Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CDA 10/2010 zapowiedź

Polecane posty

Wtorek, 28.09.2010 ? oto data premiery najnowszego CD-Action. Za standardowe 14,99 zł otrzymasz 130 stron pisma i DVD9, jak zawsze po brzegi wypchane rozmaitymi atrakcjami. Przyjrzyjmy się im bliżej, zaczynając od pisma.

Wśród zapowiedzi warto poczytać najnowsze informacje o DiRT 3 oraz o nowych przygodach Alicji (tak, tej Alicji od krainy czarów w interpretacji Americana McGee). Oby sequel ? opatrzony podtytułem Madness Returns ? był zbliżony klimatem i grywalnością do gry sprzed blisko 10 lat? Będzie też o sieciowym Warhammerze (WH40K: Dark Millenium)... i nie tylko. Wśród betatestów wyróżnia się obszerny tekst o Call of Duty: Black Ops, choć nie wątpię, że i Two Worlds II, i Company of Heroes Online, i Need for Speed Hot Pursuit zostaną przeczytane przez fanów takich gier z wypiekami na twarzy.

Dział Recenzji otwiera obszerny artykuł o FIFA 11 (5 stron + dwustronicowy otwieracz). Podkreślam: jest to recenzja. Nie beta, nie zapowiedź, nie jakieś domysły, tylko normalna, uczciwa recenzja, powstała na podstawie wielu godzin spędzonych nad grą przez liczną ekipę. Naturalnie zrecenzowaliśmy zarówno wersję na PC, jak i na konsole. Tak czy siak ? jest tu co poczytać i jest z czego się cieszyć, choć PC wciąż jest nieco w tyle w stosunku do konsol. Dalej małe co nieco o najnowszym dodatku do King?s Bounty (Nowe Światy) i kilka stron o świetnej pecetowej konwersji Darksiders. Będzie też o horrorze, który potrafi naprawdę wystraszyć, choć nie powala oprawą (Amnesia), o innowacyjne strategii (RUSE), o Puzzle Quest 2, o Sid Meier?s Civilization V i adaptacji ?Doktora House?a?. Przelecimy się też po HAWX 2, pośmiejemy przy najnowszym sezonie Sama & Maxa (Season 3: The Devil?s Playhouse), przygazujemy w F1 2010, postrzelamy do nieziemców w Halo: Reach, pogramy w hokeja (NHL 11) i na gitarze (Guitar Hero: Warriors of Rock), oraz zobaczymy, jak sobie radzi kolejny niedobrany duet damsko-męski (Enslaved: Odyssey to the West) wplątany w paskudną sytuację. A i tak nie wymieniłem jeszcze wszystkich tytułów zrecenzowanych w tym numerze?

Nasyceni recenzjami możecie przejść do działu Publicystyka. A tam ? sporo, sporo! Wymienimy najbardziej pamiętne czarne charaktery w historii gier komputerowych (nie wątpimy, że niektóre nominacje wywołają ożywioną dyskusję. A skoro już mowa o osobnikach nieprzyjemnych dla otoczenia, to w Grach Kontrowersyjnych powracamy do Punishera). Będzie też o serii Deus Ex (spory tekst z okazji 10-lecia) oraz o Mario ? naszemu hydraulikowi stuknęło właśnie 25 lat. Pomówimy też o niejakim Bobbym Koticku, a tematów do rozmów na jego temat (i na temat jego metod pracy) zdecydowanie nie brak. Chyba będzie gorąco. A na deser ? w ramach Gier Wiecznie Żywych ? przypomnimy Destruction Derby 2.

Potem w ramach odpoczynku radzimy przekąsić 4 stronicami Na Luzie ? i już jesteśmy w dziale sprzętowym. A w nim poradnik i test darmowych programów do katalogowania i edycji fotografii cyfrowych (choć znajdzie się troszkę miejsca, by i o komercyjnych produktach napisać). Będziemy też ?obwąchiwać? najnowszy kontroler Sony do PS3, czyli Move ? zobaczymy, jak sprawdza się w praktyce. Naturalnie nie braknie testów sprzętu (w tym netbooka, kart graficznych, telefonów, odtwarzaczy, rozmaitych kontrolerów). Czytanie CDA warto zakończyć w AR (powrót Frustrat Zone?).

A potem odpalamy DVD. A tam ? ho, ho? 3 gierki po polsku, z 3 różnych gatunków, a żadna nie starsza niż z 2008. Zaczynamy od produkcji obowiązkowej dla każdego fana Heroes of Might & Magic (i ogólnie ambitnych strategii osadzonych w realiach fantasy) czyli King?s Bounty: Legenda. To gra, której nie możecie przegapić/ominąć! (Fani RPG też nie będą się przy niej nudzić).

