Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

salsa

GTS 250 1GB - Procesor

Polecane posty

A jaką masz płytę główną? Do tej karty nie musisz zmieniać procka. Wystarczy, że na zegarze będzie miał około 3GHz i wystarczy. Oczywiście jeśli możesz wyżej kręcić, to rób to :) Jaki zasilacz masz? Bo może OC nie jest wskazane :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg moich testów, posiadanie czterordzeniowca w Crysisie duzo nie daje, albo prawie wogole nic. Znacznie lepiej by dzialal na dwoch rdzeniach na 2,8 Ghz niz na czterech i 2,4 GHz. To jest ogolnie gra korzystajaca ekstensywnie z dwoch rdzeni, mimo iż twierdzą inaczej. Najwiecej sie tam liczy karta grafiki i szybkosc procesora na pojedynczym rdzeniu. Im mniejsza rozdzielczosc (ponizej 1680x1050 dokladnie) tym wazniejszy procesor, im wieksza, tym wazniejsza karta grafiki. Ten co masz na 2,8 GHz jest w zupelnosci wystarczajacy do tej karty raczej, ale to zalezy od pojedynczej gry jak sie bedzie to razem sprawowalo. W Crysisie warto podkrecic procesor jak najwiecej, jesli grasz w niskich rozdzielczosciach (1280 i mniej), wtedy napewno odczujesz poprawę przy tej konfiguracji.

I pamietaj ze cztery rdzenie nie daja duzo w graniu w jakakolwiek gre. Najbardziej liczy sie dwurdzeniowy i szybkosc procka na pojedynczym rdzeniu (czyli slynne GHz). Im wiecej, tym lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz wyjdzie że najlepszy do gier jest Celeron D podkręcony do 7GHz :P

Ilość rdzeni jest ważna w grach, które to wykorzystują. W takim GTA4 różnica między dwu a trzyrdzeniowcem jest kolosalna. Ponadto ten Quad ma wyższe domyślne takty niż E4500, więc łatwiej go będzie podkręcić.

Ponadto GHz są wyznacznikiem wydajności tylko w obrębie tej samej architektury procesora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacznie lepiej by dzialal na dwoch rdzeniach na 2,8 Ghz niz na czterech i 2,4 GHz.

I pamietaj ze cztery rdzenie nie daja duzo w graniu w jakakolwiek gre.

Tylko, że zazwyczaj czterordzeniowy przy takim samym taktowaniu co dwurdzeniowy jest szybszy dzięki architekturze i pamięci cache. obecnie nowe gry, które wychodzą korzystają nawet z 3/4 rdzeni. Osobiście przy moim procku, aby osiągnąć te 60fps to nie potrzeba, aż 3/4rdzeni tylko wystarcza już 1/2 rdzeni w zależności od gry. Np. w avp, które korzysta tylko z jednego rdzenia to potrzeba 25-30% jednego rdzenia do osiągnięcia 60fps. W mafii wystarczy już niemal pełny rdzeń. jeśli ktoś miałby czterordzenia o takcie 1.5Ghz to w grze, która wykorzystuje 3/4 rdzenie to bardzo się przyda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg moich testów, posiadanie czterordzeniowca w Crysisie duzo nie daje, albo prawie wogole nic. Znacznie lepiej by dzialal na dwoch rdzeniach na 2,8 Ghz niz na czterech i 2,4 GHz. To jest ogolnie gra korzystajaca ekstensywnie z dwoch rdzeni, mimo iż twierdzą inaczej.

W pełni się zgadzam, tak jest w rzeczywistości.

Im mniejsza rozdzielczosc (ponizej 1680x1050 dokladnie) tym wazniejszy procesor, im wieksza, tym wazniejsza karta grafiki.

Bzdura. W testach, które zapewne widziałeś, gdzie np. Athlon II X3 440 ma niemal tyle samo klatek, co Core i7 870, testowano kartę graficzną, a nie procesor. Takie zakłamane wyniki to kwestia miejsca testowego.

I pamietaj ze cztery rdzenie nie daja duzo w graniu w jakakolwiek gre. Najbardziej liczy sie dwurdzeniowy i szybkosc procka na pojedynczym rdzeniu (czyli slynne GHz). Im wiecej, tym lepiej.

