ale to nic nie daje. Dodam jeszcze, że mam wystarczająco miejsca na dysku, a pomoc zawarta w samouczku WMM nie jest jasna i co ważniejsze, w ogóle mi nie pomogła.

Dodam jeszcze link do screena, żeby było wiadomo, o co cho.

http://img153.imageshack.us/i/brakk.png/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie nie masz miejsca na dysku...

a tak na powaznie, sproboj zainstalowac kodeki k-lite 551 badz k-lite 357, pamietam ze ktorys z tej paczki wywolywal taki blad w zapisie

po drugie sprawdz takze na innym kodeku zapis tj. np sciagnij wtyczke hd http://eupload.pl/files/1VA6CEM2/WMV-HD-1280x720.prx

a tu masz moj filmik ze wszystko dziala jak nalezy ;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie mam tego folderu, co pisałeś w opisie na youtube.... Nie mam tego foleru WMM 2.6/shared/ profiles... szukałem już.

A z tymi kodekami o co chodzi? Bo nie jestem zbyt rozgarnięty w tych sprawach? :wink:

i tak w ogóle, to ściągnąłem ten WMV HD, jest na pulpicie, gdzie mam go wrzucić, żeby był tak jak w twoim filmiku? przypominam, że nie mam tego folderu WMM 2.6/shared/profiles... Dlaczego go nie ma?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz system plików na swoich dyskach? Na FAT32 nie zapiszesz pliku większego, niż 4GB, NTFS nie ma takiego ograniczenia. Jeśli to jest to, to musisz sobie skonwertować któryś dysk na NTFS (KLIK). Sztuczka nie zadziała z partycją systemową, tu niestety pomoże tylko format i przy ponownej instalacji Windowsa zmiana systemu plików.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/nie zmieniałeś lokalizacji powtórek z frapsa (szególnie podczas obróbki filmu)? trzymasz je w jednym katalogu? nie zmieniałeś ich nazw? próbowałeś najpierw zapisać jako projekt w osobnym folderze, potem wrzucić do niego wszystkie cut'y i zapisać projekt w tym folderze jako plik? ewentualnie ten cały folder (wraz z projektem) wziąć na flasha i spróbować zapisać jako *.wmv na innym komputerze..?

//może głupi pomysł, ale można sprawdzić - w menedżerze urządzeń sprawdź tryb kanału IDE na którym masz dysk (kontrolery ide - ata channel 0 lub 1) - mógłby to być dowcip w stylu zamulenia dysku podczas obciążenia zmianą trybu z DMA na PIO...

///tak tylko dla ciekawostki powiem, że w skrajnych wypadkach (skrajnych czyli b.rzadkich) tak się dzieję, gdy ram lub jego gniazdo mają jakieś halo.

ale wtedy miałbyś też różne problemy z uruchamianiem systemu, z grami i generalnie przy każdym wielkim obciążeniu kompa danymi.

tą mało prawdopodobną wersję podaje na wszelki wypadek i jak wspomniałem - dla ciekawostki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli np najpierw wrzuciłeś je w program, nawet w zapisany projekt, a potem w katalogu zmieniłeś ich nazwe i próbowałeś zapisać projekt jako klip wideo, to może to być przyczyną. Właśnie to sprawdziłem: wrzuciłem dwa teledyski do WMP, potem w folderze dodałem literkę j na końcu nazwy drugiego i WMP się zawiesił podczas zapisywania pliku jako wideo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, pierw zmieniłem nazwę, potem wrzuciłem filmiki do projektu.

już nie wiem, co robić...

ale coś może być z tą wtyczką WMV HD. gdzie ją wrzucić, by była widoczna w opcjach podczas zapisywania pliku filmowego w WMM?

edit: no jeśli mi sie nie uda w tym WMM, to w czym mogę jeszcze zrobić filmik(taki sam jak próbuje zrobić w Movie makerze) >

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak masz xp wiec sciagnij tego http://www.dobreprogramy.pl/Windows-Movie-...dows,11546.html

a tu masz wtyczki do wmm xp http://www.bauer-power.net/2009/04/create-...ovie-maker.html

jest napisane C:\program files\Movie Maker\shared\profiles, tak wiec jesli nie masz tego katalogu cos nie tak masz z wmm

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta wtyczka WMV HD nie działa, gdy dodaje go do opcji, nadal wyskakuje ten sam błąd.

Chyba że muszę zrobić film od nowa, i dopiero wtedy włączyć w opcjach WMV HD? czy jak mam to zrobić. ?

Aha, ten WMM 2.1 ściągam, ale on mi wystarczy czy jeszcze ściągnąć do tego tą wtyczkę?

i jak bede miał movie makera 2.1, to bede musiał tam jeszcze raz wgrać filmiki ? czy da się jakoś przenieść ze starszej wersji ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...