Dalej pianę na ustach zmrozi wam survival horror Cryostasis: Arktyczny Sen, a jakby ktoś ciągle jeszcze chciał się pobać, proponujemy zagrać w przygodówkę (również w poetyce horroru) Darkness Within: In Pursuit of Loath Nolder.

Oprócz pełnych wersji zwyczajowo serwujemy na płycie freeware, gameplaye, bonusy, galerie, trailery...

Jeśli uważasz, że to wszystko jest warte 14,99 zł ? zapraszam już 28.09 do kiosków i salonów sprzedaży.

###################################SPIS TREŚCI ##################

##W PRODUKCJI

DiRT 3

Alice: Madness Returns

Warhammer 40,000: Dark Millenium Online

El Shaddai: Ascension of the Metatron

Splatterhouse

FireFall

Call of Duty: Black Ops (betatest)

Two Worlds II (betatest)

Company of Heroes Online (betatest)

Need for Speed Hot Pursuit (betatest)

Lego Universe (betatest)

###RECENZJE

FIFA 11

King?s Bounty: Nowe Światy

Amnesia: The Dark Descent

Darksiders

Clone Wars Adventures

RUSE

Puzzle Quest 2

Tom Clancy?s HAWX 2

Civilization V

BlazBlue: Calamity Trigger

Guild 2: Renaissance

Alter Ego

The Lost Crown: A Ghost-Hunting Adventure

House M.D.

Sam & Max Season 3: The Devil?s Playhouse

Burn Zombie Burn

F1 2010

Halo: Reach

Spider-Man: Shattered Dimensions

NHL 11

Guitar Hero: Warriors of Rock

Enslaved: Odyssey to the West

Sports Champions

Kung Fu Rider

Start the Party!

########Publicystyka

Zło w grach

Gry Kontrowersyjne: The Punisher

Gry Wiecznie Żywe: Destruction Derby 2

Deus Ex ? dziesięciolecie

25 lat Mario

Wlazł Kotick na Blizzard, a tam Activision

####INNE

Na Luzie

Action Redaction

Prenumerata

Zawartość DVD

################# SPRZĘT

Info

######## Megatest

Darmowe programy do katalogowania i edycji zdjęć

######## Testy

Kontroler PlayStation Move

Karta graficzna MSI GeForce GTX 460 Hawk

Karta graficzna EVGA GTX 470 SC

Karta graficzna Zotac GeForce GTS 450 AMP!

Karta graficzna MSI GeForce GTS 450 Cyclone

Smartfon Samsung Wave S8500

Odtwarzacz Apple iPod nano 6th gen 8 GB

Odtwarzacz Apple iPod touch 4th gen 8 GB

Netbook Asus Lamborghini VX6

Smartfon Apple iPhone 4 16 GB

Klawiatura dla graczy (keypad) Saitek Pro Gamer Command Unit

Joystick SpeedLink Black Widow Flight Stick

Kierownica Mad Catz Xbox 360 MC2 MicroCON

################COVER DVD########################

####Pełne wersje

King?s Bounty: Legenda

Cryostasis: Arktyczny Sen

Darkness Within: In Pursuit of Loath Nolder

####Freeware

Brain Storm: Tower Bombarde

Descent

Don?t Die Fatman

Dubloon

Escendophobia

Giana?s Return

Shoot First

The Sanzaru Fortress

This is Ballsy

To Hell With Johnny

Zuwaka

####Programy

DVD Profiler

Photoscape

####Modulator

Blue Planet: War in Heaven

Coś dla Mount & Blade: Warband

Drobnostki, ciekawostki

####Galerie

Alter Ego

Batman: Arkham City

BlazBlue: Calamity Trigger

King?s Bounty: Nowe Światy

Lego Universe

NHL 11

Puzzle Quest 2

RUSE

The Lost Crown

####Gameplaye

King's Bounty: Nowe Światy

RUSE

####Trailery

Death Spank: Thongs of Virtue

Dragon Age II

Mythos

Spider-Man: Shattered Dimensions

Tron Evolution

Vanquish

####Na luzie

Obrazki

ScreenShock

####Bonus

Action Mag

Esensja

FAQ ? wersja 3.3

Fotosmuggler

Tapety

Tawerna RPG

post-4-1285570705_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy numer. Pełniaki rzeczywiście rewelacyjne, wsród zapowiedzi mało ciekawego ale recenzje - super. Najbardziej interesuje mnie teks o Civce V, i słaby House M.D - mój ulubiony serial i ciekawe jak skrytykują grę. Publicystyka - miodzio. Wspaniale że jest teks o deus ex i oczywiście teks o Koticku. I Kings Bounty na płytce!!!. Już się nie mogę doczekać.

Jednym słowem: Brawo Redakcjo !!!

PS. Tylko okładka mi się nie podoba. Nie mój sport.

