Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

toporminator

Problem z GeForce 8800GT 512 mb

Polecane posty

Otóż posiadam kartę graficzną Galaxy GeForce 8800GT 512mb. Ostatnio komputer zaczął mi się wyłączać gdy w coś grałem, doszedłem do wniosku że moja grafa się przegrzewa. Okazało się, że wentylator/wiatraczek przestał pracować i stoi w miejscu. Karta mocno się grzeje, przy dużym stresie pada po 30min.

I tu pytanie do fachowców którzy się na tym znają:

Jaki wentylator kupić?

czy w ogóle opłaca się to robić?

czy ew wymiana wentylatora jest trudna do wykonania czy lepiej oddać kartę do serwisu?

Ile to może kosztować?

Poniżej załączam link, tak wygląda moja karta:

http://www.in4.pl/ima_news/1_long_14556.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności może dałoby się wentylator wyczyścić. manipulacje przy chłodzeniu gpu są ryzykowne -> jeżeli nie czujesz się na siłach: serwis. Jeżeli chcesz spróbować, to daj cynk np w PW a Ci napisze odpowiednią instrukcję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim :

Jeśli masz JAKIKOLWIEK problem ze sprzętem to:

-> podaj jaki dokładnie masz sprzęt {procesor, płyta główna, zasilacz, ram, grafika, dyski twarde, napędy optyczne, system operacyjny?}

z naciskiem na zasilacz !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chiefteki GPS słyną z problemów z wentylatorami.

Chyba z napięciami :P

Ale kolega dobrze radzi. Czasem zasilacz nie śmiga jak trzeba i dzieją się cuda. Możesz sprawdzić też kartę w innym kompie. Jakie masz sterowniki do grafy? Bo jakiś czas temu były sterowniki, które mieszały przy chłodzeniu i karty paliły się hurtowo. Zostały wycofane, ale czasem można na nie trafić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, te wentylatory są niekiedy głośne, ale jednak się nie spotkałem, żeby padły. Chiefteci GPS nie mają jednak plomb, więc można sprawdzić jak to wygląda w środku, tzn. czy wentylator się jakimś cudem nie rozłączył. Tylko dobrze by było, żeby zrobił to ktoś kto ma jakieś pojęcie o grzebaniu w elektronice, coby nikogo nic nie poraziło. W razie potrzeby ten wentylator można wymienić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...