Kolejna bzdura. Takie wnioski wyciągasz z tylko jednej gry, która w dodatku wyszła AŻ 3 lata temu? Grafika wciąż zachwyca, ale chciałbym przypomnieć, że kiedy tworzono tę grę nie było na rynku procesorów 4-rdzeniowych (Q6600 wyszedł jesienią 2006). Nowsze gry potrafią zrobić różnicę z 3 rdzeniami, czwarty zazwyczaj dostarcza mniejszy przyrost wydajności. Czyli trzy rdzenie, a nie dwa, są teraz modne.

Co do tematu - zmień zasilacz! i spróbuj coś podkręcić, te 2,6-2,8GHz powinieneś wyciągnąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz wyjdzie że najlepszy do gier jest Celeron D podkręcony do 7GHz :P

Ilość rdzeni jest ważna w grach, które to wykorzystują. W takim GTA4 różnica między dwu a trzyrdzeniowcem jest kolosalna. Ponadto ten Quad ma wyższe domyślne takty niż E4500, więc łatwiej go będzie podkręcić.

Ponadto GHz są wyznacznikiem wydajności tylko w obrębie tej samej architektury procesora.

Pewnie, zapomnialem sprecyzowac. Co do Celerona D 7GHz to napewno bylby lepszy niz Quad na 2,4. Ten Quad ma wyzsze tylko o 0,2 GHz. Oplaca sie zmieniac? I o ile wiecej energii by żarł po podkreceniu, bo to nadal stary proces technologiczny. No ale jesli wazniejsza jest szybkosc, no to coż. Nie neguje tego procka, ale moim zdaniem lepiej zostawic stary, zmienic zasilacz, i sprobowac podkrecic wiecej. Do tej karty naprawde nie trzeba nic lepszego. A kasa zaoszczedzona lepiej sie przyda na pozniej, bo zasilacz zostanie. I nie boj sie zmieniac napiec na procku, przeczytaj poradnik Gierka o podkrecaniu. Ale to dopiero zacznij zabawy po zmianie zasilacza.

"Bzdura. W testach, które zapewne widziałeś, gdzie np. Athlon II X3 440 ma niemal tyle samo klatek, co Core i7 870, testowano kartę graficzną, a nie procesor. Takie zakłamane wyniki to kwestia miejsca testowego."

- mialem na mysli takty na tym samym procesorze i przy tej samej karcie graficznej.

"Kolejna bzdura. Takie wnioski wyciągasz z tylko jednej gry, która w dodatku wyszła AŻ 3 lata temu? Grafika wciąż zachwyca, ale chciałbym przypomnieć, że kiedy tworzono tę grę nie było na rynku procesorów 4-rdzeniowych (Q6600 wyszedł jesienią 2006). Nowsze gry potrafią zrobić różnicę z 3 rdzeniami, czwarty zazwyczaj dostarcza mniejszy przyrost wydajności. Czyli trzy rdzenie, a nie dwa, są teraz modne."

- napisalem wyraznie "cztery rdzenie nie daja duzo w graniu w jakakolwiek gre" ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- mialem na mysli takty na tym samym procesorze i przy tej samej karcie graficznej.

Co nie zmienia faktu, że procesor ma znaczenie bez względu na rozdzielczość.

- napisalem wyraznie "cztery rdzenie nie daja duzo w graniu w jakakolwiek gre" ;)

... a potem napisałeś:

Najbardziej liczy sie dwurdzeniowy i szybkosc procka na pojedynczym rdzeniu (czyli slynne GHz). Im wiecej, tym lepiej.

Właśnie tego zdania się czepiam. Fakt powtarzany od kilku lat, który w tej chwili jest już mitem.

2,83GHz obecnie mam, chcąc więcej muszę zmienić napięcie procka.

I oczywiście trzeba dokupić 2 gb ram :D

A karta graf daje rade?

Dokup pamięci, kup chłodzenie na procesor, podkręć jeszcze trochę i będzie dobrze. Karta jest OK.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- napisalem wyraznie "cztery rdzenie nie daja duzo w graniu w jakakolwiek gre" ;)

... a potem napisałeś:

Najbardziej liczy sie dwurdzeniowy i szybkosc procka na pojedynczym rdzeniu (czyli slynne GHz). Im wiecej, tym lepiej.

Właśnie tego zdania się czepiam. Fakt powtarzany od kilku lat, który w tej chwili jest już mitem.

Tutaj zgodzę się w 100% z Gi3rkiem. Podać przykład? Mój brat ma E7500 z zegarem 2,93 + 4850 512MB, ja Q6600 + 9800 512 MB, więc wydajność kart jest zbliżona z lekkim wskazaniem na Radzia. I co z tego? Ano to, że mój Q bez OC w takim GTA leje brata kompa pod każdym względem. Crysis to samo. Różnica na takich samych rozdziałkach 1440xileś tam oscyluje w granicach 5-10 fps. To samo ma się ze smarkami. Zegar w zegar mam sporą przewagę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt powtarzany od kilku lat, który w tej chwili jest już mitem.

