Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

seba20

problem z myszką

Polecane posty

Witam, moja siostra ma problem z myszą z wejściem ps/2 problem polega na tym że od wczoraj mysz nie działa, w innym komputerze działa mysz podłączana pod usb działa normalnie w czym może polegać problem dodam jeszcze że wcześniej wszystko chodziło normalnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś czy inna mysz pod ps2 działa?

Zainstaluj sterowniki.

Możliwe też że złącze ps2 się zjarało, czasami się tak zdarza gdy odepnie się myszkę podczas pracy komputera, zobacz czy na płycie nie ma jakichś zniekształceń przy złączu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej trudno mi cokolwiek doradzić. Najpierw napisz, pod jakim systemem wystąpił błąd. Czy wcześniej zainstalowany był ten sam system? No i czy pokazuje się jakiś komunikat, nie chce wykryć w urządzeniach, itp. ?

Jeżeli po prostu myszka przestała działać (sama z siebie), to najprawdopodobniej uszkodzony został albo port ps2 przy obudowie (jeżeli masz coś jeszcze podłączanego pod ten port, to podepnij, upewnisz się że z kompem wszystko ok) lub wtyczka myszki. Raczej mało możliwe, żeby sama mysz uległa uszkodzeniu, no chyba że faktycznie jest bardzo stara lub ktoś nią rzucał. :tongue:

Zgadzam się również z użytkownikiem Tabula. Może to być także wina sterowników. Wtedy pozostaje przeinstalować...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod port ps2 podłączona jest klawiatura i działa normalnie

Pod ten sam port, w którym myszka? Czy mówisz raczej o tym obok... ?

Jeżeli pod ten sam, jest to conajmniej dziwne, że żadna myszka nie chce Ci działać.

Jeżeli nie - winą jest właśnie to wejście PS2.

Innego wytłumaczenia nie mam. Miałem kiedyś podobny problem, ale zniknął po uruchomieniu systemu w trybie awaryjnym i przeinstalowaniu sterowników...

Nie mogę pomóc, w innym wypadku nie znam rozwiązania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...