Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

melon1992

Nowe dyski od WD z interfejsem USB 3.0

Polecane posty

Western Digital ogłosił wprowadzenie do sprzedaży nowych przenośnych dysków twardych. Będą one posiadać interfejs USB 3.0. Co to oznacza w praktyce? Transfer na poziomie 600Mb/s! Ponadto dostępne miejsce na zapis będzie dochodzić do 3 TB!

WD oferuje następujące dyski:

  • My Passport Essential (najmniejszy) - 110 x 83 x 15 mm [140g]
  • My Passport Essential SE - 18 mm grubości
  • My Book Essential (największy) - 48 x 165 x 135 mm

Pierwszy z nich, oprócz interfejsu USB 3.0 które posiadają wszystkie dyski, ma 500GB pamięci oraz oprogramowanie SmartWare do robienia kopii zapasowej. Orientacyjny koszt zakupu to 100$.

Drugi z kolei dysk zewnętrzny będzie dostępny w wersjach 750GB i 1TB. Ceny w okolicach 130$ i 170$.

Ostatni z wymienionych dysków WD oferować będzie pojemności: 1TB, 1,5TB, 2 TB, 3TB. Klienci muszą się przygotować na wydatek w przedziale od 130$ do 250$. Najpojemniejszy zewnętrzny dysk twardy będzie kosztował ponad 750zł.

Źródło: CHIP.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa. Osobiście nie potrzebuję 3TB miejsca, ale dysk warty uwagi. Warto kupić dysk pod USB 3.0 nawet, jeśli ktoś nie ma takiego portu w komputerze. Rozwiązanie na pewno bardziej godne uwagi niż eSATA, którą przecież nie wszyscy mają w blaszaku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie USB jest kompatybilne wstecz. Jeśli komuś bardzo zależy na 3.0 i nie może bez tego żyć, inwestuje w ten adapter. IMO lepiej kupić np. pendrive z USB 3.0, nawet jeśli się nie posiada tego portu w komputerze - zawsze to rozwiązanie przyszłościowe. Za jakiś czas zmienisz płytę główną, a wtedy na 99% będzie miała ten typ USB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie jestem pewien, czy mówimy o tym samym adapterze. Masz na myśli kartę, którą podłączamy pod PCI? Jeśli tak, to masz trochę racji. Przy potrzebie kopiowania plików ok. 20 GB, przepustowość USB 3.0 jest bardzo przydatna. Jeśli chodzi jednak o urządzenia domowe, takie jak: drukarka, myszka, klawiatura - naprawdę potrzeba do tego przepustowości 700 Mb/s? USB 2.0 powinno sobie spokojnie poradzić, a nowszą wersje zostawić dla bardziej wymagającego sprzętu.

Nie warto inwestować i płacić więcej w coś co nie zostanie wykorzystane lub może nie zostać wykorzystane.

Niekoniecznie. Osoba posiadająca dany sprzęt, akurat nie musi mieć nowego USB, ale ktoś inny (osoba do której pójdziemy zgrać jakieś pliki) może już posiadać to złącze i wtedy zostanie wykorzystane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu zakupiłem dysk My Passport Essential 500 GB z USB 3.0 (które będę mógł przetestować już za miesiąc, chyba...). Muszę przyznać, że jestem z niego nawet zadowolony, chociaż na dyskach zewnętrznych się nie znam, a poza tym jest to moje pierwsze tego typu urządzenie. Byłem zdumiony, gdy po rozpakowaniu pudełka zobaczyłem jego gabaryty: jest taki mały (wymiary paszportu, o czym mówi nazwa dysku), że obchodzę się z nim jak z jajkiem, bo wydaje mi się nader delikatny. Jedyne co mi się nie podoba to bardzo krótki kabel USB i nietypowe złącze dysku. Po zrobieniu małego rozpoznania w internecie, okazało się jednak, że nie jest to wymysł firmy Western Digital, a po prostu nowszy standard (na kablu pisze SS, czyli SuperSpeed..?), a ponadto można do niego podłączyć najzwyklejszy kabel microUSB, ale wtedy dysk działa tylko na USB 2.0. Zapchałem go już danymi w 40% (jak te czasy się zmieniły, że 500 GB wolnego miejsca to mało...). Już na USB 2.0 działa przyzwoicie. Dzisiaj zrzuciłem z niego na komputer plik o rozmiarze 1,4 GB dokładnie w 45 sekund, przy zapisie folderu z plikami, Windows 7 pokazywał 18 MB/s. Mi to całkowicie wystarcza. Oprogramowanie w postaci instalatora oraz instrukcje znajdują się już na dysku (zresztą po co dawać płytę dvd do dysku, który sam jest nośnikiem danych... ;P) Z tego co wyczytałem po podłączeniu go do złącza USB 3.0 będzie działał do 3 razy szybciej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...