Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

scouty

UPC czy Netia - obsługa klienta

Polecane posty

Kończy mi się za niedługo umowa z Netią i zastanawiam się, czy nie zmienić dostawcę. Trochę poszukałem i uznałem, że UPC też ma dobrą ofertę, tylko nie wiem jak tam jest z obsługą klienta (jak długo trzeba czekać naodpowiedź, czy wystarczająco dobrze pomogają?).

Sam myśle nad wzięciem neta 5 Mb w UPC, lub 4 w Netii, a więcej niż 6 Mb nie mogę.

Z góry dzię ki za rady i opinie. :dry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też obstawałbym za Netią. Pierwszy powód podał politan - dostęp do większej ilości miejsc.

Po drugie wystarczy porównać cennik obydwu firm:

UPC http://www.dostawcy-internetu.pl/operator/...,cennik,18.html

i Netii http://www.dostawcy-internetu.pl/operator/...ennik,1055.html

I tutaj mamy kolejny argument za Netią

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że w przypadku UPC jak coś się pierniczy to nie idzie się dodzwonić bo albo numer nieaktualny (czemu oni tak często je zmieniają?) albo jesteś 20-30 w kolejce na połączenie. Niestety w samym oddziale (przynajmniej w Lublinie) też nie jest za dobrze bo zazwyczaj trzeba wystać te 20-40min żeby coś załatwić.

No ale jeżeli chodzi o same użytkowanie to jest dobrze. Bez problemu możesz sobie np podzielić łącze dopóki klienci są w obrębie jednego budynku (słyszałem że u innych podział jest niemożliwy) a samo łącze jak dotąd popsuło się tylko ok 2-3razy (raz w zimie i raz po burzy) w ciągu tych 3 lat których mam internet od UPC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu możesz sobie np podzielić łącze dopóki klienci są w obrębie jednego budynku (słyszałem że u innych podział jest niemożliwy)

Z tego co ja wyczytałem w swojej umowie - nie jest to możliwe. Za każdy dodatkowy komputer, który ma być podłączony do sieci - trzeba zakładać osobne gniazko za które się oczywiście płaci. Nie można samemu dzielić jednego łącza na xx maszyn, grozi za to kara do 2000 (czy jakoś tak) lub odcięcie od usługi za łamanie umowy.

Nie wiem jak jest w Netii.

Jedyny dostawca internetu który bez problemowo umożliwia dzielenie łącza - to TP SA - możesz mieć w lokalu nawet serwerownię założoną i podzielone na wszystkie maszyny łącze - ich to nie obchodzi. Zarówno w mieszkaniu prywatnym jak i w firmach. Nie ma z tym problemu.

Nie można oczywiście udostępniać łącza osobon trzecim - jak np. sąsiad, kolega z klatki itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...