Nie we wszystkich grach. Jest naprawde bardzo malo takich gier gdzie widac wieksza przewage 3rdzeni i wiecej. Naprawde malo. Chyba że ktos ma karte zgodną z DX11... oj to wtedy tak. Ale GTS 250 nie wykorzystuje tej zalety DX11. (chyba? mam rację?)

Moje testy:

mafia2benchx2x4.png

Niewiem. Moze na karcie zgodnej z DX11 byloby lepiej. Ten GTS 250 jest mniej wiecej porownywalny z Radeonem 4850. Jedynie Procesor nie za bardzo, ale na 2.1 GHz mysle ze dorownalby spokojnie lub nawet mniej C2D na 2,86GHz.

I co, naprawde jest sens zmieniac procesor na jakis stary Quad? Moim zdaniem niezbyt...jedynie chyba warto dokupic ten Ram. I poza zasilaczem tyle bym zainwestowal w tą plyte głowną.

Kasa sie przyda na cos w pozniejszym terminie, jesli nie na nową plyte gl, to moze W KONCU C2D/Q w 45nm potanieją...(doczekamy sie tego?)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech...o tym ze na Radeonach z serii 5000 jest duzy zysk wydajnosci przy wiekszej liczbie rdzeni to ja doskonale wiem juz od dawna...

Przydalby sie jakis test ze starszymi sredniowydajnosciowymi kartami graficznymi ala Radek 4850/GTS 250.

Bo jak dla mnie to nadal tekst z podsumowania pozostaje w mocy i nadal dlugo tak zostanie.

Niestety wciąż ważna jest wydajność pojedynczego rdzenia. Widać to np. podczas gry w Crysis?a czy S.T.A.L.K.E.R.?a. Zakup słabego 4-rdzeniowca (np. Core 2 Quad Q8200) w miejsce mocnego 2-rdzeniowca (np. Core 2 Duo E8500) wcale nie musi być korzystny. Finalnie okaże się, że 4-rdzeniowy procesor będzie po prostu wolniejszy, nawet w grach wykorzystujących wiele rdzeni.

Jak ktos chce grac w GTA 4 koniecznie, to prosze bardzo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech...o tym ze na Radeonach z serii 5000 jest duzy zysk wydajnosci przy wiekszej liczbie rdzeni to ja doskonale wiem juz od dawna...

Przydalby sie jakis test ze starszymi sredniowydajnosciowymi kartami graficznymi ala Radek 4850/GTS 250.

A co do cholery jasnej ma karta graficzna do naszej dyskusji? Przy porównaniu procesorów - nic. Zmieni się jedynie rozdzielczość, bo wiadomo, że w FullHD taki HD4850 przestanie wyrabiać i zamiast testu procesorów będziemy mieć test karty graficznej.

Bo jak dla mnie to nadal tekst z podsumowania pozostaje w mocy i nadal dlugo tak zostanie.

Jak ktos chce grac w GTA 4 koniecznie, to prosze bardzo.

A ja przypominam, że zarówno Crysis jak i STALKER bazują na starych silnikach sprzed 3-4 lat, więc utrwalanie na ich podstawie mitu 2 rdzenie rządzą jest sporym nadużyciem. Akurat przykład tu podany jest oczywisty, bo nie dość, że Q8200 to 2x E5xxx, to w dodatku znacznie słabiej się podkręca, więc logiczne, że E8xxx to lepszy wybór.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do cholery jasnej ma karta graficzna do naszej dyskusji? Przy porównaniu procesorów - nic. Zmieni się jedynie rozdzielczość, bo wiadomo, że w FullHD taki HD4850 przestanie wyrabiać i zamiast testu procesorów będziemy mieć test karty graficznej.

No oczywiscie, do cholery jasnej, racja. Interesowaloby mnie tylko glebiej, jak tez sądze i zalozyciela tematu, jak duzo daloby przeniesienie sie na quada na takiej karcie grafiki (GTS 250) we wspolczesnych grach. Jakies propozycje wiarygodnych testów? Moge porobic na swoim kompie jako iz moge sobie latwo zmieniac predkosci procka w skokach 0,8 - 1,6 - 2,1 - 3,5 GHz i w zaleznosci od upodoban, 1 - 4 rdzenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...