Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

matidop

Rozwiązany: Problem z odpaleniem komputera (AM2)

Polecane posty

Od dłuższego czasu mam tak że jak odpalam grę to mam crash ( zacina się na amen...) i potrzebny jest restart nie ma innej metody.Codziennie to samo.Odpaliłem CoreTemp i zauważyłem że mam wyższe temperatury niż zawsze ( około 4-6 stopni więcej ) wiec pomyślałem że to jest powód zawieszania się komputera bo wcześniej tego nie było(karta graficzna była sprawdzana i wszystko w normie było).Rozkręciłem komputer, wyjąłem chłodzenie itp. nasmarowałem procesor ( AMD Athlon 64 X2 6000+ ) po czym włożyłem go ponownie, zamontowałem chłodzenie.Gdy chciałem wł. komputer uruchomił się, ale bez obrazu co mnie zaskoczyło.Restart BIOS`u jakoś nie chce się zrobić albo ja nie umiem czytać ze zrozumieniem ( choć wątpię ).Rozkładam ręce i nie wiem co robić.Nawet osoby które się na tym znają i piszą na forum nie wiedzą.POMOCY!

Konfiguracja:

AMD Athlon 64 X2 6000+ 3GHz @ 3.31GHz

2x 1GB GoodRam DDR2 800MHz ( Dual Channel )

Gigabyte HD 4350 DDR2 512MB ( bez O/C )

Forton z serii GHN 500W

ASRock A-Live NF6G-VSTA

Proszę o jak najszybszą w miarę możliwości pomoc!

EDIT@UP

Chłodzenie CoolerMaster Hyper TX3 + wiatrak dodatkowy

EDIT@UP 2

Problem rozwiążę się sam do 13 jak zaniosę kompa do serwisu jak nikt nie odpowie bo już nie chce się bawić...szkoda czasu, nerwów i siły na ten komputer.Szkoda że w nowym dysk padł :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. reset biosu przy pomocy zworki clear cmos (przy wyłączonym kompie i odpiętym zasilaczu złącz piny 2 i 3 zworki clear cmos na ok 15s.)

2. poprawnie nałożyłeś nową pastę pod radiator? poruszaj radiatorem, delikatnie dociśnij CPU.

3. wypnij i wepnij pamięci. możliwe, że styki w gnieździe zaśniedziały i wypadałoby je dokładnie przeczyścić np. spirytusem (szczoteczka do zębów i niewielka ilość spiryta, potem dla pewności ze 2-3h w dobrze wentylowanym pomieszczeniu.

4. podobnie z kartą graf i jej gniazdem.

5. nie zapomniałeś podpiąć dodatkowego zasilania do płyty głównej? (jeżeli takie jest). wiatrak na cpu podpięty?

6. dociśnij złoty radiatorek z napisem asrock (dosyć mocno, ale bez przesady) a następnie włącz kompa (radiator dociskaj cały czas).

7. zasilacz? niby z tych lepsiejszych, ale nigdy nic nie wiadomo. spróbuj na innym. czy komp ostatnio narażony był na zmiany temperatur / wilgotności?

8. sprawdź dla świętego spokoju wszystkie kable, spróbuj na innym kablu sygnałowym monitora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zanioslem komputeraz jeszcze i nie zaniose bo wiem co jest powodem.RAM jest zle wykrywany i musze inna kosc wlozyc wtedy sie wl. bo spr. Wszystko wyzej i nic.

EDIT@UP

Niestety się nie udało znaleźć kogoś kto by miał pamięci DDR2 od 533-800MHz :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...