Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pawlakmc

Zła synchronizacja audio-video w nagrywanych filmikach

Polecane posty

Cześć. Mam pewien problem - chciałbym ponagrywać sobie trochę moich gameplayów z Frets on Fire, ale oczywiście coś musiało mi stanąć na przeszkodzie. Nagrywając filmik Xfirem dźwięk nie odpowiada obrazowi, a w filmikach z takiej gry jest to bardzo ważne ;) Wszystko zresztą widać na filmiku, który nakręciłem. Próbowałem wielu ustawień - zmienić mikser dźwięku, liczbę fps'ów, włączałem i wyłączałem limitery klatek w grze itp., ale to nie rozwiązało mojego problemu. Skorzystałem też z jakiejś starszej wersji Frapsa (poprzednie wersje były freeware, nowszej nie mam zamiaru kupować), ale on w ogóle nie nagrywał mi dźwięku ;/ Może znacie jeszcze jakiś program, którym mógłbym nagrywać filmiki albo wiecie, jak rozwiązać ten problem?

Moja karta dźwiękowa - Sound Blaster Live! (zna czasy starożytne, ale daje radę)

Mam też zintegrowaną kartę na płycie głównej (Asus P5K), ale ona nie działa, prawdopodobnie wina sterowników

FILMIK PODGLĄDOWY: http://www.youtube.com/watch?v=UgdQiETsoRM

Na początku jest ok, ale czym bliżej końca, to synchronizacja jest coraz gorsza. Pod koniec wogóle nie da się tego ogarnąć ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie, synchro się chrzani pod koniec. to ja mam taką sugestię -> spróbuj wyciągnąć tego SB i na zintegrowanej nagrać.

ponadto, wynalazłem pewnę komentarze odnośnie asusa p5k:

Jak macie problem z dźwiękiem na WinXP, to najpierw zassać poprawkę KB888111, później w menager urządzeń usunąć Microsoft Universal Audio Architecture, reboot i instalacja sterowników raz jeszcze;) Jakoś w tej kolejności - jak nie to Google z w/w hasłami:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[CIACH]

Dzięki za pomoc, ale to niestety nie rozwiązało mojego problemu :(

Zintegrowana karta dźwiękowa wogóle nie nagrywa ani nie odtwarza dźwięku, jakby wogóle nie działała (choć w ust. systemu jest wszystko ok)

Co do KB888111, to widzę, że jest kompatybilna tylko z Win 2000, XP SP1 i SP2. A ja jak na nieszczęście mam SP3 ;/

Nie cytuj poprzedzającego posta.-org

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. ok, najpierw ustal jaką dokładnie masz kartę i odwiedź stronę creative`a ( LINK ). pobierz sterowniki i zainstaluj je. jak nie pomoże, podążaj za kolejnymi punktami.

2.

Co do KB888111, to widzę, że jest kompatybilna tylko z Win 2000, XP SP1 i SP2. A ja jak na nieszczęście mam SP3 ;/

spróbuj ją zainstalować, jeśli trzeba to nawet w trybie zgodności ;) -> SP3 zmienia głównie aspekty sieciowe.

przy czym powinno się zrobić tak: usunąć sterowniki od karty dźwiękowej. restart. zainstalować poprawkę KB835221, zrestartować komputer, zainstalować poprawkę KB888111, ponownie uruchomić komputer, zainstalować najnowsze sterowniki (patrz punkt 1). restart i pownno być fine.

3.

Zintegrowana karta dźwiękowa wogóle nie nagrywa ani nie odtwarza dźwięku, jakby wogóle nie działała (choć w ust. systemu jest wszystko ok)

jeśli pkt 1 i 2 nie pomogą.. to najpierw wyciągnij sound blaster`a z kompa, a potem upewnij się, że w biosie masz włączoną [enabled] opcję Onboard audio (lub podobnie, np. onboard ac97). potem systemie zaznacz kartę zintegrowaną jako domyślną, panel sterowania -> dźwięk -> nagrywanie / odtwarzanie ( i tu, i tu :) )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...