Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

KlimeX

Oblivion - muzyka jest przerywana

Polecane posty

Zainstalowałem ostatnio Obliviona i cały czas mam z nim bardzo denerwujący problem.

Mianowicie - przerywa się ciągle muzyka. Zacina się, słychać ją ułamek sekundy, potem kilka sekund bez muzyki, znowu ułamek sekundy słychać muzę i tak cały czas.

Dodam, że z płynnością gry nie mam żadnych problemów, inne dźwięki także są w porządku, tylko muzyka szwankuje.

Co może być przyczyną problemu i jak mogę go rozwiązać?

Posiadam kartę Realtek HD i najnowsze sterowniki do niej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crackowales gre?

Skąd wiedziałem, że znajdą się jacyś "eksperci" którzy powiedzą "nie działa bo pirat"?

Mam oryginalną grę -_- I to w ogóle nic nie zmienia, na piracie miałbym ten sam problem.

Reinstall nic nie pomógł, muza wciąż się tnie. Zastanawiam się nad kupnem karty muzycznej, czy to może być rozwiązanie? A może jeszcze jest jakieś inne?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugim rozwiązaniem może być zmiana ustawień akceleracji dźwięku z poziomu DirectX.

Przejdź na pasek systemu operacyjnego. Wybierz Start -> Uruchom, wpisz dxdiag, zatwierdź Ok (Enter). Na zakładce dźwięk, przesuń suwak przyspieszania dźwięku w lewo (aby wyłączyć przyspieszanie) lub w prawo (aby ustawić pełne sprzętowe przyspieszanie). Następnie zamknij dxdiag.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugeruję wypróbować jeszcze jedną metodę, przeznaczoną dla polskich wersji gry: w zakładce ''Pliki danych'' pierwszego menu Obliviona wyłącz plugin z polonizajcją, uruchom grę i sprawdź, czy problem się powtarza. Jeśli nie, to należy reinstalować spolszczenie.

PS: Jeśli używasz kodeków FFDShow, to również powinieneś spróbować je usunąć...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej zamieszczam oficjalną instrukcję postępowania w takich przypadkach:

1. Kliknij na Start

2. Kliknij na ?Wszystkie programy? (albo same ?Programy?, w zależności od wersji Windows, z jakiej korzystasz.)

3. Przejdź do foldera ffdshow.

4. Kliknij na ?Audio decoder configuration? (Konfiguracja dekodera audio).

5. Z panelu po lewej stronie wybierz ?Info & debug" (Informacje i debugowanie). To drugi wpis na liście.

6. W panelu umieszczonym po prawej stronie, u dołu, znajdź pole do zaznaczenia opisane jako ?Don't use ffdshow in:?(Nie korzystaj z Ffdshow w:)

7. Zaznacz to pole, a w polu tekstowym umieszczonym poniżej (podświetli się po zaznaczeniu) wpisz ?oblivion.exe? (bez cudzysłowów). Jeżeli w polu tekstowym już coś będzie, dodaj po obecnym tam tekście średnik, a następnie ?oblivion.exe?. NIE WOLNO stosować spacji, bo ffdshow uzna to za część nazwy pliku. Przykładem poprawnego wpisu może być ?explorer.exe;oblivion.exe? (bez cudzysłowów).

8. Na końcu kliknij na ?OK? i uruchom grę Oblivion.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...