PS2. Posta piszę ze szkoły. Bardzo fajna lekcja historii...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O mało nie popuściłem na infie w gacie jak przeczytałem pełniaki. Coś kołatało po głowie z tym kings bounty, chciałem kupić, ale postanowiłem że poczekam do tego numeru, a jak nie będzie to kupię. Na dodatek Cryostasis! CDA dobra robota z tymi pełniakami. Ale teraz opdną szczeny tym, którzy tak na Was w zeszłym miesiącu psioczyli. Zawartość numeru również świetna. Recenzje m.in. Fify 11 i F1 2010, zapowiedzi Dirta 3 i CoD: Black Ops, ciekawe tematy w publicystyce oraz wiele innych. Będzie co czytać. Jutro po szkole lece po nowy numer, moim zdaniem najepszy pod względem zawartości w tym roku :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak mi slow... Pełniaki świetne! Zawartość samego pisma też, najbardziej czekam na "Na Luzie" Żeby zobaczyć czy moje screeny są wydrukowane :P

P.S Niedługo będę się bal kupować premierówki, żeby czasem w CD-A nie było ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że taki temat był już poruszany wielokrotnie, za co z góry przepraszam,

ale czy mógłbym się dowiedzieć jaki jest oficjalny powód "nieprzeciekowania" w tym miesiącu?

Urlopy, czy po prostu brak wolnego czasu?

a może to już koniec przecieków?

Dziękuję z góry za odpowiedź!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym miesiącu narzekałem na pełniaki, ale w tym jak zwykle pokazaliście klasę - pełne wersje rewelacja! Jedyne co mi nie pasuje, to okładka, ale co tam - obowiązkowo kupuję. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pozytywnie zaskoczony pełniakami z tego numeru King Bounty i Crysostasis naprawde solidne gry i niestare, choć mnie interesuje tylko ten 2 tytuł. W piśmie oczywiście zacznę od recki FIFY 11, zapowiedzi NfS i recenzji Dr. House'a. Jestem ciekaw jak ten genialny serial wypadł w grze :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że taki temat był już poruszany wielokrotnie, za co z góry przepraszam,

ale czy mógłbym się dowiedzieć jaki jest oficjalny powód "nieprzeciekowania" w tym miesiącu?

Urlopy, czy po prostu brak wolnego czasu?

a może to już koniec przecieków?

Dziękuję z góry za odpowiedź!

Po prostu z przyczyn roznych - w tym miesiacu WYJATKOWO przeciekow nie bylo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już w komentarzach do newsa, napiszę i tutaj: świetny numer! zarówno pełniaki jak i tytuły recenzowanych gier niebywale zachęciły mnie do zakupu ;) Co prawda CDA kupuję co miesiąc (i nie mam pojecia czemu jeszcze nie zaprenumerowałem) to już dawno nie miałem takiej ochoty położyć łapek na nowym numerze. Brawo!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko zobaczyłem pasek z pełniakami na okładce, to uśmiech sam cisnął się na usta. Świetne pełniaki! O King's Bounty myślałem, miałem zamiar kupić. A tu CDA taka niespodzianka :) Co do samej zawartości i zapowiedzi i recenzje trzymają świetny poziom. Chętnie poczytam o nowej FIFA, a także o Civilization V. Publicystyka też ma świetne tematy. Nic tylko czekać do jutra. W braku przecieków jest jeden plus... Gdy się dowiesz już jakie pełniaki są i jakie teksty, to nie trzeba tak długo czekać. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weeee. Wreszcie jakiś survival. Ostatni to był chyba AitD4 3 lata temu xd. King's Bounty mam, tylko że wersję niemiecką z Pc Games, więc przynajmniej bym nie musiał trzymać na dysku spolszczenia. W Cryostasis sobie pogram i oblookam tego Darkess Withina. Jak chodzi o zawartość pisma, to mnie interesuje z beta testów Two Worlds 2, z recenzji King?s Bounty: Nowe Światy, Puzzle Quest 2 i Guitar Hero: Warriors of Rock, z publicystyki "Zło w grach", Punisher w Grach Kontrowersyjnych i 25 lat Mario i z testów PlayStation Move. Okładka średnia. Numer ogólnie całkiem niezły, chyba najlepszy w roku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O fiu fiu. Jesli chodzi o pelniaki to najlepsze w tym roku - kazda z tych gier mnie interesuja i wszystkie maja dosyc wysokie oceny :) Co do zawartosci pisma to widac ze ida powoli, powoli (a jedym z hipermarketow juz rozpoczeli sezon swiateczny wiec co tam) swieta i widze recenzje dosyc ciekawych gierek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno minęły czasy, w których regularnie kupowałem CDA. W przeciągu ostatnich dwóch lat kupiłem może 4 numery. Tak się składa, że jutrzejszy będzie tym piątym, a to za sprawą pełniaków. W żadną z tych gier nie grałem, a jako że kocham fantasy, przygodówki oraz klimat grozy, to nic tylko lecieć do sklepu. Tylko skąd ja wezmę te 15zł? :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...