Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

adam1415

Micro SDHC, jak dostac sie do danych?

Polecane posty

Moja stara Nokia z demobilu odeszla do krainy wiecznego szczescia (wzialem nowy telefon na abonament, a Nokia zostala wzieta w rozliczeniu :) ). Pozostala mi tylko karta SanDisk Micro SDHC 4GB. O ile Nokia nie miala z nia problemow tak HTC WildFire juz jej nie rozpoznawal.

Karta wraz z adapterem wyladowala w Nintendo DS, aparacie cyfrowym (ten pierwszy twierdzil, ze brak jakiejkolwiek karty, a ten drugi, ze karta niewlasciwa). Kupilem tani czytnik kart pamieci USB od Maxella. Windows tez nie rozpoznaje karty (czytnik dziala, niebieska dioda sie swieci). Jak wsadze Micro SDHC wraz z adapterem do readera, pojawia sie klepsydra obok kursora i nic sie nie dzieje. W "Moim Komputerze" (obecnie Windows XP SP3) brak info o nowym dysku wymiennym. Chcialbym teraz sprobowac dostac sie do danych z poziomu Linuxa (mam wypalony OpenSUSE Live). Prawde mowiac nie mam pojecia jak to zrobic. A moze jest inny sposob na dostanie sie do danych z karty (nie mam obecnie mozliwosci dorwania innego telefonu, ktory obsluzylby MicroSD+HC)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli openSUSE jest w wersji z KDE4, to ładujesz system, podłączasz kartę i o ile system rozpozna kartę, to wyświetli stosowny komunikat, mówiący, że wykryto nowy nośnik. Generalnie, jak podłączysz kartę i wszystko jest ok, to dalej system prowadzi za rękę.

Spróbuj tego, jak się nie uda, to zobaczymy inaczej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

linux@linux:~> lsusb

Bus 001 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub

Bus 001 Device 002: ID 058f:6254 Alcor Micro Corp. USB Hub

Bus 001 Device 005: ID 058f:6332 Alcor Micro Corp.

Bus 002 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub

Bus 002 Device 002: ID 046d:c03f Logitech, Inc. UltraX Optical Mouse

Bus 002 Device 003: ID 045e:00dd Microsoft Corp.

linux@linux:~> su

linux:/home/linux # fdisk -l

Disk /dev/sda: 164.7 GB, 164696555520 bytes

240 heads, 63 sectors/track, 21274 cylinders

Units = cylinders of 15120 * 512 = 7741440 bytes

Sector size (logical/physical): 512 bytes / 512 bytes

I/O size (minimum/optimal): 512 bytes / 512 bytes

Disk identifier: 0xb2e145ef

Device Boot Start End Blocks Id System

/dev/sda1 * 1 5548 41942848+ 7 HPFS/NTFS

/dev/sda2 5549 21273 118881000 f W95 Ext'd (LBA)

/dev/sda5 5549 21273 118880968+ 7 HPFS/NTFS

linux:/home/linux #

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że jednak czytnik nie jest wykrywany. Możesz sprawdzić jeszcze jak to będzie wyglądało w przypadku użycia płyty Parted Magic. Dobrze by było, gdybyś sprawdził też jakąś inną kartę na tym czytniku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że czytnik sobie nie radzi, to akurat mnie nie dziwi. Do obsługi sdhc potrzeba specjalnego sprzętu. Bardziej martwi mnie to, że inne urządzenia nie chcą działac z tą kartą, spróbuj znaleźć kogoś z jakąś Nokią, albo czytnikiem z obsługą sdhc i bez użycia przejściowek [ewentualnie z użyciem specjalnych do sdhc, bo te od zwykłych też mogą być problem].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...