Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

buczek93

Moj kochany dostawca internetu i jego zakazy

Polecane posty

Witam. W domu posiadam obecnie 2 komputery (te z sygnaturki) i szukam sposobu na podpięcie obydwu do neta. Nie widzi mi się pchanie dodatkowego kabla na 4 piętro, ale kiedyś zasłyszałem od taty że istnieją routery maskujące MAC karty (jajogłowcy dali mi kartę, zarejestrowany jest jej MAC, druga karta ma inny MAC, zapisany w ROMie więc jakieś majstrowanie odpada). Chodzi mi o jakiś routerek podszywający się pod kartę i będący z serwera widoczny jako jedna karta, podczas gdy w wewnętrznej sieci będą grasowały 2 różne adresy. Podział równomierny łącza mile widziany, choć i bez tego się obejdzie - chodzi o to żeby na starszym komputerze dało się trollić w Internecie i używać XF (starsze gry mi się po prostu krzaczą na nowym, więc nieśmiertelny XP wraca do łask). Zaawansowane opcje typu płynna zmiana przepustowości, harmonogramy czy inne takie nie są mi do szczęścia potrzebne. Z poszukiwań wywnioskowałem, że potrzebuje jakiegoś routera z kostką pamięci, na którą będzie można wgrać program do maskowania się.

Cena - możliwie jak najniższa. Tata mówił coś o routerze za 120 zł (jakiś Planet), ale może są jakieś tańsze a nie bublowate.

Z góry dzięki za pomoc :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu zadzwoń do usługodawcy i się spytaj czy można to jakoś podzielić przez router.Zazwyczaj nie jest to blokowane, chyba że masz Neostradę wtedy jest problem.Poza tym z tego co rozumiem wystarczy zwykły router podpięty do modemu bo nie można mieć 2 różnych IP z 1 sieci. ( przynajmniej ja tak zrozumiałem )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy podpinasz router do sieci, to ISP wie chyba tylko o routerze. Kompy podłączone do routera to już sieć wewnętrzna, więc coś co zwykle nie obchodzi usługodawcy.

Usługodawca może mieć Mac-a karty kompa podpiętego do netu. Więc (w większości już jest) przydaje się coś takiego jak klonowanie, czyli zmiana Mac-a routera ( w setupie routera ).

Dwa, że trzeba wczytać się w umowę, czy usługodawca nie karze za wpięcie do sieci kompa bez Jego wiedzy.

Ja mam Router Black Boxa i jestem bardzo zadowolony, ma jedno wifi i 4 złącza kablowe. Ale router musisz sobie dobrać w zależności od tego czy net masz np. z neostrady, netii (gdzie musisz mieć Modem ADSL) , czy może ze zwykłej kablówki, wtedy bez dodatkowych bajerków router jest znacznie tańszy. Poszukaj na googlach jest mnóstwo stron na temat routerów i poczytaj opisy routerów na alledrogo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam router Netgear i także jestem zadowolony.Nigdy mi nie przerwał połączenia, nie było problemów z nim ogólnie, a sama instalacja jest super wytłumaczona na płycie wraz z routerem.Kolega gdy mnie poprosił o instalację routera u siebie (Asus o dziwo) to po kilka razy musiałem ustawiać i została sieć niezabezpieczona ( :( ) taka trudna była instalacja.Model mojego routera to Netgear WGR614 v7 White ;] Cena to lekko ponad 100zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie "rekin" ma rację...on Ci dostarcza tylko neta co z nim zrobisz i jak go wykorzystasz to od Cb zależy

Niestety nie. Większość (a tak naprawdę każdy) ISP nie zezwala na podział łącza. Zezwalają na posiadanie routera a nawet polecają ale może być wpięty tylko 1 komputer na raz.

buczek93

Wystarczy Ci router z możliwością sklonowania MAC adresu i nic więcej (chyba, że twój dostawca limituje też TTL ale to musisz sprawdzić sam). Jeżeli net to jakaś kablówka to z powodzeniem starczy TP-Link WR543G lub Ovislink WL-1600GL (przy czym ten drugi umożliwia wgranie Tomato więc podzielisz na nim łącze równomiernie, tak jak chciałeś).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TTL nie jest limitowany (dopuszczalna wartość 128 spokojnie wystarczy). Usługodawca ma spisanego MAC-a - kiedy próbowałem się połączyć inną kartą sieciową od razu był ban jako próba oszustwa (oczywiście tej karty już nie posiadam) i karze rocznym abonamentem za podpięcie 2 komputera bez ich wiedzy (o dziwo na routery pozwala, wtedy i tylko wtedy jak SUMA maks prędkości na obydwu kartach jest RÓWNA maksymalnemu transferowi z umowy).

Dziękuje za pomoc, teraz przydałyby się jakieś routery z możliwością wgrania Pomidorka, klonujące MAC'a no i z ceną poniżej 100 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy podpinasz router do sieci, to ISP wie chyba tylko o routerze.

W pełnej ogólności nie jest to prawdą. Da się tak zamotać, żeby rzeczywiście komputery nie były widoczne, ale nie jest to aż takie proste. Wszystko zależy jeszcze od tego na ile usługodawca zna się na sieciach oraz od tego, czy chce być wredny, czy nie. Jeśli na routerze nie ma klonowania MAC, to wystarczy pobieżna analiza pakietów sieciowych, by znać MAC docelowego komputera.

Ovislink kosztuje minimalnie powyżej 100zł i niespecjalnie opłaca się bardziej oszczędzać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz przydałyby się jakieś routery z możliwością wgrania Pomidorka, klonujące MAC'a no i z ceną poniżej 100 zł.

Podałem ci post wyżej taki. Nie ma nic co obsługuje Tomato poniżej 100 zł. Minimum to około 120 zł i to właśnie podany przeze mnie Ovislink WL-1600GL.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...