Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

deryck

Komputer wiesza się lub restartuje.

Polecane posty

Od jakiegoś czasu mam problem z komputerem. Dosyć często wiesza się lub resetuje przy ładowaniu Windowsa - zanim pojawi się ekran logowania widać przez chwilę BlueScreen.

Sprzęt:

Zasilacz: OCZ StealthXStream 2 500W

Procek: Intel Core2 Duo E6400

Grafika: Zotac GF 460GTX 768MB

Pamięć: Geil ddr2 2x1gb 800 MHz

Grafika i zasilacz nówki (mam od dwóch tygodni) więc problem z zasilaczem raczej bym wykluczył. Zwłaszcza, że jak włożyłem stare zasilacz i kartę problem nie zniknął.

Na innym forum przeczytałem, że może oznaczać to padnięty dysk HDD. Ile w tym prawdy?

Trochę danych:

zrzutd.th.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem, też włączam winde[7] i bluescreen

po kilku resetach przestało mi wykrywać dysk.

Zaniosłem kompa do serwisu i 3 dni dzialal bez przerwy i nic sie nie działo

W domu mam znowu to samo.Okazało się że gdy płytka z cda była w napędzie to cos sie takiego działo wyjąłem i po problemie.

Nie wiem czy tobie pomoże ale mi pomogło

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na tym tak dobrze, jak Sevard :), ale wydaje mi się, że SMART nie zawiera nic niepokojącego poza Ultra DMA CRC Error Count, które to może być spowodowane niedociśniętą taśmą sygnałową. Dociśnij wtyczkę do mobo i HDD, jak to nie pomoże, to przełącz dysk do innego złącza SATA. Jak i to nie pomoże, to wymień taśmę na nową.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysoka wartość w sekcji C7 świadczy o uszkodzonej taśmie lub nawalającej elektronice dysku. Czasem winna jest płyta główna, ale narazie stawiałbym na taśmę łączącą dysk z mobasem. Sprawdź jak dysk będzie zachowywał się na innej taśmie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wczoraj nową taśmę i żadnych zmian. Co ciekawe problemy nasiliły się jak zamontowałem nowy zasilacz, ale jak wstawiłem stary, do testu, to problem nie zniknął. W sklepie też mi powiedziano, że może to oznaczać problem z dyskiem lub płytą główna.

W każdym razie trzeba podłączyć inny HDD i zobaczymy co pójdzie do wymiany: twardy czy mobo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...... Na nowym dysku jednak dzieje się to samo. W HD Tune już nie ma błędów ale komp nadal się wiesza.

Czy możliwe jest, że winowajcą jest sterownik karty graficznej? W testowej (30-dni) wersji Win7 wywalało mi błąd typu: "sterownik przestał działać ale odzyskał sprawniość", a w XP wiesza. Zarówno ten z płyki jak i nowy z neta.

Czytałem trochę na necie i wiele osób ma podobne problemy z GTX460. Jest na to jakaś rada?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się doczytałem. Wnioskował bym że powodem może być raczej płytka główna.

bo z tego co widzę i czytam jak piszecie.

To skoro taśmę wymienił, jak i zasilacz na inny dla testu i nie ma efektu dalej..

Lecz nie sądzę by sterowniki były powodem...Bo gdyby, tak było to by ci się karta graficzna mogła by ci wieszać się lekko. Jak i też wyłączyła od razu sterowniki twoja karta graficzna.

Dodał bym że nie koniecznie pomiar programów może być skuteczny, bo jak mówisz to sprawdzałeś wtyki więc jak mówisz jest OK!!!

Co mogę stwierdzić że powód wisi w płycie głównej..

Bo niby raz wymieniłeś HDD ale po paru dniach to samo miałeś..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak na temat tego problemu z tym błędem(Ultra DMA CRC Error Count)

Więc tak jeżeli to wszystko co inni piszą nic nie daje.

Sprawdziłem to na swoim starym WD 80 uszkodzonym, i winę za to w dużej mierze ponosi

Elektronika dysku twardego jak i też, uszkodzony kontroler dysków na płycie, lub tez fiksujacy zasilacz.

A właśnie i sprawdź w jakim masz stanie płytkę główną czy kondensatory ci nigdzie nie napuchnęły, i czy też twój PC nie jest za bardzo zakurzony...

A i z ciekawości zapytam robiłeś aktualizacje biosu?

Bo z biosem jest różnie a do tego zdarza się tak że on też jest powodem takich problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz najlepsze. Po usunięciu sterowników wszystko działa jak należy. Co więcej stery wieszały mi też przy starej 7900GTO.

Ostatnio gdy widziałem taki problem pomógł update BIOSu płyty głównej. Spróbuj.

Zrobiłem update i jak na razie problemów nie ma, bo czasami wieszało mi zaraz po załadowaniu systemu. Zobaczymy jak długo będzie ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...