Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lawojtek

Nagrywarka od komputera

Polecane posty

Mam pewien dylemat, usłyszałem że gdy ogląda się filmy z płyty i gra się na komputerze mając włożoną płytę(bo przecież większość gier tej płyty wymaga)nagrywarka się psuję i co około rok trzeba kupować nową.Chciałbym się zapytać czy to prawda a jeśli tak to czy można temu zaradzić oczywiście nadal grając sobie z płytką.Przecież to bezsensu by grać w gry by ci się komputer psuł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężka sprawa - generalnie napęd jako urządzenie z dużą ilością elementów ruchomych zużywa sie od normalnej pracy. Jeśli chodzi o granie z płytą w napędzie, to tutaj nie ma problemów - obecnie w większości gier napęd używany najpierw do instalacji, a potem już tylko do sprawdzenia, czy oryginalny nośnik jest w środku, później napęd już nie pracuje, a przynajmniej nie powinien - płytę możesz spokojnie wyjąć. Inaczej jest w przypadku filmów - tutaj dane odczytywane są na bieżąco z płyty i napęd jest męczony przez ten czas. Proponuję Ci robić to, co ja sam robię - ripuję sobie filmy i oglądam z dysku, albo nagrywam na płytkę rw i oglądam na DVD. W ten sposób chronię swoje płyty, Ty możesz oszczędzać napęd ;p Inna sprawa, że to po prostu norma, używasz i napęd sie zużywa, trzeba sie z tym pogodzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...