Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zakiewicz

Napęd w laptopie totalnie nie czyta płyt.

Polecane posty

To co w tytule zaczęło się łagodnie od Borderlands które mało mnie interesowało i to że nie może jej odczytać jakoś przeboleje.

Potem nadszedł czas na poważny cios: Mass Effect i GTA 4 nie chcą się zainstalować. Tutaj już zaczęło się robić na prawdę źle.

A ponieważ JP (jestem porządny) nie ściągałem cracków tylko płakałem nocami (żart!)

Ale czas nadszedł czas na brutal kill.

Nowiuteńka płytka z nowiuteńkiego CDA nie chciała się odczytać.

Proszę o pomoc, komputer ma tylko ponad rok :(

Bardzo chętnie przyjmę pomoc na gg: 17501638

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CezuS - czy Ty podajesz w tym dziale porady inne niż "format pomoże"? Bo odnoszę wrażenie, że to jest Twoja główna metoda... : /

@temat - przede wszystkim podaj nam pełny konfig komputera: marki i modele w zasadzie wszystkiego, w szczególności zasilacza (informacja "2 GB RAM" nie wystarczy, chcemy wiedzieć czyj i jaki jest to RAM).

Dopóki tego nie będzie można tylko snuć przypuszczenia. Na początek radzę odkręcić bok obudowy i sprawdzić, czy wszystkie kable są dobrze podłączone. Warto by przeczyścić wnętrze komputera z kurzu. Upewnij się tylko, czy na obudowie nie ma plomb gwarancyjnych. Jeśli są, oddaj komputer do serwisu.

Sprawdź jeszcze dwie rzeczy. Po pierwsze, znajdź jakąś starą płytkę CDA, z czasów kiedy dawali "małe" DVD (4,7GB), do tego jakieś CD. W zasadzie nie musi być CDA, byle było tłoczone - "oryginalne"). Następnie sprawdź, czy napęd czyta płyty nagrywane ("piraty" - mam tu na myśli nie status prawny płytek, a ich wygląd).

Przyganiał kocioł garnkowi-rozumiem, że większość przywykła do sakramentalnego pytania "jaki masz zasilacz?", ale tytuł tematu to "Napęd w laptopie totalnie nie czyta płyt." :-).-org

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alaknar - czy Ty podajesz w tym dziale porady inne niż "podaj nam pełny konfig komputera: marki i modele w zasadzie wszystkiego, w szczególności zasilacza"?

Przecież to laptop...

Faktycznie, autor może podać chociaż firmę i jego model. Bez tego możemy powróżyć z fusów co do przyczyny.

Możesz również podać czy masz zainstalowane jakieś programy do emulacji napędów itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do kpin w temacie formata- No sorry, mi pomogło, czemu mam się tym nie podzielić?

Bo to najgorsza możliwa porada? Format robi się w ostateczności a nie tak jak wszyscy - coś się dzieje to format.

podajesz w tym dziale porady inne niż "podaj nam pełny konfig komputera: marki i modele w zasadzie wszystkiego, w szczególności zasilacza"

Primo: to nie jest porada.

Secondo: jakbyś nie zauważył to większość ludzi na sprzęcie się nie zna dzięki czemu mają zasilacze-bomby tak więc to pytanie jest istotne bo większość problemów jest spowodowana "zasilaczami" "renomowanych" "firm" jak Tracer czy Take Me. Tak więc Alaknarowi zarzucić można co najwyżej to, że nie doczytał, że chodzi o laptopa.

A teraz wracając do problemu:

Napęd w ogóle nie działa czy tylko nie czyta płyt? Czyli czy w ogóle pojawia się w Moim Komputerze/menedżerze urządzeń i czy po włożeniu płyty słychać, że silnik kręci płytką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...