Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sleton

Laptop HP Pavilion dv6700 sie wyłacza

Polecane posty

witam

mam problem z moim lapkiem mianowicie wylącza sie gdy gram np. w league of legends po około 15-20 minutach albo gdy ustawie komputer w stan hibernacji, czasem po długim użytkowaniu albo gdy chce uruchomić komputer ponownie to pada. I jeszcze jedna sprawa bateria przy naładowaniu 100% w wysokiej wydajności pada po 15 minutach. Proszę o pomoc w zlokalizowaniu problemu.

dane laptopa

Manufacturer:

Hewlett-Packard

Processor:

AMD Turion 64 X2 Mobile Technology TL-64 (2 CPUs), ~2.2GHz

Memory:

2046MB RAM

Hard Drive:

240 GB

Video Card:

NVIDIA GeForce 8400M GS

Sound Card:

Głośniki (Conexant High Definition SmartAudio 221)

Keyboard:

Główny koncentrator USB

Mouse:

Główny koncentrator USB

Operating System:

Windows Vista? Home Premium (6.0, Build 6002) Service Pack 2 (6002.vistasp2_gdr.100218-0019)

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj CPUID HWmonitor i sprawdź temperatury. Podaj zrób screena przy pełnym obciążeniu (o ile zdążysz). Paviliony znane są z niedorobionego układu chłodzenia i tym samym osiągania wysokich temperatur. Sprawdź również Wear level w zakładce baterii, ale stawiałbym, że bateria powoli dokonuje żywota.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakim programem można uzyskać pełne obciążenie? Czy bateria musi być sprawna w laptopie jeśli cały czas się korzysta z ładowania? Póki co przesyłam zdjęcie ze stanem baterii i CPUID HWmonitor w stanie spoczynku (włączona przeglądarka, antywirus itd.)

http://img27.imageshack.us/img27/3983/capture1uw.jpg

http://img101.imageshack.us/img101/8886/capture2cc.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po temperaturach - nie obciążaj go. Wskaźnik zużycia baterii wariuje, więc obawiam się, że jest uszkodzona. Temperatury dla podzespołów są zdecydowanie za wysokie. Ile lat ma laptop i kiedy ostatnio czyszczony był układ chłodzenia? 66 stopni C dla 8400M GS to bardzo wysoka temperatura, tak samo jak ponad 70 stopni na procku. Jeśli laptop nie jest już na gwarancji polecam przeczyszczenie chłodzenia. Jeśli jest - niestety Paviliony jak wspominałem mają niedorobiony układ chłodzenia, ale nie wiem czy to kwalifikuje się do oddania na gwarancję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gwarantuje Ci, że to właśnie wina niedrożnego chłodzenia. Jeśli masz narzędzia, możesz zrobić to sam. Jeśli nie czujesz się na siłach, zanieś laptopa do serwisu (nie znam kosztów takiego czyszczenia). Jeśli zdecydujesz zrobić się to sam, to z chęcią pomogę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...