Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

melon1992

Błyskawiczna przeglądarka od Google

Polecane posty

dlpage_alt.jpg

Jak podaje strona CHIP, przeglądarka Google Chrome 7 będzie jeszcze szybsza niż poprzednia wersja! Głównie jest to spowodowane wprowadzeniem akceleracji sprzętowej, a także dzięki innym usprawnieniom.

Wyżej wymieniona akceleracja WebGL 3D będzie zastosowana, w Chrome, podobnie jak w Internet Explorer oraz Mozilla Firefox. Oznacza to ponowne włączenie się "Googlowego giganta" do rywalizacji pomiędzy przeglądarkami internetowymi.

Akceleracja obejmuje również Google Instant czy też niektóre elementy CSS.

Google informuje, iż w paru przypadkach Chrome 7 przyśpieszy nawet 60-krotnie. Intrygujące, ale czy prawdziwe? Co sądzicie na ten temat? Zapewne w najbliższym czasie poznamy więcej szczegółów.

Źródło: CHIP.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chrome i bez tego jest bardzo szybki, a teraz ma być w niektórych testach szybszy nawet 60-krotnie. Nie wiem, wydaje mi się, że jest to poniekąd robione dla picu oraz niby-testów - patrzcie, nasza przeglądarka jest tą najszybszą, bo ten test wykonała jako pierwsza. Bo prawda jest taka, że na szybkim łączu nie ma praktycznie większych różnic w szybkości otwierania stron i ich elementów. U mnie na łączu 6mb, czy będę używał Chrome, Opery, FF, IE - jeśli są różnice, to w milisekundach dla mnie niezauważalnych...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie trzeba powoli zabierać się za zasysanie nowej wersji :) Przebojem Chrome zmiótł z mojego twardziela Firefoxa i nadal twardo trzyma pozycję. Szóstka jest już szybka, a co dopiero nowa wersja :) Zobaczymy co za nowości przygotowali programiści.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy chcesz się czymś dzielić z Google wybierasz chyba przy instalacji, ale już nie pamiętam... Poza tym nie ma się co emocjonować, 7 wersja będzie miała wyraźną przewagę, ale w testach wydajności. Praktycznie w większości przypadków nikt nie zauważy różnicy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja naprawdę polecam tą przeglądarkę jest bardzo szybka rzadko coś się psuje itp , od nie pamiętnych czasów używałem lisa ale czasami były pewne zgrzyty i problemy w pewnych momentach naprawde strasznie zwalniała (złącze 8mb) potem nastał czas na Opere tu tez wszystko OK w najlepszym porządku prędkość itp ale denerwował mnie jej interfejs (kwestia gustu) .Kolega polecił mi abym spróbował Chromów na początku nie byłem przekonany ale teraz nie zamienił bym jej na żadną inna bo nawet nie ma jej co porównywać do Opery (ja tak sądze). Jest dla mnie bardzo wygodna -Interfejs i rożne dodatki . Bardzo ale to bardzo szybka i jak słyszałem w miarę bezpieczna ale to tylko słyszałem od innych.

Naprawdę szczerze polecam i nie mogę sie już doczekac nowej wersji :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja po prostu zamieniłem Firefoxa na Chrome i już tak zostało. Obie przeglądarki są dość podobne - podobnie działają, opierają się na tych samych schematach, idą tą samą drogą (patrz rozszerzenia). Tyle że Firefox jest przeglądarką ciężką i wolną, do tego już mało bezpieczną. Chrome jest kompletną odwrotnością - szybki, mały, bezpieczny, miło się z niego korzysta. Do Opery nie mogłem się nigdy przekonać...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chrome ma tą przewagę na Operą, ze przy przesiadce z FF nie wymaga zmiany nawyków. Opera może i ma wiele przydatnych gadżetów, ale ma też sporo irytujących - jest klientem BitTorrent na ten przykład. Jak ktoś korzystał dotąd z Opery, prawdopodobnie przy Operze pozostanie, podobnie IE, a użytkownicy FF zaczną zauważać lepszość Chrome i powoli się na niego przesiadać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Netscape Navigator 1.0 z '94 i nic go nie pobije :D

A tak na serio to miałem już IE ale przerzuciłem się na liska. W nim denerwowalo mnie to, że cała rodzina z niego korzystała. No i jak dla mnie mało czytelny moduł zakładek. Przesiadłem się na Opere i jestem z niej bardzo zadowolony. No ale może Chrome'a przetestuje.

PS. W nowym Pc formacie będzie test przeglądarek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o Chrome Web Store? Ja powiem tak - pomysł fajny, w szczególności że są również darmowe aplikacje i mam nadzieję, że tak zostanie. Na razie to absolutny początek, a i tak jest kilka ciekawych rzeczy, miejmy nadzieję że szybko powstaną nowe, ciekawe bajery. A co do rzeczy płatnych - z tego co widzę, to na razie są to praktycznie gry... Przyszłościowo? Zobaczymy - jak będą powstawały jakieś przełomowe i niedrogie rzeczy, to może być fajnie. A jak zaczną powstawać śmieci, to albo padnie, albo stanie i przestanie się rozwijać. Ale raczej wujek google na to nie pozwoli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...